- Org.nr.
- 913 981 936
- Adresse
- Bregnevegen 2B, 4365 Nærbø
Driftsresultat−11 896ikke oppgitt
Årsresultat507 874ikke oppgitt
Egenkapital1 701 908100,0 % av eiendelene
Steffenh Invest AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 913 981 936
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 02.06.2014
- Registrert
- 08.08.2014
- Adresse
- Bregnevegen 2B, 4365 Nærbø
- Kommune
- Hå
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i andre selskaper, kjøp og salg av aksjer, eiendomsinvestering og utlån av penger.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 11 896 | - | 10 209 | 10 300 | 10 748 |
| Sum driftskostnader | 11 896 | 11 228 | 10 209 | 10 300 | 10 748 |
| Driftsresultat | −11 896 | −11 228 | −10 209 | −10 300 | −10 748 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | 667 000 | - | 222 000 | 1 602 000 | - |
| Annen renteinntekt | 770 | - | 767 | 791 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 32 095 | - |
| Sum finansinntekter | 667 770 | 646 893 | 222 767 | 1 634 886 | 371 253 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 1 787 | - |
| Annen finanskostnad | 148 000 | - | - | 1 329 300 | - |
| Sum finanskostnader | 148 000 | - | - | 1 331 087 | 18 177 |
| Netto finans | 519 770 | 646 893 | 222 767 | 303 799 | 353 076 |
| Resultat før skatt | - | 635 665 | 212 558 | 293 499 | 342 328 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 212 558 | 293 499 | - |
| Resultat før skattekostnad | 507 874 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 507 874 | 635 665 | 212 558 | 293 499 | 342 328 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 507 874 | - | 212 558 | 293 499 | - |
| Totalresultat | 507 874 | - | 212 558 | 293 499 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 507 874 | - | 212 558 | 293 499 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 507 874 | - | 212 558 | 293 499 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | - | - | 0 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 931 500 | - | 688 500 | 688 500 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 931 500 | - | 688 500 | 688 500 | - |
| Sum anleggsmidler | 931 500 | 1 146 500 | 688 500 | 688 500 | 2 272 520 |
| Andre kortsiktige fordringer | 67 000 | - | - | 179 811 | - |
| Sum fordringer | 67 000 | - | - | 179 811 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 703 564 | - | 266 958 | 111 500 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 703 564 | - | 266 958 | 111 500 | - |
| Sum omløpsmidler | 770 564 | 334 534 | 266 958 | 291 311 | 91 747 |
| Sum eiendeler | 1 702 064 | 1 481 034 | 955 458 | 979 811 | 2 364 267 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 1 671 908 | - | 925 369 | 949 811 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 671 908 | 1 451 034 | 925 369 | 949 811 | 1 156 312 |
| Sum egenkapital | 1 701 908 | 1 481 034 | 955 369 | 979 811 | 1 186 312 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 317 486 |
| Annen kortsiktig gjeld | 156 | - | 89 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 156 | - | 89 | - | 860 469 |
| Sum gjeld | 156 | 0 | 89 | 0 | 1 177 955 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 702 064 | - | 955 458 | 979 811 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4 939,51 | - | 2 999,53 | - | 0,11 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,99 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 41,2 %▼ | 52,2 % | 22,0 % | 97,2 % | 15,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % | 50,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Steffen Håland | 1986 |
| Styrets leder | Steffen Håland | 1986 |
| Regnskapsfører | JÆREN REGNSKAP AS975 966 992 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Steffen Håland100,0 %f. 1986 · Nærbø · 3 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- P S HÅLAND RØR AS29,1 %980 926 826 · 291 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.