- Org.nr.
- 999 172 210
- Adresse
- Fjellgangen 8, 1560 Larkollen
- Hovedeier
- Steinmiljø Holding AS, 100 %
Driftsresultat1 458 66954,0 % margin
EBITDA1 723 669før av- og nedskrivninger
Årsresultat707 12926,2 % margin
Egenkapital2 488 98027,6 % av eiendelene
Steinmiljø Eiendom AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 999 172 210
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 09.11.2012
- Registrert
- 22.11.2012
- Adresse
- Fjellgangen 8, 1560 Larkollen
- Kommune
- Moss
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Moss (590)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Steinmiljø Eiendom AS999 180 833 · MOSS
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering og utvikling av andre selskaper, utleie av eiendommer og maskiner, samt hva som hører naturlig inn under dette.
Tidligere navn
- Steinmiljø Eiendom 2 AS22.11.2012 til 14.12.2013
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekt | 1 094 813 | 965 100 | 1 197 520 | 1 584 437 | 1 391 179 |
| Annen driftsinntekt | 1 606 000 | - | 196 000 | 7 000 | 419 000 |
| Sum driftsinntekter | 2 700 813 | 965 100 | 1 393 520 | 1 591 437 | 1 810 179 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 265 000 | 270 000 | 217 000 | 261 715 | 303 365 |
| Annen driftskostnad | 977 143 | 842 571 | 1 233 581 | 984 732 | 1 188 250 |
| Sum driftskostnader | 1 242 143 | 1 112 571 | 1 450 581 | 1 246 447 | 1 491 615 |
| Driftsresultat | 1 458 669 | −147 471 | −57 061 | 344 990 | 318 564 |
| Annen renteinntekt | 71 | 9 905 | 8 600 | 9 719 | 7 216 |
| Sum finansinntekter | 71 | 9 905 | 8 600 | 9 719 | 7 216 |
| Annen rentekostnad | 515 866 | 543 376 | 436 378 | 300 063 | 244 045 |
| Sum finanskostnader | 515 866 | 543 376 | 436 378 | 300 063 | 244 045 |
| Netto finans | −515 795 | −533 471 | −427 778 | −290 344 | −236 829 |
| Resultat før skatt | - | - | −484 839 | 54 645 | 81 735 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 17 982 |
| Resultat før skattekostnad | 942 875 | −680 942 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 235 746 | −149 807 | −106 665 | 12 189 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −378 174 | 42 456 | 63 753 |
| Årsresultat | 707 129 | −531 135 | −378 174 | 42 456 | 63 753 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 707 129 | −531 135 | −378 174 | 42 456 | 63 753 |
| Totalresultat | 707 129 | −531 135 | −378 174 | 42 456 | 63 753 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | - | 152 880 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −531 135 | −378 174 | −110 424 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 707 129 | - | - | - | 63 753 |
| Sum overføringer og disponeringer | 707 129 | −531 135 | −378 174 | 42 456 | 63 753 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 3 803 734 | 3 897 734 | 3 992 734 | 4 087 734 | 4 212 734 |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | 71 000 | - |
| Transportmidler | 798 000 | 980 000 | 1 155 000 | 21 000 | 283 000 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | - | - | 117 000 |
| Sum varige driftsmidler | 4 601 734 | 4 877 734 | 5 147 734 | 4 179 734 | 4 563 734 |
| Lån til foretak i samme konsern | 3 624 146 | 2 927 491 | 2 927 491 | 3 978 976 | 6 022 049 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | - | 15 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 624 146 | 2 927 491 | 2 927 491 | 3 978 976 | 6 037 049 |
| Sum anleggsmidler | 8 225 880 | 7 955 346 | 8 075 539 | 8 158 710 | 10 600 784 |
| Kundefordringer | 25 000 | 854 068 | 1 025 468 | 254 068 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 96 241 | 148 187 | 165 663 | 412 006 | 253 641 |
| Sum fordringer | 121 241 | 1 002 255 | 1 191 131 | 666 074 | 253 641 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 675 076 | 102 209 | 126 956 | 66 390 | 491 761 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 675 076 | 102 209 | 126 956 | 66 390 | 491 761 |
| Sum omløpsmidler | 796 317 | 1 104 465 | 1 318 086 | 732 464 | 745 402 |
| Sum eiendeler | 9 022 197 | 9 059 811 | 9 393 626 | 8 891 174 | 11 346 185 |
| Utsatt skattefordel | - | 150 121 | 314 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 150 121 | 314 | - | - |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 392 000 | 392 000 | 392 000 | 392 000 | 392 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 422 000 | 422 000 | 422 000 | 422 000 | 422 000 |
| Annen egenkapital | 2 066 980 | 1 359 851 | 1 890 987 | 2 269 132 | 2 379 556 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 066 980 | 1 359 851 | 1 890 987 | 2 269 132 | 2 379 556 |
| Sum egenkapital | 2 488 980 | 1 781 851 | 2 312 987 | 2 691 132 | 2 801 556 |
| Utsatt skatt | 85 625 | - | - | 106 351 | 137 310 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 85 625 | - | - | 106 351 | 137 310 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 6 244 080 | 6 514 535 | 6 766 055 | 5 745 482 | 6 062 377 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 6 244 080 | 6 514 535 | 6 766 055 | 5 745 482 | 6 062 377 |
| Sum langsiktig gjeld | 6 329 705 | 6 514 535 | 6 766 055 | 5 851 833 | 6 199 687 |
| Leverandørgjeld | 157 395 | 77 446 | 85 893 | 134 330 | 117 664 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 28 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 182 668 | - | - |
| Gjeld til selskap i samme konsern | 637 900 | - | - | 196 000 | 1 921 351 |
| Annen kortsiktig gjeld | 46 117 | 48 079 | 46 023 | 17 851 | 305 927 |
| Sum kortsiktig gjeld | 203 512 | 763 425 | 314 584 | 348 209 | 2 344 942 |
| Sum gjeld | 6 533 217 | 7 277 960 | 7 080 639 | 6 200 042 | 8 544 629 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 022 197 | 9 059 811 | 9 393 626 | 8 891 174 | 11 346 185 |
| Pantstillelser | 3 500 000 | 3 500 000 | 3 500 000 | 3 500 000 | 3 400 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,91▲ | 1,45 | 4,19 | 2,10 | 0,32 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,62▼ | 4,08 | 3,06 | 2,30 | 3,05 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 16,1 %▲ | −1,5 % | −0,5 % | 3,5 % | 2,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 54,0 %▲ | −15,3 % | −4,1 % | 21,7 % | 17,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 26,2 %▲ | −55,0 % | −27,1 % | 2,7 % | 3,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 27,6 %▲ | 19,7 % | 24,6 % | 30,3 % | 24,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Steinmiljø Eiendom AS54,0 %
2,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Steinmiljø Eiendom AS54,0 % 2,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Espen Andreassen | 1971 |
| Styrets leder | Espen Andreassen | 1971 |
| Regnskapsfører | AKTIVA REVISJON AS987 634 618 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Steinmiljø Holding AS100,0 %Larkollen · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- EA HOLDING AS
- Steinmiljø Holding AS51,0 %
- Steinmiljø AS100,0 %
- Veslemona AS100,0 %
- Steinmiljø Eiendom AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.