- Org.nr.
- 984 401 507
- Telefon
- 22 52 39 99
- Adresse
- Kirkegaten 5, 4836 Arendal
- Hovedeier
- ATTOL AS, 65,9 %
Driftsresultat−2 649 925−26,6 % margin
EBITDA−2 610 525før av- og nedskrivninger
Årsresultat−2 724 425−27,4 % margin
Egenkapital2 086 13926,0 % av eiendelene
Stable AS er et aksjeselskap innen industri-, produkt- og motedesignvirksomhet, stiftet 2002.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 984 401 507
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.09.2026
- Stiftet
- 10.04.2002
- Registrert
- 12.04.2002
- Adresse
- Kirkegaten 5, 4836 Arendal
- Telefon
- 22 52 39 99
- Kommune
- Arendal
- Næring
- 74.110 Industri-, produkt- og motedesignvirksomhetIndustri-, produkt- og motedesignvirksomhet i Arendal (45)
- Aksjekapital
- 3 785 289
- Ansatte
- 6
- Hjemmeside
- www.stable.no
Underenheter
1
- Stable AS984 411 456 · ARENDAL6 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling, produksjon og markedsføring av marine stabiliserte platformer og tilknyttede tjenester, samt deltagelse i andre selskaper og hva hermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 9 237 483 | 7 726 282 | 7 853 964 | 4 616 903 | - |
| Annen driftsinntekt | 719 800 | 1 402 480 | 380 840 | 761 930 | - |
| Sum driftsinntekter | 9 957 283 | 9 128 762 | 8 234 804 | 5 378 833 | 4 677 638 |
| Varekostnad | 4 999 660 | 2 773 888 | 2 787 453 | 1 355 455 | 436 475 |
| Lønnskostnad | 4 483 417 | 3 939 617 | 2 160 708 | 1 907 840 | 2 221 041 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 39 400 | 34 388 | 11 400 | - | - |
| Annen driftskostnad | 3 084 731 | 2 110 987 | 2 689 158 | 2 291 775 | 1 504 820 |
| Sum driftskostnader | 12 607 208 | 8 858 880 | 7 648 719 | 5 555 070 | 4 162 336 |
| Driftsresultat | −2 649 925 | 269 882 | 586 085 | −176 237 | 515 302 |
| Annen renteinntekt | 16 584 | 15 835 | 35 391 | 3 675 | - |
| Annen finansinntekt | 48 061 | 79 651 | 128 839 | 126 471 | - |
| Sum finansinntekter | 64 645 | 95 486 | 164 230 | 130 147 | 27 631 |
| Annen rentekostnad | 26 289 | 7 736 | 15 367 | 7 465 | - |
| Annen finanskostnad | 112 857 | 60 300 | 147 299 | 47 699 | - |
| Sum finanskostnader | 139 145 | 68 036 | 162 666 | 55 164 | 44 293 |
| Netto finans | −74 501 | 27 450 | 1 564 | 74 982 | −16 662 |
| Resultat før skatt | - | - | 587 649 | −101 255 | 498 639 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 587 649 | −101 255 | - |
| Resultat før skattekostnad | −2 724 425 | 297 332 | - | - | - |
| Årsresultat | −2 724 425 | 297 332 | 587 649 | −101 255 | 498 639 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −2 724 425 | 297 332 | 587 649 | −101 255 | - |
| Totalresultat | −2 724 425 | 297 332 | 587 649 | −101 255 | - |
| Udekket tap | −902 810 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −1 821 615 | 297 332 | 587 649 | −101 255 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −2 724 425 | 297 332 | 587 649 | −101 255 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 58 348 | 97 748 | 132 136 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 58 348 | 97 748 | 132 136 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 58 348 | 97 748 | 132 136 | 0 | 0 |
| Sum varer | 4 845 262 | 4 742 400 | 4 534 950 | 4 549 150 | - |
| Kundefordringer | 1 917 296 | 1 891 024 | 1 283 650 | 708 762 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 787 537 | 747 687 | 209 139 | 135 059 | - |
| Sum fordringer | 2 704 833 | 2 638 712 | 1 492 789 | 843 820 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 418 082 | 4 044 937 | 839 965 | 910 652 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 418 082 | 4 044 937 | 839 965 | 910 652 | - |
| Sum omløpsmidler | 7 968 177 | 11 426 049 | 6 867 704 | 6 303 622 | 6 246 966 |
| Sum eiendeler | 8 026 525 | 11 523 796 | 6 999 840 | 6 303 622 | 6 246 966 |
| Aksjekapital | 2 769 718 | 2 513 868 | 2 513 868 | 2 513 868 | - |
| Overkurs | 219 232 | 219 232 | 219 232 | 219 232 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | 178 500 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 2 988 950 | 2 911 600 | 2 733 100 | 2 733 100 | 2 649 100 |
| Annen egenkapital | 1 821 615 | - | 1 524 283 | 936 635 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −902 810 | 1 821 615 | 1 524 283 | 936 635 | 1 037 890 |
| Sum egenkapital | 2 086 139 | 4 733 214 | 4 257 383 | 3 669 734 | 3 686 989 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 4 036 573 | 4 036 573 | 1 936 573 | 1 936 573 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 036 573 | 4 036 573 | 1 936 573 | 1 936 573 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 4 036 573 | 4 036 573 | 1 936 573 | 1 936 573 | 1 936 573 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 88 721 | 67 757 | - | 201 466 | - |
| Leverandørgjeld | 579 995 | 1 126 076 | 104 360 | 183 156 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 626 123 | 280 975 | 145 489 | 110 716 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 608 974 | 1 279 200 | 556 035 | 201 976 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 903 812 | 2 754 008 | 805 884 | 697 315 | 623 404 |
| Sum gjeld | 5 940 385 | 6 790 582 | 2 742 457 | 2 633 888 | 2 559 977 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 026 525 | 11 523 796 | 6 999 840 | 6 303 622 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,19▲ | 4,15 | 8,52 | 9,04 | 10,02 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,85▲ | 1,43 | 0,64 | 0,72 | 0,69 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −26,4 %▼ | 3,9 % | 11,3 % | −0,7 % | 8,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −26,6 %▼ | 3,0 % | 7,1 % | −3,3 % | 11,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −27,4 %▼ | 3,3 % | 7,1 % | −1,9 % | 10,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 26,0 %▼ | 41,1 % | 60,8 % | 58,2 % | 59,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 659 547
- Resultat per ansatt, kroner
- −441 654
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Stable AS−26,6 %
10,0 mill. 6 ansatte 2025
−50 %050100
Stable AS−26,6 % 10,0 mill.6 ansatte 2025
PURE SALMON TECHNOLOGY AS−2,2 % 519,6 mill.78 ansatte 2025
SALT SHIP DESIGN AS45,7 % 442,6 mill.58 ansatte 2025
Welltec Technology Center Stavanger AS93,2 % 442,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 74.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Svend Heier | 1950 |
| Styrets leder | Svend Heier | 1950 |
| Styremedlem | Halvor Fossum Lauritzsen | 1959 |
| Varamedlem | Ann-Kari Amundsen Heier | 1966 |
| Revisor | AGDER-TEAM REVISJON AS981 497 023 | - |
| Regnskapsfører | KLART REGNSKAP AS927 151 189 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ATTOL AS65,9 %Kolbjørnsvik · 521 517 ordinære aksjer
- Øyvind Isachsen12,6 %f. 1962 · Oslo · 99 596 ordinære aksjer
- RUNE MATHIAS ERIKSEN8,84 %f. 1973 · Fevik · 69 934 ordinære aksjer
- HFL AS6,65 %Oslo · 52 600 ordinære aksjer
- TERJE DAG TØNNESSEN4,49 %f. 1971 · Arendal · 35 500 ordinære aksjer
- RALPH GEORG OMLI1,54 %f. 1966 · Kolsås · 12 201 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- ATTOL AS
- Stablecare AS74,6 %
- Stable AS65,9 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.