- Org.nr.
- 994 598 627
- Adresse
- Sjøfartsgata 2, 7714 Steinkjer
- Hovedeier
- Levanger Klokker og Smykker AS, 100 %
Driftsresultat169 9263,7 % margin
Årsresultat113 1832,4 % margin
Egenkapital813 16218,7 % av eiendelene
Ansatte10i Aa‑registeret
STEINKJER UR OG SMYKKER AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med ur, klokker og smykker, stiftet 2009.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 994 598 627
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 28.09.2009
- Registrert
- 07.10.2009
- Adresse
- Sjøfartsgata 2, 7714 Steinkjer
- Kommune
- Steinkjer
- Aksjekapital
- 500 000
- Hjemmeside
- www.bjorklund.no
Underenheter
1
- BJØRKLUND UR994 621 556 · STEINKJER10 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Varehandel med hovedvekt på klokker og smykker.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 2 967 934 |
| Sum driftsinntekter | 4 635 151 | 3 873 521 | 3 834 017 | - | 2 967 934 |
| Varekostnad | - | 1 878 092 | 1 824 477 | 1 813 050 | 1 464 177 |
| Lønnskostnad | - | 1 195 421 | 1 455 897 | 1 143 261 | 1 019 526 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 12 041 | 14 727 | 48 713 | 49 276 |
| Annen driftskostnad | - | 1 043 147 | 1 038 776 | 945 697 | 1 033 998 |
| Sum driftskostnader | 4 465 225 | 4 128 700 | 4 333 877 | 3 950 721 | 3 566 977 |
| Driftsresultat | 169 926 | −255 180 | −499 860 | −548 975 | −599 043 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 11 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 11 | 11 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 53 919 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 13 585 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 16 035 | 62 522 | 67 504 |
| Resultat før skatt | 145 106 | −272 046 | −515 895 | −611 486 | −666 536 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | −59 907 | −113 572 | −134 607 | −146 724 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −519 812 |
| Årsresultat | 113 183 | −212 139 | −402 323 | −476 879 | −519 812 |
| Overføring til/fra fond | - | - | - | - | 7 779 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | −527 592 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | −519 813 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 2 379 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 2 379 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | - | - | - | 47 646 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 47 646 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 0 |
| Sum anleggsmidler | 40 510 | 53 204 | 66 278 | 63 339 | 50 025 |
| Varer | - | - | - | - | 2 405 479 |
| Sum varer | - | - | - | - | 2 405 479 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 5 955 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 81 357 |
| Konsernfordringer | - | - | - | - | 676 400 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 763 712 |
| Sum investeringer | - | - | - | - | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 8 872 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 8 872 |
| Sum omløpsmidler | 4 313 642 | 4 260 627 | 3 970 834 | 3 802 589 | 3 178 063 |
| Sum eiendeler | 4 354 152 | 4 313 831 | 4 037 112 | 3 865 928 | 3 228 088 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 500 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | 207 038 |
| Sum innskutt egenkapital | 500 000 | 500 000 | 696 058 | 688 412 | 707 038 |
| Sum egenkapital | 813 162 | 699 979 | 696 058 | 688 412 | 707 038 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 292 436 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 60 541 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 2 048 126 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 119 946 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 540 991 | 3 613 852 | 3 341 053 | - | 2 521 049 |
| Sum gjeld | 3 540 991 | 3 613 852 | 3 341 053 | 3 177 515 | 2 521 049 |
| Sum opptjent egenkapital | 313 162 | 199 979 | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,22▲ | 1,18 | 1,19 | - | 1,26 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,35▼ | 5,16 | 4,80 | 4,62 | 3,57 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,9 %▲ | −6,1 % | −12,6 % | −15,5 % | −18,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 3,7 %▲ | −6,6 % | −13,0 % | - | −20,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,4 %▲ | −5,5 % | −10,5 % | - | −17,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 18,7 %▲ | 16,2 % | 17,2 % | 17,8 % | 21,9 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 463 515
- Resultat per ansatt, kroner
- 16 993
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
STEINKJER UR OG SMYKKER AS3,7 %
4,6 mill. 10 ansatte 2025
0 %2468
TAVEX GULL OG SØLV AS3,4 % 858,6 mill.22 ansatte 2025
STEINKJER UR OG SMYKKER AS3,7 % 4,6 mill.10 ansatte 2025
Gullfunn AS4,0 % 435,9 mill.395 ansatte 2025
Urmaker Bjerke AS6,3 % 743,2 mill.122 ansatte 2025
0 %2468
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.770.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ann-Ingvild Suul Nervik | 1973 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Levanger · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Levanger Klokker og Smykker AS
- STEINKJER UR OG SMYKKER AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.