- Org.nr.
- 916 187 726
- Telefon
- 62 58 53 60
- Adresse
- Vallsetvegen 297, 2330 Vallset
- Bransje
- Avvirkning
Driftsresultat4 173 51917,5 % margin
Årsresultat11 765 09849,4 % margin
Egenkapital106 983 46993,0 % av eiendelene
Ansatte5i Aa‑registeret
Stange Almenning er en forening/lag/innretning innen avvirkning, stiftet 1822.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 187 726
- Organisasjonsform
- Forening/lag/innretning
- Status
- Aktiv per 03.09.2026
- Stiftet
- 01.01.1822
- Registrert
- 12.03.1995
- Adresse
- Vallsetvegen 297, 2330 Vallset
- Telefon
- 62 58 53 60
- Kommune
- Stange
- Næring
- 02.200 AvvirkningAvvirkning i Stange (83)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.rasa.no
Underenheter
1
- Stange Almening973 670 212 · STANGE5 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Skaffe bygdensjordbrukere rimelige trematerialer, brensel etc. De som til enhver tid eier og driver jordbruk av et visst omfang, eier almenningen.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt tømmer | 17 280 665 | 15 649 728 | 14 641 974 | 14 385 210 | 23 321 557 |
| Andre driftsinntekter | 6 535 171 | 15 619 918 | 10 854 496 | 18 660 033 | 20 650 422 |
| Sum driftsinntekter | - | - | 25 496 469 | 33 045 242 | 43 971 980 |
| Varekostnad | 33 012 | 118 710 | 41 539 | 12 856 | 19 179 |
| Lønnskostnad | 4 723 632 | 5 063 151 | 4 512 551 | 3 982 222 | 3 568 077 |
| Ordinære avskrivninger | 488 978 | 446 530 | 538 174 | 1 088 678 | 1 553 694 |
| Andre driftskostnader | 14 396 695 | 22 079 691 | 17 727 716 | 22 288 741 | 17 264 588 |
| Sum driftskostnader | 19 642 317 | 27 708 082 | 22 819 980 | 27 372 497 | 22 405 538 |
| Driftsresultat | 4 173 519 | 3 561 565 | 2 676 490 | 5 672 745 | 21 566 441 |
| Inntekt på investering i annet foretak | - | - | 953 780 | 99 539 | 174 184 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | 2 545 211 | 2 189 213 | 1 823 239 | −213 108 | 9 567 211 |
| Annen renteinntekt | 2 933 462 | 759 920 | 673 172 | 3 012 128 | 1 480 489 |
| Andre finansinntekter | 5 608 775 | 8 671 987 | 8 070 652 | 473 736 | 4 495 237 |
| Sum finansinntekter | 11 087 449 | 11 621 119 | 11 520 842 | 3 372 297 | 15 717 120 |
| Annen rentekostnad | 405 607 | 532 735 | 517 865 | 438 932 | 410 872 |
| Andre finanskostnader | - | - | - | 3 900 855 | - |
| Sum finanskostnader | 405 607 | 532 735 | 517 865 | 4 339 787 | 410 872 |
| Netto finans | 10 681 842 | 11 088 384 | 11 002 977 | −967 491 | 15 306 249 |
| Resultat før skatt | - | - | 13 679 467 | 4 705 254 | 36 872 690 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 1 200 349 |
| Resultat før skattekostnad | 14 855 361 | 14 649 948 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 3 090 263 | 1 512 137 | 1 546 474 | 282 117 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 12 132 993 | 4 423 137 | 35 672 341 |
| Årsresultat | 11 765 098 | 13 137 811 | 12 132 993 | 4 423 137 | 35 672 341 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 11 765 098 | 13 137 811 | 12 132 993 | 4 423 137 | 35 672 341 |
| Totalresultat | 11 765 098 | 13 137 811 | 12 132 993 | 4 423 137 | 35 672 341 |
| Overført til eiendomsfond | - | - | - | 612 754 | 10 772 678 |
| Overført til skogkulturfond | - | - | - | −1 761 462 | 343 644 |
| Ordinært utbytte | 12 551 675 | 7 361 904 | 7 308 710 | 3 542 326 | 3 179 608 |
| Overført til annen egenkapital | - | 5 775 907 | 4 824 283 | 2 029 519 | 21 376 412 |
| Overført fra annen egenkapital | 11 | −786 577 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 11 765 098 | 13 137 811 | 12 132 993 | 4 423 137 | 35 672 341 |
| Fast eiendom | 12 784 480 | 951 460 | 28 460 | 28 460 | 213 580 |
| Anlegg | 2 231 820 | 2 880 614 | 2 813 239 | 3 254 537 | 2 876 284 |
| Driftsløsøre, inventar o.1. | 325 134 | 642 122 | 572 126 | 152 524 | 18 862 |
| Sum varige driftsmidler | 15 341 433 | 4 474 196 | 3 413 825 | 3 435 521 | 3 108 726 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 10 790 590 | 18 922 211 | 16 702 998 | 14 879 759 | 15 092 867 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 526 750 | 526 750 | 912 416 | 1 904 186 | 1 804 646 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | 11 374 018 | 10 923 033 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 11 317 340 | 19 448 961 | 17 615 414 | 28 157 963 | 27 820 546 |
| Sum anleggsmidler | 26 658 773 | 23 923 156 | 21 029 239 | 31 593 484 | 30 965 229 |
| Beholdninger | 543 694 | 780 957 | 871 427 | 730 623 | 8 998 918 |
| Sum varer | 543 694 | 780 957 | 871 427 | 730 623 | 8 998 918 |
| Kundefordringer | 1 392 609 | 3 438 004 | 3 194 628 | 363 950 | 5 142 709 |
| Andre kortsiktige fordringer | 960 429 | 1 757 830 | 1 626 246 | 1 633 533 | 1 070 226 |
| Sum fordringer | 2 353 038 | 5 195 834 | 4 820 874 | 1 997 483 | 6 212 935 |
| Andre markedsbaserte finansielle instrumenter | 77 543 510 | 56 261 660 | 68 118 244 | 60 357 910 | 57 456 288 |
| Sum investeringer | 77 543 510 | 56 261 660 | 68 118 244 | 60 357 910 | 57 456 288 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 7 902 202 | 25 850 531 | 11 893 543 | 5 860 078 | 3 879 834 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 7 902 202 | 25 850 531 | 11 893 543 | 5 860 078 | 3 879 834 |
| Sum omløpsmidler | 88 342 444 | 88 088 982 | 85 704 088 | 68 946 094 | 76 547 976 |
| Sum eiendeler | 115 001 218 | 112 012 138 | 106 733 327 | 100 539 578 | 107 513 205 |
| Driftsplaner | - | - | - | - | 35 956 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 35 956 |
| Kulturfond | 4 685 977 | 4 685 977 | 4 685 977 | 4 685 977 | 6 447 439 |
| Eiendomsfond | 65 769 771 | 62 496 603 | 62 496 603 | 64 926 928 | 67 248 212 |
| Annen egenkapital | 36 527 722 | 37 314 299 | 31 538 391 | 26 714 108 | 24 684 589 |
| Sum opptjent egenkapital | 106 983 469 | 104 496 878 | 98 720 971 | 96 327 013 | 98 380 240 |
| Sum egenkapital | 106 983 469 | 104 496 878 | 98 720 971 | 96 327 013 | 98 380 240 |
| Utsatt skatt | 1 953 330 | 2 024 482 | 1 649 922 | 181 858 | 14 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 953 330 | 2 024 482 | 1 649 922 | 181 858 | 403 713 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 953 330 | 2 024 482 | 1 649 922 | 181 858 | 403 713 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 2 500 000 | - | 5 550 000 |
| Leverandørgjeld | 1 078 766 | 2 763 763 | 1 909 864 | 2 699 398 | 859 467 |
| Betalbar skatt | 3 161 415 | 1 137 577 | 78 416 | 503 972 | 22 459 |
| Skyldige offentlige avgifter | 816 356 | 639 170 | 632 685 | 409 170 | 1 499 663 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 007 882 | 950 269 | 1 241 470 | 418 167 | 797 662 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 064 420 | 5 490 779 | 6 362 435 | 4 030 708 | 8 729 251 |
| Sum gjeld | 8 017 750 | 7 515 261 | 8 012 357 | 4 212 566 | 9 132 964 |
| Sum egenkapital og gjeld | 115 001 219 | 112 012 139 | 106 733 327 | 100 539 578 | 107 513 205 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 14,57▼ | 16,04 | 13,47 | 17,11 | 8,77 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,07 | 0,07 | 0,08 | 0,04 | 0,09 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 13,4 %▼ | 13,9 % | 13,7 % | 8,7 % | 34,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 17,5 %▲ | 11,4 % | 10,5 % | 17,2 % | 49,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 49,4 %▲ | 42,0 % | 47,6 % | 13,4 % | 81,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 93,0 %▼ | 93,3 % | 92,5 % | 95,8 % | 91,5 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 4 763 167
- Resultat per ansatt, kroner
- 834 704
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Stange Almenning17,5 %
23,8 mill. 5 ansatte 2025
0 %204060
NORSK SKOGRYDDING AS4,5 % 160,9 mill.83 ansatte 2025
Statskog SF16,7 % 352,1 mill.135 ansatte 2025
Stange Almenning17,5 % 23,8 mill.5 ansatte 2025
Statskog Glomma AS48,5 % 177,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 02.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Gaute Nøkleholm | 1970 |
| Styrets leder | Ole Bjarne Enger | 1971 |
| Styremedlem | Lars Gudbrand Gløtvold | 1982 |
| Styremedlem | Elisabeth Kommisrud | 1958 |
| Styremedlem | Terje Heggelund | 1965 |
| Styremedlem | Kjersti Bergseng | 1976 |
| Varamedlem | Hans Næss Olstad | 1960 |
| Varamedlem | Ole Paulsen | 1984 |
| Varamedlem | Olav Austlid | 1968 |
| Varamedlem | Sverre Andreas Lang-Ree | 1969 |
| Varamedlem | Hilda Austlid | 1997 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | ØKONOMIPARTNER HAMAR AS989 103 032 | - |
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SØRLI INDUSTRIOMRÅDE AS100,0 %934 445 554 · 30 000 ordinære aksjer
- Lindstad AS50,0 %915 385 400 · 500 ordinære aksjer
- Smartcarbon AS16,7 %920 898 254 · 5 ordinære aksjer
- Capturebank AS1,09 %932 249 537 · 7 357 ordinære aksjer
- DOF GROUP ASA0,01 %930 053 112 · 32 623 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.