- Org.nr.
- 991 797 963
- Telefon
- 93011797
- Adresse
- Laberget 40B, 4020 Stavanger
Driftsresultat−8 356−1,0 % margin
Årsresultat−8 356−1,0 % margin
Egenkapital−64 062−82,9 % av eiendelene
STAVANGER SPORT LIMITED NUF er et norskregistrert utenlandsk foretak innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 991 797 963
- Organisasjonsform
- Norskregistrert utenlandsk foretak
- Status
- Aktiv per 28.08.2026
- Stiftet
- Ikke oppgitt
- Registrert
- 06.11.2007
- Adresse
- Laberget 40B, 4020 Stavanger
- Telefon
- 93011797
- Postadresse
- Postboks 6082, Hinna Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 46.830 Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyrEngroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr i Stavanger (33)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- STAVANGER SPORT LIMITED NUF991 928 103 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 840 985 | 708 676 | 737 381 | 672 157 | 612 356 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 172 801 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 430 077 | 382 281 |
| Sum driftskostnader | 849 342 | 699 567 | 734 950 | 720 176 | 555 082 |
| Driftsresultat | −8 356 | 9 109 | 2 431 | −48 019 | 57 274 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 54 | 2 347 | 0 | - |
| Netto finans | 0 | −54 | −2 347 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | −8 356 | 9 055 | 84 | −48 019 | 57 274 |
| Skattekostnad | - | - | - | 0 | - |
| Årsresultat | −8 356 | 7 063 | 66 | −48 019 | 57 274 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum omløpsmidler | 77 232 | 62 575 | 56 705 | 79 064 | 35 756 |
| Sum eiendeler | 77 232 | 62 575 | 56 705 | 79 064 | 35 756 |
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −64 062 | −55 706 | −62 769 | −62 834 | −14 615 |
| Sum egenkapital | −64 062 | −55 706 | −62 769 | −62 834 | −14 615 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 65 000 | 65 018 | 65 000 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 76 294 | 53 281 | 54 456 | 76 897 | 50 370 |
| Sum gjeld | 141 294 | 118 281 | 119 474 | 141 897 | 50 370 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,01▼ | 1,17 | 1,04 | 1,03 | 0,71 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −2,21▼ | −2,12 | −1,90 | −2,26 | −3,45 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −12,0 %▼ | 15,3 % | 3,6 % | −83,6 % | 160,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −1,0 %▼ | 1,3 % | 0,3 % | −7,1 % | 9,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1,0 %▼ | 1,0 % | 0,0 % | −7,1 % | 9,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −82,9 %▲ | −89,0 % | −110,7 % | −79,5 % | −40,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
STAVANGER SPORT LIMITED NUF−1,0 %
0,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−2 %0246
STAVANGER SPORT LIMITED NUF−1,0 % 0,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Byggmakker Handel AS−0,4 % 6 243,2 mill.1 369 ansatte 2025
Optimera AS−0,4 % 11 234,1 mill.2 613 ansatte 2025
Mestergruppen Byggevare AS4,8 % 8 762,3 mill.649 ansatte 2025
−2 %0246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.830.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Gunnar Nygård | 1953 |
| Styrets leder | Sølvi Nygård | 1954 |
| Styremedlem | Gunnar Nygård | 1953 |
| Oppl om foretaket i hjemlandet | STAVANGER SPORT LIMITED991 798 013 | - |