- Org.nr.
- 919 291 400
- Adresse
- Kyrkjebakken 63A, 6856 Sogndal
- Hovedeier
- Stadheim Holding AS, 100 %
- Bransje
- Grunnarbeid
Steffen Stadheim AS er et aksjeselskap innen grunnarbeid, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 291 400
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 25.09.2026
- Stiftet
- 22.06.2017
- Registrert
- 12.07.2017
- Adresse
- Kyrkjebakken 63A, 6856 Sogndal
- Kommune
- Sogndal
- Næring
- 43.120 GrunnarbeidGrunnarbeid i Sogndal (65)
- Aksjekapital
- 350 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Steffen Stadheim AS992 299 576 · SOGNDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Maskinentreprenørverksemd med graving, boring, sprenging med tilhøyrande tenester og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette, herunder utleige av arbeidskraft/maskiner og å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet kan også drive med kjøp/drift av fast eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 4 478 266 | 1 066 510 | 2 512 200 | 2 086 000 | 191 000 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 629 000 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 4 478 266 | 1 066 510 | 3 141 200 | 2 086 000 | 191 000 |
| Varekostnad | 1 223 197 | 35 688 | 96 865 | 180 453 | 102 804 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 610 299 |
| Lønnskostnad | 663 600 | 0 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 497 044 | 471 643 | 416 603 | 586 078 | - |
| Annen driftskostnad | 1 266 929 | 278 343 | 235 394 | 250 461 | 720 185 |
| Sum driftskostnader | 3 650 770 | 785 674 | 748 862 | 1 016 992 | 1 433 289 |
| Driftsresultat | 827 495 | 280 836 | 2 392 338 | 1 069 008 | −1 242 289 |
| Anna renteinntekt | - | - | 35 | - | - |
| Annen finansinntekt | - | - | 1 532 | 581 | 1 809 |
| Annen finansinntekt (0) | - | 603 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 603 | 1 567 | 581 | 1 809 |
| Annan rentekostnad | 139 589 | 172 986 | 198 985 | 158 091 | 153 162 |
| Annen finanskostnad (0) | - | 3 259 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 139 589 | 176 245 | 198 985 | 158 091 | 153 162 |
| Netto finans | −139 589 | −175 642 | −197 418 | −157 510 | −151 353 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −1 393 641 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −1 393 641 |
| Resultat før skattekostnad | 687 906 | 105 194 | 2 194 920 | 911 498 | - |
| Skattekostnad | 151 339 | 23 860 | 367 503 | 0 | - |
| Årsresultat | 536 567 | 81 334 | 1 827 417 | 911 498 | −1 393 641 |
| Avgjevne konsernbidrag | 38 071 | 101 561 | 202 810 | 0 | - |
| Udekt tap | - | - | 521 580 | 911 498 | −1 393 641 |
| Annen egenkapital | 498 496 | −20 227 | 1 103 027 | 0 | - |
| Sum overføringar og disponeringar | - | - | 1 827 417 | 911 498 | −1 393 641 |
| Sum immaterielle eigedelar | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Maskiner og anlegg | 121 807 | 177 071 | 238 335 | 250 585 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 1 347 116 | 1 378 896 | 1 723 275 | 1 458 628 | 2 259 291 |
| Sum varige driftsmiddel | 1 468 923 | 1 555 967 | 1 961 610 | 1 709 213 | 2 259 291 |
| Sum finansielle anleggsmiddel | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmiddel | 1 468 923 | 1 555 967 | 1 961 610 | 1 709 213 | 2 259 291 |
| Varer | 29 167 | 66 738 | 53 060 | 28 800 | 44 000 |
| Sum varer | - | - | 53 060 | 28 800 | 44 000 |
| Kundefordringer | 1 044 680 | 883 388 | 2 172 750 | 1 262 500 | 487 500 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 40 019 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 364 050 | 1 023 242 | 855 669 | 89 184 | - |
| Sum krav | 2 408 729 | 1 906 630 | 3 028 419 | 1 351 684 | 527 519 |
| Sum investeringar | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 8 385 | 89 687 | 60 | 50 398 | 72 429 |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | 8 385 | 89 687 | 60 | - | 72 429 |
| Sum omløpsmiddel | 2 446 281 | 2 063 055 | 3 081 539 | 1 430 882 | 643 948 |
| Sum eiendeler | 3 915 204 | 3 619 022 | 5 043 149 | 3 140 095 | 2 903 239 |
| Aksjekapital | 350 000 | 350 000 | 350 000 | 350 000 | - |
| Annan innskoten eigenkapital | −15 570 | −15 570 | −15 570 | −15 570 | −15 570 |
| Sum innskoten eigenkapital | 334 430 | 334 430 | 334 430 | 334 430 | 334 430 |
| Annen egenkapital | 1 581 296 | 1 082 800 | 1 103 027 | 0 | - |
| Udekt tap | 0 | 0 | 0 | 521 580 | 1 433 078 |
| Sum opptent eigenkapital | 1 581 296 | 1 082 800 | 1 103 027 | −521 580 | −1 433 078 |
| Sum egenkapital | 1 915 726 | 1 417 230 | 1 437 457 | −187 150 | −1 098 648 |
| Utsett skatt | 73 293 | 119 744 | 167 296 | 1 | 1 |
| Sum avsetjingar for plikter | 73 293 | 119 744 | 167 296 | 1 | 1 |
| Gjeld til kredittinstitusjonar | 898 110 | 1 272 136 | 1 788 252 | 2 218 489 | 2 817 138 |
| Sum anna langsiktig gjeld | 898 110 | 1 272 136 | 1 788 252 | 2 218 489 | 2 817 138 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 1 955 548 | 2 218 490 | 2 817 139 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 10 869 | 0 | - |
| Leverandørgjeld | 290 935 | 5 774 | 8 633 | 148 188 | 11 307 |
| Betalbar skatt | 187 052 | 42 766 | 143 005 | 0 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 208 788 | 20 532 | 432 292 | 3 432 | 67 514 |
| Kortsiktig konserngjeld | 48 809 | 130 207 | 260 013 | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 292 491 | 610 633 | 795 333 | 957 134 | 1 105 926 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 028 075 | 809 912 | 1 650 145 | 1 108 755 | 1 184 747 |
| Sum gjeld | 1 999 478 | 2 201 792 | 3 605 693 | 3 327 245 | 4 001 886 |
| Sum eigenkapital og gjeld | 3 915 204 | 3 619 022 | 5 043 149 | 3 140 095 | 2 903 239 |
| å kr 1000) | - | - | - | - | 350 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,38▼ | 2,55 | 1,87 | 1,29 | 0,54 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,04▼ | 1,55 | 2,51 | −17,78 | −3,64 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 22,0 %▲ | 6,5 % | 58,5 % | 35,4 % | −42,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 18,5 %▼ | 26,3 % | 76,2 % | 51,2 % | −650,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 12,0 %▲ | 7,6 % | 58,2 % | 43,7 % | −729,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 48,9 %▲ | 39,2 % | 28,5 % | −6,0 % | −37,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Steffen Stadheim | 1989 |
| Styrets leder | Steffen Stadheim | 1989 |
| Regnskapsfører | AZETS INSIGHT AS983 338 917 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Stadheim Holding AS100,0 %Sogndal · 350 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Stadheim Holding AS
- Leikanger Næringspark AS100,0 %
- Steffen Stadheim AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.