- Org.nr.
- 974 988 135
- Telefon
- 62 35 00 94
- Adresse
- Stensvevegen 15, 2320 Furnes
Driftsresultat−470 312−3,5 % margin
EBITDA−66 094før av- og nedskrivninger
Årsresultat−455 564−3,4 % margin
Egenkapital1 928 25349,5 % av eiendelene
Stavsberg Barnehage SA er et samvirkeforetak innen førskoleundervisning og drift av barnehager, stiftet 1994.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 974 988 135
- Organisasjonsform
- Samvirkeforetak
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 16.08.1994
- Registrert
- 24.08.1995
- Adresse
- Stensvevegen 15, 2320 Furnes
- Telefon
- 62 35 00 94
- Kommune
- Ringsaker
- Næring
- 85.100 Førskoleundervisning og drift av barnehagerFørskoleundervisning og drift av barnehager i Ringsaker (19)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- 24
- Hjemmeside
- www.stavsberg.barnehage.no
Underenheter
1
- Stavsberg Barnehage SA975 264 009 · RINGSAKER25 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie og drive barnehage i Stavsberg til beste for medlemmene og deres barn.
Tidligere navn
- Furnes Foreldrelagsbarnehage BA05.09.1995 til 20.12.1999
- Stavsberg Barnehage BA20.12.1999 til 21.08.2012
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Foreldrebetaling - annen inntekt | 1 057 754 | 1 472 278 | - | - | - |
| Offentlige tilskudd | 12 300 182 | 12 063 181 | 10 632 794 | 10 358 128 | 9 703 280 |
| Sum driftsinntekter | 13 357 936 | 13 535 459 | 12 383 941 | 12 322 476 | 11 598 977 |
| Mat barn m.m. | 326 159 | 300 162 | 275 920 | 285 690 | 258 727 |
| Lønns - og personalkostnader | 11 507 361 | 10 770 751 | 9 934 049 | 9 772 513 | 9 452 287 |
| Avskrivning av driftsmidler | 404 218 | 426 817 | 409 176 | 396 157 | 268 617 |
| Annen driftskostnad | 1 590 510 | 1 798 785 | 1 661 451 | 1 790 076 | 1 471 558 |
| Sum driftskostnader | 13 828 248 | 13 296 516 | 12 280 596 | 12 244 437 | 11 451 190 |
| Driftsresultat | −470 312 | 238 944 | 103 344 | 78 040 | 147 788 |
| Annen renteinntekt | 23 330 | 13 982 | 7 817 | 2 195 | 1 519 |
| Sum finansinntekter | 23 330 | 13 982 | 7 817 | 2 195 | 1 519 |
| Annen rentekostnad | 8 581 | 15 706 | 13 140 | 17 512 | 21 727 |
| Sum finanskostnader | 8 581 | 15 706 | 13 140 | 17 512 | 21 727 |
| Netto finans | 14 749 | −1 724 | −5 323 | −15 317 | −20 208 |
| Resultat før skatt | - | - | 98 022 | 62 722 | 127 580 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 98 022 | 62 722 | 127 580 |
| Resultat før skattekostnad | −455 564 | 237 219 | - | - | - |
| Årsresultat | −455 564 | 237 219 | 98 022 | 62 722 | 127 580 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −455 564 | 237 219 | 98 022 | 62 722 | 127 580 |
| Totalresultat | −455 564 | 237 219 | 98 022 | 62 722 | 127 580 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 237 219 | 98 022 | 62 722 | 127 580 |
| Overført fra annen egenkapital | −455 564 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −455 564 | 237 219 | 98 022 | 62 722 | 127 580 |
| Foreldrebetaling Annen inntekt | - | - | 1 751 147 | 1 964 349 | 1 895 697 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 1 684 445 | 1 938 245 | 2 192 045 | 2 195 749 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 178 051 | 328 469 | 501 486 | 665 594 | 533 247 |
| Sum varige driftsmidler | 1 862 496 | 2 266 714 | 2 693 531 | 2 861 343 | 2 358 030 |
| Sum anleggsmidler | 1 862 496 | 2 266 714 | 2 693 531 | 2 861 343 | 2 358 030 |
| Kundefordringer | 13 431 | 9 750 | 3 350 | 496 | 3 630 |
| Andre kortsiktige fordringer | 682 231 | 753 506 | 1 032 885 | 1 183 062 | 764 362 |
| Sum fordringer | 695 662 | 763 256 | 1 036 235 | 1 183 558 | 767 992 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 334 956 | 1 545 636 | 1 277 945 | 716 980 | 1 608 646 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 334 956 | 1 545 636 | 1 277 945 | 716 980 | 1 608 646 |
| Sum omløpsmidler | 2 030 619 | 2 308 892 | 2 314 180 | 1 900 538 | 2 376 639 |
| Sum eiendeler | 3 893 115 | 4 575 605 | 5 007 711 | 4 761 881 | 4 734 668 |
| Annen innskutt egenkapital | 249 000 | 230 000 | 224 000 | 250 500 | 254 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 249 000 | 230 000 | 224 000 | 250 500 | 254 000 |
| Annen egenkapital | 1 679 253 | 2 134 817 | 1 897 597 | 1 799 576 | 1 736 852 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 679 253 | 2 134 817 | 1 897 597 | 1 799 576 | 1 736 852 |
| Sum egenkapital | 1 928 253 | 2 364 817 | 2 121 597 | 2 050 076 | 1 990 852 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 107 192 | 314 402 | 515 263 | 713 579 | 907 589 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 107 192 | 314 402 | 515 263 | 713 579 | 907 589 |
| Sum langsiktig gjeld | 107 192 | 314 402 | 515 263 | 713 579 | 907 589 |
| Leverandørgjeld | 153 804 | 222 274 | 213 473 | 218 887 | 98 247 |
| Skyldig offentlige avgifter | 701 122 | 663 080 | 656 853 | 725 259 | 729 131 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 002 744 | 1 011 032 | 1 500 524 | 1 054 080 | 1 008 849 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 857 669 | 1 896 387 | 2 370 850 | 1 998 226 | 1 836 228 |
| Sum gjeld | 1 964 861 | 2 210 789 | 2 886 113 | 2 711 805 | 2 743 817 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 893 115 | 4 575 605 | 5 007 711 | 4 761 881 | 4 734 668 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,09▼ | 1,22 | 0,98 | 0,95 | 1,29 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,02▲ | 0,93 | 1,36 | 1,32 | 1,38 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −10,6 %▼ | 5,3 % | 2,3 % | 1,7 % | 3,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −3,5 %▼ | 1,8 % | 0,8 % | 0,6 % | 1,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −3,4 %▼ | 1,8 % | 0,8 % | 0,5 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 49,5 %▼ | 51,7 % | 42,4 % | 43,1 % | 42,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 556 581
- Resultat per ansatt, kroner
- −19 596
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Stavsberg Barnehage SA−3,5 %
13,4 mill. 24 ansatte 2025
−5 %051015
Stavsberg Barnehage SA−3,5 % 13,4 mill.24 ansatte 2025
Stiftelsen Kanvas1,0 % 1 049,0 mill.1 678 ansatte 2025
SFR Barnehager AS1,9 % 299,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Læringsverkstedet Gruppen AS12,1 % 207,1 mill.57 ansatte 2025
−5 %051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 85.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Raymond Lundquist | 1988 |
| Styrets leder | Arild Nilsen Henriksen | 1986 |
| Styremedlem | Heidi Sween Hamzic | 1993 |
| Styremedlem | Cecilie Lahlum | 1989 |
| Styremedlem | Line Østerhagen | 1977 |
| Styremedlem | Siri Jevnaker | 1989 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | PBL REGNSKAP AS988 954 691 | - |