- Org.nr.
- 983 725 953
- Telefon
- 909 39 558
- Adresse
- Nedre Møllenberg gate 75, 7043 Trondheim
Driftsresultat−640 449−14,6 % margin
EBITDA−604 899før av- og nedskrivninger
Årsresultat−500 192−11,4 % margin
Egenkapital251 15222,1 % av eiendelene
Steinar Morken Montering AS er et aksjeselskap innen annen ferdiggjøring av bygninger, stiftet 2001.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 983 725 953
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 23.09.2026
- Stiftet
- 01.09.2001
- Registrert
- 25.09.2001
- Adresse
- Nedre Møllenberg gate 75, 7043 Trondheim
- Telefon
- 909 39 558
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 5
- Hjemmeside
- www.steinarmorkenmontering.no
Underenheter
1
- Steinar Morken Montering AS983 751 873 · TRONDHEIM5 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Montering av innredninger til kjøkken, bad og garderobe, og alt hva herunder står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 4 211 812 | 15 994 425 | 14 173 847 | 17 568 584 | 13 003 483 |
| Annen driftsinntekt | 185 591 | −472 601 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 4 397 402 | 15 521 824 | 14 173 847 | 17 568 584 | 13 003 483 |
| Varekostnad | 422 542 | 9 412 012 | 8 524 424 | 11 478 685 | 8 192 201 |
| Lønnskostnad | 3 246 987 | 4 960 452 | 4 443 131 | 4 235 974 | 2 824 656 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 14 565 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 32 438 | 23 702 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 35 550 | 62 899 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 332 772 | 1 560 269 | 1 674 860 | 1 681 094 | 1 183 042 |
| Sum driftskostnader | 5 037 851 | 15 995 632 | 14 674 853 | 17 419 455 | 12 214 464 |
| Driftsresultat | −640 449 | −473 808 | −501 006 | 149 130 | 789 019 |
| Annen renteinntekt | 77 | 6 727 | 6 789 | 2 694 | 2 121 |
| Sum finansinntekter | 77 | 6 727 | 6 789 | 2 694 | 2 121 |
| Annen rentekostnad | 900 | 762 | 52 | 971 | 381 |
| Sum finanskostnader | 900 | 762 | 52 | 971 | 381 |
| Netto finans | −823 | 5 965 | 6 737 | 1 723 | 1 739 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 790 759 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 174 036 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 616 723 |
| Resultat før skattekostnad | −641 272 | −467 843 | −494 269 | 150 853 | - |
| Skattekostnad | - | - | −108 950 | 33 478 | - |
| Skattekostnad på resultat | −141 080 | −102 055 | - | - | - |
| Årsresultat | −500 192 | −365 788 | −385 318 | 117 375 | 616 723 |
| Annen egenkapital | - | - | −385 318 | 117 375 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −500 192 | −365 788 | - | - | 616 723 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 616 723 |
| Totalresultat | −500 192 | −365 788 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −500 192 | −365 788 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −500 192 | −365 788 | −385 318 | 117 375 | 616 723 |
| Utsatt skattefordel | 341 678 | 200 598 | 98 543 | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 341 678 | 200 598 | 98 543 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | 129 637 | 77 075 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 110 991 | 173 951 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 110 991 | 173 951 | 129 637 | 77 075 | 100 777 |
| Andre langsiktige fordringer | 8 500 | 88 564 | 189 943 | 208 617 | 209 785 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 500 | 88 564 | 189 943 | 208 617 | 209 785 |
| Sum anleggsmidler | 461 169 | 463 112 | 418 124 | 285 692 | 310 562 |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 | - |
| Kundefordringer | 327 949 | 782 039 | 2 159 729 | 1 987 467 | 2 055 430 |
| Andre kortsiktige fordringer | 42 197 | 105 402 | 605 822 | 118 028 | 568 155 |
| Sum fordringer | 370 146 | 887 441 | 2 765 551 | 2 105 495 | 2 623 586 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 951 782 | 1 014 878 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 303 527 | 786 703 | - | - | 812 018 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 303 527 | 786 703 | 951 782 | 1 014 878 | 812 018 |
| Sum omløpsmidler | 673 673 | 1 674 144 | 3 717 333 | 3 120 373 | 3 435 603 |
| Sum eiendeler | 1 134 842 | 2 137 257 | 4 135 457 | 3 406 065 | 3 746 165 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 100 777 |
| Aksjekapital | 30 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 221 152 | 721 344 | 1 087 132 | 1 472 451 | 1 355 076 |
| Sum opptjent egenkapital | 221 152 | 721 344 | 1 087 132 | 1 472 451 | 1 355 076 |
| Sum egenkapital | 251 152 | 821 344 | 1 187 132 | 1 572 451 | 1 455 076 |
| Utsatt skatt | - | - | 0 | 10 407 | 12 643 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 10 407 | 12 643 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 10 407 | 12 643 |
| Leverandørgjeld | 86 834 | 398 980 | 1 490 599 | - | 1 223 832 |
| Betalbar skatt | - | - | 0 | - | 124 961 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 657 146 | 584 177 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 402 439 | 443 796 | - | - | 469 452 |
| Annen kortsiktig gjeld | 394 417 | 473 137 | 800 581 | 651 924 | 460 201 |
| Sum kortsiktig gjeld | 883 690 | 1 315 913 | 2 948 325 | 1 823 208 | 2 278 446 |
| Sum gjeld | 883 690 | 1 315 913 | 2 948 325 | 1 833 615 | 2 291 089 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 134 842 | 2 137 257 | 4 135 457 | 3 406 065 | 3 746 165 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,76▼ | 1,27 | 1,26 | 1,71 | 1,51 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,52▲ | 1,60 | 2,48 | 1,17 | 1,57 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −39,1 %▼ | −14,9 % | −13,1 % | 4,2 % | 21,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −14,6 %▼ | −3,1 % | −3,5 % | 0,8 % | 6,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −11,4 %▼ | −2,4 % | −2,7 % | 0,7 % | 4,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 22,1 %▼ | 38,4 % | 28,7 % | 46,2 % | 38,8 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 879 480
- Resultat per ansatt, kroner
- −128 090
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Steinar Morken Montering AS−14,6 %
4,4 mill. 5 ansatte 2025
−50 %050100
Steinar Morken Montering AS−14,6 % 4,4 mill.5 ansatte 2025
OSLO MURMESTERBEDRIFT AS12,5 % 299,1 mill.61 ansatte 2025
Bøttger AS16,8 % 213,1 mill.35 ansatte 2025
Scheldebouw B.V. NUF98,5 % 280,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2023
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.350.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Steinar Morken | 1960 |
| Styrets leder | Kari Kvithyll | 1961 |
| Styremedlem | Steinar Morken | 1960 |
| Varamedlem | Haakon Morken | 1991 |
| Regnskapsfører | TABULARIS AS927 142 597 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Steinar Morken100,0 %f. 1960 · Trondheim · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.