- Org.nr.
- 929 993 489
- Adresse
- Fullriggervegen 17, 4056 Tananger
- Hovedeier
- HLB Holding AS, 100 %
Stavanger Bemanning AS er et aksjeselskap innen utleie av arbeidskraft og andre personaladministrative tjenester, stiftet 2022.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 993 489
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 31.08.2022
- Registrert
- 06.10.2022
- Adresse
- Fullriggervegen 17, 4056 Tananger
- Kommune
- Sola
- Næring
- 78.200 Utleie av arbeidskraft og andre personaladministrative tjenesterUtleie av arbeidskraft og andre personaladministrative tjenester i Sola (54)
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Stavanger Bemanning AS930 011 991 · SOLA20 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selskapet skal selge tjenester og varer innen bemanning som inkluderer servering, flytting, montering, riving og annet lignende arbeid - og annet som naturlig sammenfaller med dette - samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 456 715 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 456 715 | 830 243 | 1 415 091 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | 0 | - | - |
| Endring i beholdning av egentilvirkede anleggsmidler | 0 | - | - |
| Varekostnad | 0 | - | - |
| Lønnskostnad | 310 819 | - | - |
| Annen driftskostnad | 23 866 | - | - |
| Sum driftskostnader | 334 685 | 826 491 | 1 367 909 |
| Driftsresultat | 122 030 | 3 752 | 47 182 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 0 | - | - |
| Inntekt på andre investeringer | 0 | - | - |
| Annen finansinntekt | 2 546 | - | - |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 0 | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 546 | 72 | 0 |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 0 | - | - |
| Annen rentekostnad | 69 | - | - |
| Sum finanskostnader | 69 | 0 | 410 |
| Netto finans | 2 477 | 72 | −410 |
| Resultat før skatt | 124 507 | 3 824 | 46 772 |
| Skattekostnad | 27 391 | - | - |
| Årsresultat | 97 116 | 2 983 | 36 436 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 97 116 | - | - |
| Andre resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | - | - |
| Totalresultat | 97 116 | - | - |
| Overf. fond for vurderingsforskjeller | 0 | - | - |
| Ordinært utbytte | 100 000 | - | - |
| Tilleggsutbytte | 0 | - | - |
| Ekstraordinært utbytte | 0 | - | - |
| Konsernbidrag | 0 | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | 0 | - | - |
| Fondsemisjon | 0 | - | - |
| Udekket tap | 0 | - | - |
| Overføringer annen egenkapital | −2 884 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 97 116 | - | - |
| Forskning og utvikling | 0 | - | - |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker og lignende rettigheter | 0 | - | - |
| Utsatt skattefordel | 0 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - |
| Maskiner og anlegg | 0 | - | - |
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 0 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - |
| Investering i datterselskap | 0 | - | - |
| Investering i annet foretak i samme konsern | 0 | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 35 500 | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | - | - |
| Obligasjoner | 0 | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 0 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 35 500 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 35 500 | 35 500 | 35 500 |
| Varer | 0 | - | - |
| Sum varer | 0 | - | - |
| Kundefordringer | 0 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 30 000 | - | - |
| Konsernfordringer | 0 | - | - |
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | - | - |
| Sum fordringer | 30 000 | - | - |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | 0 | - | - |
| Markedsbaserte aksjer | 0 | - | - |
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | - | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 228 206 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 228 206 | - | - |
| Sum omløpsmidler | 258 206 | 115 753 | 326 057 |
| Sum eiendeler | 293 706 | 151 253 | 361 557 |
| Selskapskapital | 30 000 | - | - |
| Beholdning av egne aksjer | 0 | - | - |
| Overkurs | 0 | - | - |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | 0 | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Fond | 0 | - | - |
| Avsatt utbytte | 0 | - | - |
| Annen egenkapital | 74 063 | - | - |
| Udekket tap | 0 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 74 063 | 76 947 | 73 964 |
| Sum egenkapital | 104 063 | 106 947 | 103 964 |
| Pensjonsforpliktelser | 0 | - | - |
| Utsatt skatt | 0 | - | - |
| Andre avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - |
| Konvertible lån | 0 | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 0 | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 0 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |
| Sertifikatlån | 0 | - | - |
| Leverandørgjeld | 4 096 | - | - |
| Betalbar skatt | 13 348 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 44 102 | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 128 097 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 189 643 | 44 305 | 257 592 |
| Sum gjeld | 189 643 | 44 305 | 257 592 |
| Sum egenkapital og gjeld | 293 706 | - | - |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,36▼ | 2,61 | 1,27 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,82▲ | 0,41 | 2,48 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 56,0 %▲ | 1,5 % | 13,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 26,7 %▲ | 0,5 % | 3,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 21,3 %▲ | 0,4 % | 2,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 35,4 %▼ | 70,7 % | 28,8 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 22 836
- Resultat per ansatt, kroner
- 6 102
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 78.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Petter André Høines | 1996 |
| Styrets leder | Marius Log | 1998 |
| Styremedlem | Petter André Høines | 1996 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HLB Holding AS100,0 %Tananger · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- HLB Holding AS
- BYGG & KONTROLL AS100,0 %
- HLB Prosjekt AS100,0 %
- HLB Eiendom AS66,7 %
- Godhet til Folket AS65,0 %
- Stavanger Bemanning AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.