- Org.nr.
- 933 886 468
- Telefon
- 35 54 42 23
- Adresse
- Ulefossvegen 40, 3730 Skien
- Hovedeier
- Nesjar AS, 52 %
Driftsresultat3 614 43354,5 % margin
EBITDA4 467 869før av- og nedskrivninger
Årsresultat2 391 46336,1 % margin
Egenkapital15 733 37350,8 % av eiendelene
Stathelle Terminalen AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 1983.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 933 886 468
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 20.05.1983
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Ulefossvegen 40, 3730 Skien
- Telefon
- 35 54 42 23
- Postadresse
- c/o Columbi Regnskap AS, Ulefossvegen 40
- Kommune
- Skien
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Skien (773)
- Aksjekapital
- 273 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Stathelle Terminalen AS973 528 475 · SKIEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Bygg og eiendom, herunder bortleie av lokaler til annen virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 6 626 530 | 7 129 673 | 6 559 521 | 6 163 850 | 5 867 307 |
| Sum driftsinntekter | 6 626 530 | 7 129 673 | 6 559 521 | 6 163 850 | 5 867 307 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | - | - | 205 238 |
| Avskrivning på varige driftsm. og immatr. eiendeler | - | - | - | - | 853 435 |
| Lønnskostnad | 312 815 | 315 383 | 312 575 | 275 762 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 853 436 | 853 436 | 853 435 | 853 435 | - |
| Annen driftskostnad | 1 845 846 | 1 732 443 | 1 505 890 | 1 683 556 | 2 294 109 |
| Sum driftskostnader | 3 012 097 | 2 901 263 | 2 671 900 | 2 812 753 | 3 352 782 |
| Driftsresultat | 3 614 433 | 4 228 410 | 3 887 621 | 3 351 097 | 2 514 525 |
| Annen renteinntekt | 130 268 | 136 276 | 107 466 | 3 704 | 1 559 |
| Annen finansinntekt (0) | - | - | - | 124 | - |
| Sum finansinntekter | 130 268 | 136 276 | 107 466 | 3 828 | 1 559 |
| Annen rentekostnad | 675 860 | 848 498 | 925 886 | 620 337 | 390 005 |
| Annen finanskostnad | 2 233 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 678 093 | 848 498 | 925 886 | 620 337 | 390 005 |
| Netto finans | −547 824 | −712 222 | −818 420 | −616 509 | −388 446 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 2 126 079 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 468 745 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 657 334 |
| Resultat før skattekostnad | 3 066 608 | 3 516 188 | 3 069 201 | 2 734 588 | - |
| Skattekostnad | 675 145 | 777 727 | 676 615 | 602 290 | - |
| Årsresultat | 2 391 463 | 2 738 461 | 2 392 586 | 2 132 298 | 1 657 334 |
| Ordinært utbytte | 1 600 000 | 1 600 000 | 1 600 000 | 0 | - |
| Tilleggsutbytte | - | - | 1 500 000 | 1 000 000 | 1 200 000 |
| Annen egenkapital | 791 463 | 1 138 461 | −707 413 | 1 132 299 | 457 334 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 2 392 587 | 2 132 299 | 1 657 334 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 26 251 605 | 27 105 041 | 27 958 477 | 28 811 912 | 29 665 347 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lign. | - | - | - | - | 6 000 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 6 000 | 6 000 | 6 000 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 26 257 605 | 27 111 041 | 27 964 477 | 28 817 912 | 29 671 347 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 26 257 605 | 27 111 041 | 27 964 477 | 28 817 912 | 29 671 347 |
| Kundefordringer | 28 173 | 87 612 | 271 279 | 240 632 | 228 185 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 7 551 |
| Andre kortsiktige fordringer | 31 385 | 0 | 8 472 | 8 190 | - |
| Sum fordringer | 59 558 | 87 612 | 279 751 | 248 822 | 235 736 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 663 500 | 4 406 318 | 5 514 421 | 4 997 005 | 3 603 695 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 663 500 | 4 406 318 | 5 514 421 | 4 997 005 | 3 603 695 |
| Sum omløpsmidler | 4 723 058 | 4 493 930 | 5 794 172 | 5 245 827 | 3 839 431 |
| Sum eiendeler | 30 980 663 | 31 604 971 | 33 758 649 | 34 063 739 | 33 510 778 |
| Aksjekapital | 273 000 | 273 000 | 273 000 | 273 000 | - |
| Overkurs | 5 883 962 | 5 883 962 | 5 883 962 | 5 883 962 | 5 883 962 |
| Sum innskutt egenkapital | 6 156 962 | 6 156 962 | 6 156 962 | 6 156 962 | 6 156 962 |
| Annen egenkapital | 9 576 411 | 8 784 948 | 7 646 487 | 8 353 900 | 7 221 601 |
| Sum opptjent egenkapital | 9 576 411 | 8 784 948 | 7 646 487 | 8 353 900 | 7 221 601 |
| Sum egenkapital | 15 733 373 | 14 941 910 | 13 803 449 | 14 510 862 | 13 378 563 |
| Utsatt skatt | 1 878 843 | 1 951 863 | 2 018 561 | 2 078 365 | 2 130 643 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 878 843 | 1 951 863 | 2 018 561 | 2 078 365 | 2 130 643 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 10 690 425 | 11 928 525 | 15 166 625 | 16 404 725 | 17 333 300 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 10 690 425 | 11 928 525 | 15 166 625 | 16 404 725 | 17 333 300 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 17 185 186 | 18 483 090 | 19 463 943 |
| Leverandørgjeld | 27 304 | 13 684 | 53 748 | 58 726 | 56 559 |
| Betalbar skatt | 748 165 | 844 425 | 736 419 | 654 568 | 512 798 |
| Skyldige offentlige avgifter | 124 466 | 102 620 | 119 536 | 112 006 | 25 853 |
| Utbytte | 1 600 000 | 1 600 000 | 1 600 000 | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 178 086 | 221 944 | 260 310 | 244 487 | 73 062 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 678 022 | 2 782 673 | 2 770 013 | 1 069 787 | 668 271 |
| Sum gjeld | 15 247 290 | 16 663 061 | 19 955 199 | 19 552 877 | 20 132 214 |
| Sum egenkapital og gjeld | 30 980 663 | 31 604 971 | 33 758 648 | 34 063 739 | 33 510 778 |
| a kr.200,00) | - | - | - | - | 273 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,76▲ | 1,61 | 2,09 | 4,90 | 5,75 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,97▼ | 1,12 | 1,45 | 1,35 | 1,50 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 12,0 %▼ | 13,4 % | 11,8 % | 9,9 % | 7,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 54,5 %▼ | 59,3 % | 59,3 % | 54,4 % | 42,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 36,1 %▼ | 38,4 % | 36,5 % | 34,6 % | 28,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 50,8 %▲ | 47,3 % | 40,9 % | 42,6 % | 39,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Stathelle Terminalen AS54,5 %
6,6 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %255075100
Stathelle Terminalen AS54,5 % 6,6 mill.1 til 4 ansatte 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jarle Svein Arne Bakke | 1969 |
| Styrets leder | Svein Birger Bakke | 1942 |
| Styremedlem | Jarle Svein Arne Bakke | 1969 |
| Styremedlem | Torgeir Herlofsen | 1970 |
| Revisor | EVJEN REVISJON AS915 638 384 | - |
| Regnskapsfører | COLUMBI REGNSKAP AS950 070 137 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Nesjar AS52,0 %Skien · 710 ordinære aksjer
- Larvik · 645 ordinære aksjer
- GEIRR FRØNES0,73 %f. 1956 · Porsgrunn · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Nesjar AS
- Stathelle Terminalen AS52,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.