- Org.nr.
- 927 983 036
- Telefon
- 924 00 583
- Adresse
- Kantarellen 14, 1405 Langhus
- Hovedeier
- STABU INVEST AS, 100 %
Driftsresultat29 3252,4 % margin
EBITDA724 012før av- og nedskrivninger
Årsresultat30 7072,5 % margin
Egenkapital−1 839 587−10,1 % av eiendelene
STABU EIENDOM AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 983 036
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.09.2026
- Stiftet
- 07.09.2021
- Registrert
- 08.11.2021
- Adresse
- Kantarellen 14, 1405 Langhus
- Telefon
- 924 00 583
- Kommune
- Nordre Follo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Nordre Follo (499)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- STABU EIENDOM AS928 283 119 · NORDRE FOLLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg og forretningsmessig drift av fast eiendom og alt som hermed står i forbindelse, herunder investering i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 193 623 | 60 576 | 658 | 821 | - |
| Annen driftsinntekt | 1 035 440 | 1 609 956 | 430 000 | 34 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 229 063 | 1 670 532 | 430 658 | 34 821 | 0 |
| Varekostnad | 86 000 | - | - | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 694 687 | 705 683 | 585 200 | 399 665 | - |
| Annen driftskostnad | 419 051 | 183 689 | 229 230 | 307 771 | 15 319 |
| Sum driftskostnader | 1 199 738 | 889 371 | 814 430 | 707 436 | 15 319 |
| Driftsresultat | 29 325 | 781 161 | −383 772 | −672 615 | −15 319 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | 968 681 | 557 449 | 136 106 | - |
| Annen renteinntekt | 1 429 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 429 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 47 | 4 | 10 | 47 | - |
| Sum finanskostnader | 47 | 968 685 | 557 458 | 136 153 | 17 452 |
| Netto finans | 1 382 | −968 685 | −557 458 | −136 153 | −17 452 |
| Resultat før skatt | - | - | −941 231 | −808 768 | −32 771 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −941 231 | −808 768 | - |
| Resultat før skattekostnad | 30 707 | −187 524 | - | - | - |
| Årsresultat | 30 707 | −187 524 | −941 231 | −808 768 | −32 771 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 30 707 | −187 524 | −941 231 | −808 768 | - |
| Totalresultat | 30 707 | −187 524 | −941 231 | −808 768 | - |
| Udekket tap | 30 707 | −187 524 | −941 231 | −808 768 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 30 707 | −187 524 | −941 231 | −808 768 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 12 471 000 | 16 237 000 | 13 424 000 | 13 745 000 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 850 000 | 67 000 | 29 000 | 44 000 | - |
| Sum varige driftsmidler | 14 321 000 | 16 304 000 | 13 453 000 | 13 789 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 14 321 000 | 16 304 000 | 13 453 000 | 13 789 000 | 4 149 335 |
| Kundefordringer | 43 750 | −7 346 | 150 000 | −21 250 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 28 097 | 30 033 | - | - | - |
| Sum fordringer | 71 847 | 22 686 | 150 000 | −21 250 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 887 871 | 1 929 153 | 395 112 | 668 646 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 887 871 | 1 929 153 | 395 112 | 668 646 | - |
| Sum omløpsmidler | 3 959 717 | 1 951 840 | 545 112 | 647 396 | 836 807 |
| Sum eiendeler | 18 280 717 | 18 255 840 | 13 998 112 | 14 436 396 | 4 986 142 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Udekket tap | 1 939 587 | 1 970 294 | 1 782 770 | 841 539 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −1 939 587 | −1 970 294 | −1 782 770 | −841 539 | −32 771 |
| Sum egenkapital | −1 839 587 | −1 870 294 | −1 682 770 | −741 539 | 67 229 |
| Langsiktig konserngjeld | 20 092 561 | 19 123 638 | 15 623 638 | 15 066 189 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 20 092 561 | 19 123 638 | 15 623 638 | 15 066 189 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 20 092 561 | 19 123 638 | 15 623 638 | 15 066 189 | 4 917 452 |
| Leverandørgjeld | 1 222 | 7 075 | 8 720 | 57 799 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 4 334 | - | 23 242 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 22 187 | 995 421 | 25 282 | 53 946 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 27 743 | 1 002 496 | 57 244 | 111 745 | 1 461 |
| Sum gjeld | 20 120 304 | 20 126 134 | 15 680 882 | 15 177 935 | 4 918 913 |
| Sum egenkapital og gjeld | 18 280 717 | 18 255 840 | 13 998 112 | 14 436 396 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 142,73▲ | 1,95 | 9,52 | 5,79 | 572,76 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −10,94▼ | −10,76 | −9,32 | −20,47 | 73,17 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,2 %▼ | 4,8 % | −2,7 % | −6,9 % | −0,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,4 %▼ | 46,8 % | −89,1 % | −1 931,6 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,5 %▲ | −11,2 % | −218,6 % | −2 322,6 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −10,1 %▲ | −10,2 % | −12,0 % | −5,1 % | 1,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
STABU EIENDOM AS2,4 %
1,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
STABU EIENDOM AS2,4 % 1,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Frank Stabu | 1965 |
| Regnskapsfører | BARSTEN REGNSKAP AS957 426 441 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STABU INVEST AS100,0 %Langhus · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- STABU INVEST AS
- Veimontering AS100,0 %
- STABU EIENDOM AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.