- Org.nr.
- 929 968 824
- Adresse
- Sagbruksvegen 5B, 7725 Steinkjer
- Hovedeier
- Steinkjerfestivalen AS, 100 %
STEINKJERFESTIVALEN EVENT AS er et aksjeselskap innen utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 968 824
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.09.2026
- Stiftet
- 10.09.2022
- Registrert
- 04.10.2022
- Adresse
- Sagbruksvegen 5B, 7725 Steinkjer
- Kommune
- Steinkjer
- Næring
- 77.390 Utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet stedUtleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted i Steinkjer (11)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- STEINKJERFESTIVALEN EVENT AS830 120 432 · STEINKJER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selge tjenester og varer innen foredrag, arrangement, debatter, prosjekter, kompetanseutvikling, og annet som naturlig faller sammen med dette.
Tidligere navn
- Framtidsfredag AS04.10.2022 til 29.03.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 360 950 | - | - | 0 |
| Sum driftsinntekter | 360 950 | 0 | 919 857 | 0 |
| Varekostnad | 252 980 | - | - | 0 |
| Annen driftskostnad | 46 103 | - | - | 15 000 |
| Sum driftskostnader | 299 083 | 88 523 | 830 706 | 15 000 |
| Driftsresultat | 61 867 | −88 523 | 89 151 | −15 000 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen rentekostnad | 0 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 493 | 437 | 0 |
| Netto finans | 0 | −493 | −437 | 0 |
| Resultat før skatt | 61 867 | −89 016 | 88 714 | −15 000 |
| Skattekostnad | - | - | - | −4 525 |
| Skattekostnad l, | 19 584 | - | - | - |
| Årsresultat | 42 284 | −69 433 | 69 197 | −10 475 |
| Udekket tap | 10 710 | - | - | −10 475 |
| Annen egenkapital | 31 573 | - | - | 0 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −10 475 |
| Utsatt skattefordel Il, | 0 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 4 525 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 0 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 19 584 | 0 | 4 525 |
| Kundefordringer | 2 500 | - | - | 0 |
| Andre kortsiktige fordringer | 80 549 | - | - | 15 000 |
| Konsernfordringer | 0 | - | - | 0 |
| Sum fordringer | 83 049 | - | - | 15 000 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 121 524 | - | - | 30 000 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 121 524 | - | - | 30 000 |
| Sum omløpsmidler | 204 573 | 115 563 | 290 055 | 45 000 |
| Sum eiendeler | 204 573 | 135 146 | 290 055 | 49 525 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 4 525 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 31 573 | - | - | 0 |
| Udekket tap | 0 | - | - | 10 475 |
| Sum opptjent egenkapital | 31 573 | −10 710 | 58 722 | −10 475 |
| Sum egenkapital | 56 003 | 13 720 | 83 152 | 13 955 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 |
| Langsiktig konserngjeld | 150 000 | - | - | 20 570 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 150 000 | - | - | 20 570 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 150 000 | 121 469 | 20 570 |
| Leverandørgjeld | −1 430 | - | - | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 15 000 |
| Betalbar skatt Il, | 0 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | −1 430 | −28 573 | 85 434 | 15 000 |
| Sum gjeld | 148 570 | 121 427 | 206 903 | 35 570 |
| Sum egenkapital og gjeld | 204 573 | - | - | 49 525 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | −143,06▼ | −4,04 | 3,40 | 3,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,65▼ | 8,85 | 2,49 | 2,55 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 36,4 %▲ | −41,6 % | 52,5 % | −30,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 17,1 % | - | 9,7 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 11,7 % | - | 7,5 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 27,4 %▲ | 10,2 % | 28,7 % | 28,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 77.390.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Lars Einar Ingvaldsen | 1974 |
| Styrets leder | Lars Einar Ingvaldsen | 1974 |
| Styremedlem | Arnt Egil Stjernen | 1959 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Steinkjerfestivalen AS100,0 %Steinkjer · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Steinkjerfestivalen AS
- STEINKJERFESTIVALEN EVENT AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.