- Org.nr.
- 918 469 354
- Adresse
- c/o Elefant, Erfjordgata 8, 4014 Stavanger
Driftsresultat−3ikke oppgitt
Årsresultat−383 266ikke oppgitt
Egenkapital−355 795−303,6 % av eiendelene
STEIN70000 AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 469 354
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.09.2026
- Stiftet
- 04.01.2017
- Registrert
- 30.01.2017
- Adresse
- c/o Elefant, Erfjordgata 8, 4014 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 35 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Musikk, kultur, undervisning og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 201 251 | 0 | 13 866 |
| Varekostnad | - | - | - | 0 | - |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 3 | - | - | 487 | 20 |
| Sum driftskostnader | 3 | 4 633 | 194 034 | 487 | 20 |
| Driftsresultat | −3 | −4 633 | 7 216 | −487 | 13 847 |
| Sum finansinntekter | 0 | 1 982 | 0 | 0 | - |
| Annen finanskostnad (0) | - | - | - | 2 | - |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 448 448 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | −65 184 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 383 263 | 34 | 0 | 2 | - |
| Netto finans | −383 263 | 1 948 | 0 | −2 | 0 |
| Resultat før skatt | −383 266 | −2 685 | 7 216 | −489 | 13 847 |
| Skattekostnad | - | - | - | 0 | 1 385 |
| Årsresultat | −383 266 | −2 685 | 5 736 | −489 | 12 462 |
| Udekket tap | −383 266 | - | - | −489 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −489 | - |
| Salgsinntekt | - | - | - | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 41 617 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 75 503 | - | - | 145 407 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 0 | - | - | 8 818 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 117 120 | - | - | 154 225 | - |
| Sum anleggsmidler | 117 120 | 500 384 | 434 517 | 154 225 | 68 358 |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | - | - | 37 992 | - |
| Sum fordringer | 0 | - | - | 37 992 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 76 | - | - | 0 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 76 | - | - | 0 | - |
| Sum omløpsmidler | 76 | 79 | 69 783 | 37 992 | 4 186 |
| Sum eiendeler | 117 197 | 500 463 | 504 300 | 192 217 | 72 544 |
| Aksjekapital | 35 000 | - | - | 35 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 35 000 | 35 000 | 35 000 | 35 000 | 35 000 |
| Udekket tap | 390 795 | - | - | 10 580 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −390 795 | −7 529 | −4 844 | −10 580 | −10 091 |
| Sum egenkapital | −355 795 | 27 471 | 30 156 | 24 420 | 24 909 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 376 742 | - | - | 151 539 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 376 742 | - | - | 151 539 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 376 742 | 306 102 | 151 539 | 30 000 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 8 | - |
| Betalbar skatt | - | - | - | 0 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 96 250 | - | - | 16 250 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 96 250 | 96 250 | 168 042 | 16 258 | 17 635 |
| Sum gjeld | 472 992 | 472 992 | 474 144 | 167 797 | 47 635 |
| Sum egenkapital og gjeld | 117 197 | - | - | 192 217 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,00 | 0,00 | 0,42 | 2,34 | 0,24 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,33▼ | 17,22 | 15,72 | 6,87 | 1,91 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,0 %▲ | −0,5 % | 2,1 % | −0,4 % | 19,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | 3,6 % | - | 99,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | 2,9 % | - | 89,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −303,6 %▼ | 5,5 % | 6,0 % | 12,7 % | 34,3 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Stein Bjelland | 1970 |
| Styrets leder | Stein Bjelland | 1970 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STEIN BJELLAND100,0 %f. 1970 · Stavanger · 70 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 11222 GROUP AS50,0 %818 931 972 · 16 670 ordinære aksjer
- Amplify Creatives AS7,67 %923 574 344 · 45 325 ordinære aksjer
- Utopia AS1,00 %918 818 715 · 567 ordinære aksjer
- Fiskepiren AS0,58 %927 608 413 · 12 439 ordinære aksjer
- Sosolo AS0,05 %916 944 640 · 10 772 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.