- Org.nr.
- 989 386 867
- Telefon
- 51 90 67 00
- Adresse
- Hillevågsvei 74/76, 4016 Stavanger
- Hovedeier
- SHJ Kapital AS, 75 %
Driftsresultat4 117 9258,2 % margin
EBITDA4 254 385før av- og nedskrivninger
Årsresultat3 281 1366,6 % margin
Egenkapital7 499 77438,6 % av eiendelene
Stavanger Varmesenter AS er et aksjeselskap innen kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 386 867
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 02.01.2006
- Registrert
- 13.02.2006
- Adresse
- Hillevågsvei 74/76, 4016 Stavanger
- Telefon
- 51 90 67 00
- Postadresse
- Postboks 3045 Hillevåg
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 43.222 Kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiserKuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser i Stavanger (19)
- Aksjekapital
- 400 000
- Ansatte
- 18
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Stavanger Varmesenter AS871 810 982 · STAVANGER18 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handelsvirksomhet og hva dermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 49 993 550 | 49 013 398 | 51 142 343 | 60 547 857 | 53 712 675 |
| Annen driftsinntekt | 23 000 | 10 176 | 4 500 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 50 016 550 | 49 023 574 | 51 146 843 | 60 547 857 | 53 712 675 |
| Varekostnad | 23 955 238 | 25 018 796 | 26 042 314 | 32 062 959 | 30 006 907 |
| Lønnskostnad | 13 588 440 | 12 334 192 | 12 964 098 | 12 790 103 | 12 849 864 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 136 460 | 79 900 | 127 046 | 123 982 | 152 077 |
| Annen driftskostnad | 8 218 487 | 8 420 787 | 7 841 281 | 7 845 550 | 7 751 126 |
| Sum driftskostnader | 45 898 625 | 45 853 675 | 46 974 739 | 52 822 594 | 50 759 974 |
| Driftsresultat | 4 117 925 | 3 169 899 | 4 172 104 | 7 725 263 | 2 952 702 |
| Annen finansinntekt | 234 878 | 196 118 | 201 578 | 70 159 | 7 553 |
| Sum finansinntekter | 234 878 | 196 118 | 201 578 | 70 159 | 7 553 |
| Annen rentekostnad | 119 392 | 31 138 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 29 244 | 20 386 | 36 326 | 20 919 | 22 497 |
| Sum finanskostnader | 148 636 | 51 524 | 36 326 | 20 919 | 22 497 |
| Netto finans | 86 242 | 144 594 | 165 252 | 49 240 | −14 944 |
| Resultat før skatt | - | - | 4 337 355 | 7 774 503 | 2 937 758 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 648 288 |
| Resultat før skattekostnad | 4 204 167 | 3 314 492 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 923 031 | 725 539 | 958 366 | 1 713 775 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 3 378 989 | 6 060 728 | 2 289 470 |
| Årsresultat | 3 281 136 | 2 588 953 | 3 378 989 | 6 060 728 | 2 289 470 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 281 136 | 2 588 953 | 3 378 989 | 6 060 728 | 2 289 470 |
| Totalresultat | 3 281 136 | 2 588 953 | 3 378 989 | 6 060 728 | 2 289 470 |
| Ordinært utbytte | 2 800 000 | 2 200 000 | 3 000 000 | 5 000 000 | 1 500 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | 481 136 | 388 953 | 378 989 | 1 060 728 | 789 470 |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 281 136 | 2 588 953 | 3 378 989 | 6 060 728 | 2 289 470 |
| Utsatt skattefordel | 468 719 | 461 552 | 521 553 | 326 860 | 68 763 |
| Sum immaterielle eiendeler | 468 719 | 461 552 | 521 553 | 326 860 | 68 763 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 500 085 | 422 407 | 328 300 | 70 346 | 194 328 |
| Sum varige driftsmidler | 500 085 | 422 407 | 328 300 | - | 194 328 |
| Sum anleggsmidler | 968 804 | 883 959 | 849 853 | 397 206 | 263 091 |
| Sum varer | 10 981 138 | 8 085 517 | 9 077 000 | 8 939 954 | 10 252 524 |
| Kundefordringer | 3 953 794 | 2 576 286 | 2 840 383 | 4 418 227 | 3 564 437 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 664 959 | 658 932 | 913 669 | 1 319 101 | 1 290 858 |
| Sum fordringer | 5 618 753 | 3 235 218 | 3 754 053 | 5 737 328 | 4 855 295 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 874 908 | 7 057 813 | 6 310 317 | 8 267 527 | 1 423 925 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 874 908 | 7 057 813 | 6 310 317 | 8 267 527 | 1 423 925 |
| Sum omløpsmidler | 18 474 799 | 18 378 547 | 19 141 370 | 22 944 809 | 16 531 744 |
| Sum eiendeler | 19 443 603 | 19 262 506 | 19 991 223 | 23 342 015 | 16 794 835 |
| Aksjekapital | 400 000 | 400 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
| Overkurs | 4 000 000 | 4 000 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 4 400 000 | 4 400 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
| Annen egenkapital | 3 099 774 | 2 618 638 | 2 229 685 | 1 850 695 | 789 967 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 099 774 | 2 618 638 | 2 229 685 | 1 850 695 | 789 967 |
| Sum egenkapital | 7 499 774 | 7 018 638 | 2 429 685 | 2 050 695 | 989 967 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 4 045 530 | 4 326 138 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 045 530 | 4 326 138 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 4 045 530 | 4 326 138 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 751 622 | 718 215 | 1 485 748 | 1 443 731 | 1 907 477 |
| Betalbar skatt | 930 198 | 665 538 | 1 153 059 | 1 971 872 | 684 096 |
| Skyldig offentlige avgifter | 2 218 826 | 2 253 533 | 2 334 186 | 3 215 010 | 2 114 013 |
| Utbytte | 2 800 000 | 2 200 000 | 3 000 000 | 5 000 000 | 1 500 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 197 653 | 2 080 444 | 9 588 545 | 9 660 706 | 9 599 281 |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 898 299 | 7 917 730 | 17 561 538 | 21 291 320 | 15 804 867 |
| Sum gjeld | 11 943 829 | 12 243 868 | 17 561 538 | 21 291 320 | 15 804 867 |
| Sum egenkapital og gjeld | 19 443 603 | 19 262 506 | 19 991 223 | 23 342 015 | 16 794 835 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,34▲ | 2,32 | 1,09 | 1,08 | 1,05 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,59▼ | 1,74 | 7,23 | 10,38 | 15,97 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 22,5 %▲ | 17,2 % | 20,2 % | 38,8 % | 17,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 8,2 %▲ | 6,5 % | 8,2 % | 12,8 % | 5,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,6 %▲ | 5,3 % | 6,6 % | 10,0 % | 4,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 38,6 %▲ | 36,4 % | 12,2 % | 8,8 % | 5,9 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 778 697
- Resultat per ansatt, kroner
- 228 774
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Stavanger Varmesenter AS8,2 %
50,0 mill. 18 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
CO2OLTEC COMMERCIAL REFRIGERATION NORWAY AS5,1 % 475,8 mill.101 ansatte 2025
Therma Industri AS5,2 % 439,3 mill.130 ansatte 2025
Thermo Control AS7,2 % 385,1 mill.109 ansatte 2025
Stavanger Varmesenter AS8,2 % 50,0 mill.18 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.222.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ruben Aasebø Jansen | 1989 |
| Styrets leder | Stein Helge Jansen | 1960 |
| Styremedlem | Ruben Aasebø Jansen | 1989 |
| Styremedlem | John Egil Jansen | 1962 |
| Revisor | REVISJON VEST AS982 519 411 | - |
| Regnskapsfører | INFOREGN AS936 354 890 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SHJ Kapital AS75,0 %Hafrsfjord · 150 ordinære aksjer
- JEJ KAPITAL AS25,0 %Randaberg · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- SHJ Kapital AS
- Stavanger Varmesenter AS75,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 976 041 720 · 1 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.