- Org.nr.
- 926 401 718
- Adresse
- Stavangvegen 56, 6944 Stavang
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−7 892ikke oppgitt
Årsresultat−165 407ikke oppgitt
Egenkapital−139 876−6,3 % av eiendelene
Stavangvika Holding AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 401 718
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 26.09.2026
- Stiftet
- 05.01.2021
- Registrert
- 18.01.2021
- Adresse
- Stavangvegen 56, 6944 Stavang
- Kommune
- Kinn
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Kinn (193)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investere i selskaper og eiendom og alt annet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagende.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 7 892 | - | - | 4 161 | 1 219 |
| Sum driftskostnader | 7 892 | - | 6 | 4 161 | 1 219 |
| Driftsresultat | −7 892 | 0 | −6 | −4 161 | −1 219 |
| Annen finansinntekt | 4 366 | - | - | 257 | - |
| Sum finansinntekter | 4 366 | 5 115 | 1 168 | 257 | - |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | 34 743 | - | - | 39 871 | - |
| Annen rentekostnad | 127 138 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 161 881 | −45 237 | 5 419 | 39 871 | - |
| Netto finans | −157 515 | 50 352 | −4 251 | −39 614 | - |
| Resultat før skatt | - | 50 351 | −4 257 | −43 775 | −1 219 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −43 775 | −1 219 |
| Resultat før skattekostnad | −165 407 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −165 407 | 50 351 | −4 257 | −43 775 | −1 219 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −165 407 | - | - | −43 775 | −1 219 |
| Overført annen egenkapital | - | - | - | - | −1 219 |
| Totalresultat | −165 407 | - | - | −43 775 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | −43 775 | - |
| Udekket tap | −164 306 | - | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −1 101 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −165 407 | - | - | −43 775 | −1 219 |
| Sum driftsinntekter | - | - | 0 | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 025 100 | - | - | 17 600 | 10 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 025 100 | - | - | 17 600 | 10 000 |
| Sum anleggsmidler | 2 025 100 | 25 100 | 25 100 | 17 600 | 10 000 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 13 212 |
| Markedsbaserte aksjer | 189 235 | - | - | 49 427 | - |
| Sum investeringer | 189 235 | - | - | 49 427 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 653 | - | - | 100 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 653 | - | - | 100 | 13 212 |
| Sum omløpsmidler | 189 889 | 179 268 | 128 850 | 49 527 | 13 212 |
| Sum eiendeler | 2 214 989 | 204 368 | 153 950 | 67 127 | 23 212 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | - | - | - | −44 993 | −1 219 |
| Udekket tap | 164 306 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −164 306 | 1 101 | −49 250 | −44 993 | −1 219 |
| Sum egenkapital | −139 876 | 25 531 | −24 820 | −20 563 | 23 212 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 000 000 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 000 000 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 2 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | 354 865 | - | - | 87 690 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 354 865 | 178 837 | 178 770 | 87 690 | - |
| Sum gjeld | 2 354 865 | 178 837 | 178 770 | 87 690 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 214 989 | - | - | 67 127 | 23 212 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,54▼ | 1,00 | 0,72 | 0,56 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −16,84▼ | 7,00 | −7,20 | −4,26 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,3 %▼ | 2,9 % | 1,1 % | −8,6 % | −5,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −6,3 %▼ | 12,5 % | −16,1 % | −30,6 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Sindre Sørdal Kårstad | 1995 |
| Styrets leder | Sindre Sørdal Kårstad | 1995 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Sindre Sørdal Kårstad100,0 %f. 1995 · Stavang · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- KN Service AS50,0 %926 564 897 · 15 000 ordinære aksjer
- 932 438 593 · 75 ordinære aksjer
- REF INVEST AS10,0 %916 328 214 · 10 ordinære aksjer
- Nordic Mining ASA0,01 %989 796 739 · 8 120 ordinære aksjer
- MPC CONTAINER SHIPS ASA0,00 %918 494 316 · 1 108 ordinære aksjer
- HÖEGH AUTOLINERS ASA0,00 %985 459 614 · 277 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.