- Org.nr.
- 820 489 012
- Adresse
- St. Olavs gate 2, 4005 Stavanger
Driftsresultat4 276 08047,8 % margin
Årsresultat3 847 47143,0 % margin
Egenkapital8 480 73765,4 % av eiendelene
Ansatte9i Aa‑registeret
Stavanger-Gynekologene AS er et aksjeselskap innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 820 489 012
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 15.10.2026
- Stiftet
- 15.01.2018
- Registrert
- 23.02.2018
- Adresse
- St. Olavs gate 2, 4005 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 86.221 Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenesterSpesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester i Stavanger (143)
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Stavanger-Gynekologene AS920 500 854 · STAVANGER9 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Legevirksomhet, privatpraksis og alt hva som inngår under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 8 953 657 | 8 593 076 | 8 067 328 | - | 7 651 097 |
| Sum driftsinntekter | 8 953 657 | 8 593 076 | 8 067 328 | 7 840 162 | 7 651 097 |
| Varekostnad | - | 500 843 | 506 369 | 455 683 | 664 112 |
| Lønnskostnad | 2 294 064 | 2 229 899 | 2 125 844 | 1 824 531 | 1 770 600 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | 361 200 | 544 504 | 624 600 | 659 600 |
| Annen driftskostnad | - | 1 333 722 | 1 174 852 | 1 203 980 | 1 324 448 |
| Sum driftskostnader | 4 677 577 | 4 425 664 | 4 351 568 | 4 108 794 | 4 418 760 |
| Driftsresultat | 4 276 080 | 4 167 411 | 3 715 759 | 3 731 368 | 3 232 338 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 20 108 |
| Verdiøkning markedsbaserte finansielle omløpsmidler | - | - | - | - | 62 067 |
| Sum finansinntekter | 661 710 | 1 243 764 | 1 067 198 | 31 750 | 82 176 |
| Netto finans | 562 584 | 1 243 764 | 1 065 736 | −172 381 | 82 176 |
| Resultat før skatt | 4 838 664 | 5 411 175 | 4 781 496 | 3 558 987 | 3 314 513 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | 991 193 | 919 601 | 842 179 | 874 426 | 749 982 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 2 564 531 |
| Årsresultat | 3 847 471 | 4 491 574 | 3 939 317 | 2 684 561 | 2 564 531 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 2 564 531 |
| Totalresultat | - | - | - | - | 2 564 531 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 400 000 |
| Overført til annen egenkapital | - | - | - | - | 2 164 531 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 2 564 531 |
| Sum finanskostnader | 99 126 | - | 1 462 | 204 131 | - |
| Goodwill | - | - | - | - | 576 000 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 576 000 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | - | - | - | 1 660 100 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 1 660 100 |
| Sum anleggsmidler | 1 189 500 | 1 548 500 | 1 829 700 | 1 611 500 | 2 236 100 |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | - | - | 3 802 176 |
| Sum investeringer | - | - | - | - | 3 802 176 |
| Bankinnskudd og kontanter | - | - | - | - | 2 089 057 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 2 089 057 |
| Sum omløpsmidler | 11 777 698 | 10 436 045 | 8 632 184 | 7 804 308 | 5 891 233 |
| Sum eiendeler | 12 967 198 | 11 984 545 | 10 461 884 | 9 415 808 | 8 127 333 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 6 487 815 |
| Sum opptjent egenkapital | 8 450 737 | 7 603 267 | 6 111 693 | 5 172 376 | 6 487 815 |
| Sum egenkapital | 8 480 737 | 7 633 267 | 6 141 693 | 5 202 376 | 6 517 815 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 102 459 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 752 706 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 87 205 |
| Utbytte | - | - | - | - | 400 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 267 148 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 486 461 | 4 351 278 | 4 320 192 | 4 213 432 | 1 609 518 |
| Sum gjeld | 4 486 461 | 4 351 278 | 4 320 192 | 4 213 432 | 1 609 518 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | - | 8 127 333 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,63▲ | 2,40 | 2,00 | 1,85 | 3,66 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,53▼ | 0,57 | 0,70 | 0,81 | 0,25 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 39,6 %▼ | 48,2 % | 48,1 % | 42,9 % | 40,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 47,8 %▼ | 48,5 % | 46,1 % | 47,6 % | 42,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 43,0 %▼ | 52,3 % | 48,8 % | 34,2 % | 33,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 65,4 %▲ | 63,7 % | 58,7 % | 55,3 % | 80,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 994 851
- Resultat per ansatt, kroner
- 475 120
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Stavanger-Gynekologene AS47,8 %
9,0 mill. 9 ansatte 2025
−20 %0204060
Klinikk Hausken AS−2,3 % 100,8 mill.42 ansatte 2025
Memira AS13,0 % 279,2 mill.56 ansatte 2025
Moloklinikken AS15,0 % 109,9 mill.41 ansatte 2025
Stavanger-Gynekologene AS47,8 % 9,0 mill.9 ansatte 2025
−20 %0204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Anita Steinbakk | 1969 |
| Styrets leder | Anita Steinbakk | 1969 |
| Revisor | REVISJON VEST AS982 519 411 | - |
| Regnskapsfører | PRO-SJEKT REGNSKAP AS983 898 033 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ANITA STEINBAKK100,0 %f. 1969 · Stavanger · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.