- Org.nr.
- 929 464 958
- Adresse
- Storgata 11, 2335 Stange
- Bransje
- Andre helsetjenester ellers
Driftsresultat399 7563,9 % margin
EBITDA1 475 592før av- og nedskrivninger
Årsresultat222 4632,2 % margin
Egenkapital570 07314,3 % av eiendelene
Stange Optikk AS er et aksjeselskap innen andre helsetjenester ellers, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 464 958
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.06.2022
- Registrert
- 19.07.2022
- Adresse
- Storgata 11, 2335 Stange
- Kommune
- Stange
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Stange Optikk AS929 540 212 · STANGE
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av optisk utstyr og optiske tjenester og annen virksomhet som naturlig hører inn under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 10 275 825 | 9 451 222 | 9 561 770 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | 107 699 | - |
| Sum driftsinntekter | 10 275 825 | 9 451 222 | 9 669 468 | - |
| Varekostnad | 2 688 282 | 2 485 756 | 2 643 889 | - |
| Lønnskostnad | 3 467 497 | 3 295 637 | 3 237 429 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 1 075 836 | 956 879 | 686 874 | - |
| Annen driftskostnad | 2 644 453 | 2 609 971 | 2 509 544 | 2 |
| Sum driftskostnader | 9 876 068 | 9 348 243 | 9 077 736 | 2 |
| Driftsresultat | 399 756 | 102 979 | 591 733 | −2 |
| Annen renteinntekt | 2 970 | 3 307 | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 970 | 3 307 | - | - |
| Annen rentekostnad | 115 045 | 151 619 | 123 398 | - |
| Sum finanskostnader | 115 045 | 151 619 | 123 398 | - |
| Netto finans | −112 075 | −148 312 | −123 398 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 468 335 | −2 |
| Resultat før skattekostnad | 287 681 | −45 333 | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 65 218 | −6 734 | 105 833 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 362 502 | −2 |
| Årsresultat | 222 463 | −38 599 | 362 502 | −2 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 222 463 | −38 599 | 362 502 | −2 |
| Totalresultat | 222 463 | −38 599 | 362 502 | −2 |
| Udekket tap | - | - | 2 | −2 |
| Overført fra annen egenkapital | - | −38 599 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 222 463 | - | 362 500 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 222 463 | −38 599 | 362 502 | −2 |
| Goodwill | 998 985 | 1 478 498 | 1 958 011 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 998 985 | 1 496 153 | 1 968 932 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | 115 772 | - |
| Maskiner og anlegg | 509 832 | 642 336 | 336 836 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 206 232 | 1 599 369 | 16 822 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 716 064 | 2 241 705 | 469 430 | - |
| Sum anleggsmidler | 2 715 049 | 3 737 857 | 2 438 362 | 0 |
| Sum varer | 251 600 | 245 000 | 262 200 | - |
| Kundefordringer | 37 529 | 45 592 | 70 504 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 332 | 125 120 | 130 165 | - |
| Sum fordringer | 38 861 | 170 712 | 200 669 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 986 678 | 957 588 | 2 061 574 | 24 429 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 986 678 | 957 588 | 2 061 574 | 24 429 |
| Sum omløpsmidler | 1 277 139 | 1 373 301 | 2 524 443 | 24 429 |
| Sum eiendeler | 3 992 188 | 5 111 158 | 4 962 805 | 24 429 |
| Utsatt skattefordel | - | 17 655 | 10 921 | - |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 24 430 |
| Udekket tap | - | - | - | 2 |
| Annen egenkapital | 540 073 | 317 609 | 356 930 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 540 073 | 317 609 | 356 930 | −2 |
| Sum egenkapital | 570 073 | 347 609 | 386 930 | 24 429 |
| Utsatt skatt | 11 529 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 11 529 | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 061 172 | 3 490 219 | 3 230 905 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 061 172 | 3 490 219 | 3 230 905 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 2 072 701 | 3 490 219 | 3 230 905 | - |
| Leverandørgjeld | 376 509 | 382 680 | 530 606 | - |
| Betalbar skatt | 36 034 | - | 116 754 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 370 414 | 349 297 | 286 339 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 566 457 | 541 353 | 411 270 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 349 415 | 1 273 330 | 1 344 970 | - |
| Sum gjeld | 3 422 115 | 4 763 548 | 4 575 874 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 992 188 | 5 111 158 | 4 962 805 | 24 429 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,95▼ | 1,08 | 1,88 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 6,00▼ | 13,70 | 11,83 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,8 %▲ | 2,1 % | 23,7 % | −0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 3,9 %▲ | 1,1 % | 6,1 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,2 %▲ | −0,4 % | 3,7 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 14,3 %▲ | 6,8 % | 7,8 % | 100,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Stange Optikk AS3,9 %
10,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %5101520
PMG AS2,2 % 434,9 mill.92 ansatte 2025
Stange Optikk AS3,9 % 10,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
CAREIUM NORGE AS7,4 % 141,2 mill.183 ansatte 2025
FALCK HELSEFORMIDLING AS15,7 % 289,5 mill.50 ansatte 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.993.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Harald Nøkleholm | 1969 |
| Styrets leder | Erik Rodvang | 1968 |
| Styremedlem | Harald Nøkleholm | 1969 |
| Revisor | FLYT REVISJON AS951 697 826 | - |
| Regnskapsfører | AZETS INSIGHT AS983 338 917 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ERIK RODVANG50,0 %f. 1968 · Ridabu · 100 ordinære aksjer
- Harald Nøkleholm50,0 %f. 1969 · Stange · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.