- Org.nr.
- 824 283 052
- Adresse
- Hafslunds gate 32, 1738 Borgenhaugen
Driftsresultat297 0482,1 % margin
Årsresultat334 2532,3 % margin
Egenkapital486 45830,7 % av eiendelene
Ansatte18i Aa‑registeret
Stasjonsdrift Andreassen AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med drivstoff til motorvogner, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 824 283 052
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 26.11.2019
- Registrert
- 19.12.2019
- Adresse
- Hafslunds gate 32, 1738 Borgenhaugen
- Kommune
- Sarpsborg
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
2
- DELI DE LUCA ROLVSØY VEISERVICE973 192 515 · FREDRIKSTAD19 ansatte
- DELI DE LUCA HAFSLUND971 607 475 · SARPSBORG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av kiosk-, bensin- og servicehandel.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 14 029 937 | 11 835 953 | 11 764 662 | 11 921 780 | - |
| Annen driftsinntekt | 346 294 | 174 835 | 162 430 | 205 460 | - |
| Sum driftsinntekter | 14 376 231 | 12 010 787 | 11 927 092 | 12 127 241 | 13 651 632 |
| Varekostnad | 7 068 080 | 6 265 294 | 6 082 755 | 6 211 941 | 7 207 452 |
| Lønnskostnad | 4 502 374 | 3 608 528 | 3 513 662 | 3 429 825 | 4 026 692 |
| Annen driftskostnad | 2 508 729 | 2 245 911 | 2 098 072 | 2 891 124 | 2 494 288 |
| Sum driftskostnader | 14 079 183 | 12 119 732 | 11 694 489 | 12 532 891 | 13 728 433 |
| Driftsresultat | 297 048 | −108 945 | 232 602 | −405 650 | −76 801 |
| Annen renteinntekt | 36 304 | 20 863 | - | 272 | - |
| Annen finansinntekt | 901 | 837 | 4 | 838 | - |
| Sum finansinntekter | 37 205 | 21 700 | 4 | 1 110 | 790 |
| Annen finanskostnad | - | - | −783 | - | - |
| Sum finanskostnader | - | - | −783 | - | - |
| Netto finans | 37 205 | 21 700 | 787 | 1 110 | 790 |
| Resultat før skatt | - | - | 233 389 | −404 540 | −76 011 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 233 389 | −404 540 | - |
| Resultat før skattekostnad | 334 253 | −87 244 | - | - | - |
| Årsresultat | 334 253 | −87 244 | 233 389 | −404 540 | −76 011 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 334 253 | −87 244 | 233 389 | −404 540 | - |
| Totalresultat | 334 253 | −87 244 | 233 389 | −404 540 | - |
| Udekket tap | - | - | 23 940 | −23 940 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −87 244 | 4 | −380 600 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 334 253 | - | 209 449 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 334 253 | −87 244 | 233 389 | −404 540 | - |
| Sum varer | 624 115 | 633 198 | 648 141 | 628 445 | - |
| Kundefordringer | 48 919 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 45 546 | 41 789 | 36 764 | 27 325 | - |
| Sum fordringer | 94 465 | 41 789 | 36 764 | 27 325 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 864 320 | 705 775 | 928 259 | 677 213 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 864 320 | 705 775 | 928 259 | 677 213 | - |
| Sum omløpsmidler | 1 582 900 | 1 380 762 | 1 613 164 | 1 332 984 | 1 900 400 |
| Sum eiendeler | 1 582 900 | 1 380 762 | 1 613 164 | 1 332 984 | 1 900 400 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | - | - | - | 23 940 | - |
| Annen egenkapital | 456 458 | 122 205 | 209 449 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 456 458 | 122 205 | 209 449 | −23 940 | 380 600 |
| Sum egenkapital | 486 458 | 152 205 | 239 449 | 6 060 | 410 600 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 440 877 | 633 592 | 738 115 | 649 384 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 228 691 | 198 738 | 244 953 | 209 503 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 426 875 | 396 227 | 390 647 | 468 037 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 096 443 | 1 228 557 | 1 373 715 | 1 326 924 | 1 489 801 |
| Sum gjeld | 1 096 443 | 1 228 557 | 1 373 715 | 1 326 924 | 1 489 801 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 582 900 | 1 380 762 | 1 613 164 | 1 332 984 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,44▲ | 1,12 | 1,17 | 1,00 | 1,28 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,25▼ | 8,07 | 5,74 | 218,96 | 3,63 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 22,6 %▲ | −5,8 % | 15,8 % | −25,0 % | −4,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,1 %▲ | −0,9 % | 2,0 % | −3,3 % | −0,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,3 %▲ | −0,7 % | 2,0 % | −3,3 % | −0,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 30,7 %▲ | 11,0 % | 14,8 % | 0,5 % | 21,6 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 798 680
- Resultat per ansatt, kroner
- 16 503
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Stasjonsdrift Andreassen AS2,1 %
14,4 mill. 18 ansatte 2025
0 %2468
UNO-X MOBILITY NORGE AS1,7 % 15 660,0 mill.95 ansatte 2025
Stasjonsdrift Andreassen AS2,1 % 14,4 mill.18 ansatte 2025
BLUE ENERGY AS2,8 % 914,3 mill.6 ansatte 2025
Circle K Detaljist AS6,8 % 1 751,9 mill.1 435 ansatte 2025
0 %2468
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.300.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Frank Egil Andreassen | 1965 |
| Styrets leder | Frank Egil Andreassen | 1965 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | NORGESGRUPPEN REGNSKAP AS883 743 512 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FRANK EGIL ANDREASSEN100,0 %f. 1965 · Borgenhaugen · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.