- Org.nr.
- 980 235 726
- Telefon
- 51 84 56 00
- Adresse
- Børehaugen 1, 4006 Stavanger
- Hovedeier
- DSD AS, 100 %
Driftsresultat−59 959ikke oppgitt
Årsresultat9 966 499ikke oppgitt
Egenkapital1 075 4609,8 % av eiendelene
Stavangerske AS er et aksjeselskap innen passasjertransport med rutebil, stiftet 1998.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 980 235 726
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.09.2026
- Stiftet
- 15.10.1998
- Registrert
- 26.10.1998
- Adresse
- Børehaugen 1, 4006 Stavanger
- Telefon
- 51 84 56 00
- Postadresse
- Postboks 40
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Stavangerske AS920 090 567 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rederivirksomhet, samt å være komplementar i selskap eller selskaper som driver slik virksomhet.
Tidligere navn
- STAVANGER CAR CARRIER AS26.10.1998 til 23.07.2008
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 59 959 | - | - | 50 034 | 42 997 |
| Sum driftskostnader | 59 959 | 114 699 | 268 332 | 50 034 | 42 997 |
| Driftsresultat | −59 959 | −114 699 | −268 332 | −50 034 | −42 997 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | - | - | - | 0 | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 5 447 415 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 959 338 | - | - | 97 | 360 |
| Annen finansinntekt | 4 748 899 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 11 155 652 | 26 651 265 | 22 520 596 | 97 | 360 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 245 | 13 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 1 129 194 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 129 194 | 5 778 005 | 1 680 966 | 245 | 13 |
| Netto finans | 10 026 458 | 20 873 260 | 20 839 630 | −148 | 347 |
| Resultat før skatt | - | 20 758 561 | 20 571 298 | −50 182 | −42 650 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | −11 050 | −9 382 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −39 132 | −33 268 |
| Resultat før skattekostnad | 9 966 499 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | 0 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 9 966 499 | 20 805 185 | 20 326 746 | −39 132 | −33 268 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | - | 12 480 | - |
| Udekket tap | - | - | - | −51 612 | −33 268 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | 0 | - |
| Ordinært utbytte | 9 900 000 | - | - | - | - |
| Overført annen egenkapital | 66 499 | - | - | - | - |
| Overført annen innskutt egenkapital | 0 | - | - | - | - |
| Overført overkurs | 0 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 9 966 499 | - | - | −39 132 | −33 268 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Konsernfordringer | 10 975 460 | - | - | 0 | 46 642 |
| Sum fordringer | 10 975 460 | - | - | 0 | 46 642 |
| Sum omløpsmidler | 10 975 460 | 549 269 068 | 522 748 501 | 0 | 46 642 |
| Sum eiendeler | 10 975 460 | 549 269 068 | 522 748 501 | 0 | 46 642 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Selskapskapital | 100 000 | - | - | 100 000 | 100 000 |
| Overkurs | 908 962 | - | - | 0 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | 0 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 1 008 962 | 1 008 962 | 207 550 965 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 66 498 | - | - | 0 | - |
| Udekket tap | - | - | - | 186 651 | 135 039 |
| Sum opptjent egenkapital | 66 498 | 0 | 282 652 812 | −186 651 | −135 039 |
| Sum egenkapital | 1 075 460 | 1 008 962 | 490 203 777 | −86 651 | −35 039 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 58 281 | 72 851 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 58 281 | 72 851 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 46 624 | 58 281 | 72 851 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 8 830 |
| Utbytte | 9 900 000 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | - | - | 28 370 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 900 000 | 548 260 106 | 32 498 100 | 28 370 | 8 830 |
| Sum gjeld | 9 900 000 | 548 260 106 | 32 544 724 | 86 651 | 81 681 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 975 460 | - | - | 0 | 46 642 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,11▲ | 1,00 | 16,09 | 0,00 | 5,28 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 9,21▼ | 543,39 | 0,07 | −1,00 | −2,33 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,0 %▼ | 5,0 % | 8,5 % | −214,1 % | −91,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 9,8 %▲ | 0,2 % | 93,8 % | - | −75,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Tormod Johan Rosseid | 1960 |
| Styremedlem | Arild Ervik | 1974 |
| Styremedlem | Eivind Baasland | 1982 |
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS AS987 009 713 | - |
| Regnskapsfører | VIEW GROUP AS987 260 335 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- DSD AS100,0 %Stavanger · 2 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- FOLKE HERMANSEN AS
- DSD AS100,0 %
- DSD CARGO HOLDING AS100,0 %
- DET STAVANGERSKE DAMPSKIBSSELSKAB SHIPPING AS100,0 %
- DSD Investering AS100,0 %
- DSD SHIPS 4 AS100,0 %
- DSD SHIPS 5 AS100,0 %
- DSD SHIPS 6 AS100,0 %
- DSD BUS AS100,0 %
- DET STAVANGERSKE DAMPSKIBSSELSKAB AS100,0 %
- Klasaskjæret AS100,0 %
- DSD Investering 2 AS100,0 %
- Stavangerske AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.