- Org.nr.
- 932 455 129
- Adresse
- Mælagata sør 41A, 3716 Skien
- Hovedeier
- Nylende Byggsenter AS, 100 %
Driftsresultat99 99422,7 % margin
EBITDA274 244før av- og nedskrivninger
Årsresultat−229 553−52,1 % margin
Egenkapital−144 086−3,1 % av eiendelene
Stallmannsvingen 1 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 932 455 129
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 10.08.2023
- Registrert
- 16.11.2023
- Adresse
- Mælagata sør 41A, 3716 Skien
- Kommune
- Skien
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Skien (773)
- Aksjekapital
- 84 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Stallmannsvingen 1 AS932 517 329 · SKIEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utleie av egen eller leid fast eiendom og annet som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 440 420 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 440 420 | 451 214 | 63 644 |
| Lønnskostnad | 0 | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 174 250 | - | - |
| Annen driftskostnad | 166 176 | - | - |
| Sum driftskostnader | 340 426 | 295 637 | 174 250 |
| Driftsresultat | 99 994 | 155 577 | −110 606 |
| Annen rentekostnad | 329 547 | - | - |
| Sum finanskostnader | 329 547 | 82 803 | - |
| Netto finans | −329 547 | −82 803 | 0 |
| Resultat før skatt | −229 553 | 72 774 | −110 606 |
| Årsresultat | −229 553 | 72 774 | −110 606 |
| Udekket tap | −229 553 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −229 553 | - | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 4 554 785 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 4 554 785 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 4 554 785 | 4 729 035 | 4 864 875 |
| Kundefordringer | 90 | - | - |
| Sum fordringer | 90 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 26 526 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 26 526 | - | - |
| Sum omløpsmidler | 26 616 | 49 281 | 0 |
| Sum eiendeler | 4 581 401 | 4 778 316 | 4 864 875 |
| Selskapskapital | 84 000 | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | 414 430 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 498 430 | 498 430 | 498 430 |
| Udekket tap | 642 516 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −642 516 | −412 963 | −485 737 |
| Sum egenkapital | −144 086 | 85 467 | 12 693 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 4 307 052 | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 400 000 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 707 052 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 4 707 052 | 4 671 370 | 4 852 182 |
| Leverandørgjeld | 4 905 | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 13 530 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 18 435 | 21 479 | - |
| Sum gjeld | 4 725 487 | 4 692 849 | 4 852 182 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 581 401 | - | - |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,44▼ | 2,29 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −32,80▼ | 54,91 | 382,27 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,1 %▼ | 3,2 % | −2,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 22,7 %▼ | 34,5 % | −173,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −52,1 %▼ | 16,1 % | −173,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −3,1 %▼ | 1,8 % | 0,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Stallmannsvingen 1 AS22,7 %
0,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Stallmannsvingen 1 AS22,7 % 0,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Vegard Bjørntvedt Øvrebø | 1981 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Nylende Byggsenter AS100,0 %Skien · 42 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Nylende Byggsenter AS
- Mælagata 41 AS100,0 %
- Agresso AS100,0 %
- AGATO SKIEN AS67,9 %
- Stallmannsvingen 1 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.