- Org.nr.
- 917 765 456
- Adresse
- c/o Ø.M. Fjeld Utvikling AS, Dampsaga allé 96, 2053 Jessheim
- Hovedeier
- Ø M FJELD UTVIKLING AS, 100 %
Driftsresultat77 7724,3 % margin
EBITDA79 586før av- og nedskrivninger
Årsresultat−1 171 927−64,4 % margin
Egenkapital47 423 83167,0 % av eiendelene
Stallvegen Utvikling AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 765 456
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.10.2026
- Stiftet
- 25.08.2016
- Registrert
- 22.09.2016
- Adresse
- c/o Ø.M. Fjeld Utvikling AS, Dampsaga allé 96, 2053 Jessheim
- Postadresse
- c/o ØM Fjeld AS, Postboks 1214 RASTA
- Kommune
- Ullensaker
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Ullensaker (435)
- Aksjekapital
- 630 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Stallvegen Utvikling AS917 835 012 · ULLENSAKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eiendomsutvikling, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 1 819 141 | 1 754 241 | 1 707 598 | 1 498 883 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 819 141 | 1 754 241 | 1 707 598 | 1 498 883 | 1 425 759 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 1 814 | 1 814 | 1 814 | 1 814 | 151 |
| Annen driftskostnad | 1 739 555 | 2 295 872 | 664 608 | 733 138 | 590 461 |
| Sum driftskostnader | 1 741 369 | 2 297 686 | 666 422 | 734 952 | 590 612 |
| Driftsresultat | 77 772 | −543 445 | 1 041 176 | 763 931 | 835 147 |
| Annen renteinntekt | - | 30 261 | 37 963 | 18 542 | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 8 735 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 7 479 | 8 920 | 8 416 | 9 548 | - |
| Sum finansinntekter | 16 214 | 39 181 | 46 379 | 28 090 | 8 965 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | 335 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 1 596 456 | 1 655 176 | 1 461 169 | 760 674 | - |
| Sum finanskostnader | 1 596 456 | 1 655 511 | 1 461 169 | 760 674 | 330 462 |
| Netto finans | −1 580 242 | −1 616 329 | −1 414 790 | −732 584 | −321 497 |
| Resultat før skatt | - | - | −373 613 | 31 347 | 513 650 |
| Resultat før skattekostnad | −1 502 470 | −2 159 774 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −330 543 | −475 150 | −82 184 | 6 896 | 113 003 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −291 429 | 24 451 | - |
| Årsresultat | −1 171 927 | −1 684 624 | −291 429 | 24 451 | 400 647 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 171 927 | −1 684 624 | −291 429 | 24 451 | - |
| Totalresultat | −1 171 927 | −1 684 624 | −291 429 | 24 451 | - |
| Konsernbidrag | - | −1 683 209 | −918 215 | - | - |
| Udekket tap | −1 171 927 | −1 670 096 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 1 683 209 | 626 786 | 24 451 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −14 529 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 171 927 | −1 684 624 | −291 429 | 24 451 | - |
| Utsatt skattefordel | 327 783 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 327 783 | - | - | - | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 69 826 199 | 69 826 199 | 69 826 199 | 69 826 199 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 10 732 | 12 546 | 14 360 | 16 174 | - |
| Sum varige driftsmidler | 69 836 931 | 69 838 745 | 69 840 559 | 69 842 373 | - |
| Sum anleggsmidler | 70 164 714 | 69 838 745 | 69 840 559 | 69 842 373 | 53 387 588 |
| Andre kortsiktige fordringer | 36 726 | 30 000 | 36 343 | 36 526 | - |
| Konsernfordringer | 573 044 | 2 157 960 | 1 000 000 | - | - |
| Sum fordringer | 609 771 | 2 187 960 | 1 036 343 | 36 526 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 781 107 | 1 141 776 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 781 107 | 1 141 776 | - |
| Sum omløpsmidler | 609 771 | 2 187 960 | 1 817 450 | 1 178 302 | 1 534 624 |
| Sum eiendeler | 70 774 485 | 72 026 705 | 71 658 009 | 71 020 675 | 54 922 211 |
| Aksjekapital | 630 000 | 630 000 | 630 000 | 630 000 | - |
| Overkurs | 47 040 000 | 47 040 000 | 47 040 000 | 47 040 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 2 595 854 | 2 595 854 | 912 645 | −5 570 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 50 265 854 | 50 265 854 | 48 582 645 | 47 664 430 | 45 114 430 |
| Annen egenkapital | - | - | 14 529 | 305 958 | - |
| Udekket tap | 2 842 023 | 1 670 096 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −2 842 023 | −1 670 096 | 14 529 | 305 958 | 281 507 |
| Sum egenkapital | 47 423 831 | 48 595 758 | 48 597 174 | 47 970 388 | 45 395 937 |
| Utsatt skatt | 3 | 2 760 | 3 159 | 3 558 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 2 760 | 3 159 | 3 558 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 23 000 000 | 23 000 000 | 23 000 000 | 23 000 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 23 000 000 | 23 000 000 | 23 000 000 | 23 000 000 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 23 000 000 | 23 002 760 | 23 003 159 | 23 003 558 | 9 000 765 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 4 103 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | 374 367 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 301 900 | - | 2 936 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 48 754 | 53 820 | 54 740 | 42 626 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 350 654 | 428 187 | 57 676 | 46 729 | 525 509 |
| Sum gjeld | 23 350 654 | 23 430 947 | 23 060 835 | 23 050 287 | 9 526 274 |
| Sum egenkapital og gjeld | 70 774 485 | 72 026 705 | 71 658 009 | 71 020 675 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,74▼ | 5,11 | 31,51 | 25,22 | 2,92 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,49▲ | 0,48 | 0,47 | 0,48 | 0,21 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,1 %▲ | −0,7 % | 1,5 % | 1,3 % | 1,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 4,3 %▲ | −31,0 % | 61,0 % | 51,0 % | 58,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −64,4 %▲ | −96,0 % | −17,1 % | 1,6 % | 28,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 67,0 %▼ | 67,5 % | 67,8 % | 67,5 % | 82,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Stallvegen Utvikling AS4,3 %
1,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Stallvegen Utvikling AS4,3 % 1,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kjetil Kronborg | 1979 |
| Styrets leder | Tor Øivind Fjeld | 1979 |
| Styremedlem | Kjetil Kronborg | 1979 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Ø M FJELD UTVIKLING AS100,0 %Jessheim · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- ØMF HOLDING AS
- Ø M FJELD UTVIKLING AS100,0 %
- Jessheim Panorama AS100,0 %
- Raumnes Brygge AS100,0 %
- Bruket 2 Utvikling AS100,0 %
- Damlivegen AS100,0 %
- Liatoppen AS100,0 %
- Brurhella Utbygging AS100,0 %
- Mestringsbo AS100,0 %
- Rambekkmoen Gjøvik AS100,0 %
- Kvartal 22 Lillehammer AS95,0 %
- Gartnerløkka Utvikling AS72,2 %
- Stallvegen Utvikling AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.