- Org.nr.
- 827 385 972
- Adresse
- Thormøhlens gate 53C, 5006 Bergen
- Hovedeier
- STACC AS, 100 %
Driftsresultat−5 349 314−6,3 % margin
EBITDA−3 411 753før av- og nedskrivninger
Årsresultat−5 419 288−6,4 % margin
Egenkapital6 148 57517,4 % av eiendelene
STACC FLOW AS er et aksjeselskap innen utgivelse av annen programvare, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 827 385 972
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.09.2026
- Stiftet
- 16.06.2021
- Registrert
- 06.07.2021
- Adresse
- Thormøhlens gate 53C, 5006 Bergen
- Kommune
- Bergen
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 90
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
2
- STACC FLOW AS BERGEN919 229 152 · BERGEN46 ansatte
- STACC FLOW AS OSLO930 536 261 · OSLO11 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av datarelaterte tjenester og produkter, samt hva hermed måtte stå i forbindelse.
Tidligere navn
- ESAS NEWCO 21054 AS06.07.2021 til 04.08.2021
- STACC NEWCO DELTA AS04.08.2021 til 16.11.2021
- STACC FLOW AS16.11.2021 til 06.04.2024
- STACC LINK AS06.04.2024 til 02.06.2026
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 82 332 474 | 72 561 073 | 26 068 959 | 33 743 122 | 20 893 856 |
| Annen driftsinntekt | 2 428 755 | 1 756 058 | 645 227 | 715 859 | - |
| Sum driftsinntekter | 84 761 229 | 74 317 131 | 26 714 186 | 34 458 981 | 20 893 856 |
| Varekostnad | 6 174 237 | 1 734 482 | 33 897 | 160 643 | 1 123 878 |
| Lønnskostnad | 59 942 858 | 57 229 692 | 21 102 683 | 21 080 096 | 11 976 436 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 2 500 137 | 2 325 768 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 1 937 561 | 2 502 177 | - | - | 1 426 142 |
| Annen driftskostnad | 22 055 886 | 20 413 099 | 11 791 773 | 7 581 140 | 4 120 468 |
| Sum driftskostnader | 90 110 543 | 81 879 450 | 35 428 490 | 31 147 647 | 18 646 924 |
| Driftsresultat | −5 349 314 | −7 562 319 | −8 714 304 | 3 311 334 | 2 246 932 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | 16 888 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 33 424 | 74 795 | 141 929 | 64 139 | 105 521 |
| Verdiøkning andre finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | - | 500 000 | - |
| Sum finansinntekter | 33 424 | 91 682 | 141 929 | 564 139 | 105 521 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 500 000 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 1 526 866 | 1 712 642 | 703 441 | 405 000 | 394 521 |
| Annen rentekostnad | - | 103 | 6 103 | 380 | - |
| Annen finanskostnad | 81 586 | 38 736 | 55 858 | 516 869 | - |
| Sum finanskostnader | 1 608 452 | 1 751 481 | 765 402 | 922 249 | 894 521 |
| Netto finans | −1 575 029 | −1 659 799 | −623 473 | −358 110 | −789 000 |
| Resultat før skatt | - | - | −9 337 777 | 2 953 224 | 1 457 933 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | −2 050 205 | 652 061 | 409 932 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −7 287 572 | 2 301 163 | 1 048 001 |
| Resultat før skattekostnad | −6 924 342 | −9 222 118 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −1 505 054 | −1 793 192 | - | - | - |
| Årsresultat | −5 419 288 | −7 428 926 | −7 287 572 | 2 301 163 | 1 048 001 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | −7 287 572 | 2 301 163 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −5 419 288 | −7 428 926 | - | - | 1 048 001 |
| Totalresultat | −5 419 288 | −7 428 926 | - | - | 1 048 001 |
| Avsatt til annen egenkapital | −5 419 288 | −7 428 926 | - | - | 1 048 001 |
| Sum overføringer og disponeringer | −5 419 288 | −7 428 926 | −7 287 572 | 2 301 163 | 1 048 001 |
| Utvikling | 13 051 266 | 14 988 827 | 14 743 586 | 6 332 301 | - |
| Utsatt skattefordel | 2 295 716 | 3 383 661 | 2 101 557 | 466 190 | 447 856 |
| Sum immaterielle eiendeler | 15 346 982 | 18 372 488 | 16 845 143 | 6 798 491 | 8 404 203 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | - | - | 5 610 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | - | 0 | 2 404 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 0 | 2 404 | 5 610 |
| Andre fordringer | - | - | 7 500 | 7 500 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 217 690 | 217 690 | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 7 500 | 7 500 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 225 190 | 225 190 | 7 500 | 7 500 | - |
| Sum anleggsmidler | 15 572 172 | 18 597 678 | 16 852 643 | 6 808 395 | 8 409 813 |
| Kundefordringer | 7 770 436 | 10 547 080 | 8 619 304 | 12 438 629 | 4 305 435 |
| Andre kortsiktige fordringer | 167 035 | 659 109 | - | - | 44 274 |
| Konsernfordringer | 11 786 361 | 6 973 033 | - | - | - |
| Sum fordringer | 19 723 832 | 18 179 222 | 9 633 107 | 12 486 760 | 4 349 709 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 1 406 772 | 1 994 678 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 47 818 | 33 954 | - | - | 2 934 002 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 47 818 | 33 954 | 1 406 772 | 1 994 678 | 2 934 002 |
| Sum omløpsmidler | 19 771 651 | 18 213 175 | 11 039 879 | 14 481 438 | 7 283 711 |
| Sum eiendeler | 35 343 822 | 36 810 853 | 27 892 522 | 21 289 833 | 15 693 524 |
| Forskning og utvikling | - | - | - | - | 7 956 347 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | 30 000 |
| Overkurs | 1 537 686 | 1 537 686 | 946 035 | 946 035 | 946 035 |
| Annen innskutt egenkapital | 4 580 889 | 806 815 | 2 865 221 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 6 148 575 | 2 374 501 | 3 841 256 | 970 465 | 970 465 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 3 712 379 | 1 411 216 |
| Udekket tap | - | - | 3 575 194 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | −3 575 194 | 3 712 379 | 1 411 216 |
| Sum egenkapital | 6 148 575 | 2 374 501 | 266 062 | 4 682 844 | 2 381 681 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 9 000 000 | 9 000 000 | 9 000 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 9 000 000 | 9 000 000 | 9 000 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 9 000 000 | 9 000 000 | 9 000 000 |
| Leverandørgjeld | 1 894 486 | 1 706 590 | 3 711 621 | 1 362 011 | 476 888 |
| Betalbar skatt | - | - | 0 | 670 395 | 162 439 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 2 174 161 | 1 457 157 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 4 250 179 | 3 661 611 | - | - | 1 009 791 |
| Kortsiktig konserngjeld | 16 418 752 | 22 890 237 | 7 800 157 | 193 344 | 300 378 |
| Annen kortsiktig gjeld | 6 631 831 | 6 177 914 | 4 940 520 | 3 924 083 | 2 362 346 |
| Sum kortsiktig gjeld | 29 195 247 | 34 436 352 | 18 626 459 | 7 606 990 | 4 311 843 |
| Sum gjeld | 29 195 247 | 34 436 352 | 27 626 459 | 16 606 990 | 13 311 843 |
| Sum egenkapital og gjeld | 35 343 822 | 36 810 853 | 27 892 521 | - | 15 693 524 |
| Selskapskapital | - | - | 30 000 | 30 000 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,68▲ | 0,53 | 0,59 | 1,90 | 1,69 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,75▼ | 14,50 | 103,83 | 3,55 | 5,59 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −14,7 %▲ | −23,1 % | −34,9 % | 21,0 % | 15,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −6,3 %▲ | −10,2 % | −32,6 % | 9,6 % | 10,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −6,4 %▲ | −10,0 % | −27,3 % | 6,7 % | 5,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 17,4 %▲ | 6,5 % | 1,0 % | 22,0 % | 15,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 941 791
- Resultat per ansatt, kroner
- −59 437
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
STACC FLOW AS−6,3 %
84,8 mill. 90 ansatte 2025
−20 %0204060
STACC FLOW AS−6,3 % 84,8 mill.90 ansatte 2025
SAP NORGE AS7,4 % 1 719,7 mill.102 ansatte 2025
VISMA SOFTWARE AS27,9 % 1 568,1 mill.282 ansatte 2025
Tripletex AS40,0 % 1 653,5 mill.301 ansatte 2025
−20 %0204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 58.290.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Christian Skofteby Aanstad | 1988 |
| Styrets leder | Geir Hamre Nordrik | 1967 |
| Styremedlem | Dag Alvern | 1969 |
| Styremedlem | Henna Vilina Raknes | 1985 |
| Revisor | KPMG AS935 174 627 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STACC AS100,0 %Bergen · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- AMP ELEVEN II AS
- STACC AS57,0 %
- Hypergene Escali AS100,0 %
- STACC NOVA AS100,0 %
- STACC CORE AS100,0 %
- STACC INSIGHT AS100,0 %
- STACC QUESNAY AS100,0 %
- STACC FLOW AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Quantfolio AS0,12 %915 210 600 · 12 424 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.