- Org.nr.
- 987 804 351
- Adresse
- Industriveien 8, 1424 Ski
Driftsresultat1 953 71420,6 % margin
Årsresultat1 602 41116,9 % margin
Egenkapital2 427 60871,0 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
STEINSENTERET SKI AS er et aksjeselskap innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 987 804 351
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 12.01.2005
- Registrert
- 02.02.2005
- Adresse
- Industriveien 8, 1424 Ski
- Kommune
- Nordre Follo
- Næring
- 46.830 Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyrEngroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr i Nordre Follo (29)
- Aksjekapital
- 600 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- STEINSENTERET SKI AS987 830 794 · NORDRE FOLLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handel, håndverk og tjenesteyting, samt investeinger i tilsvarende virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 10 061 389 | 11 276 023 | 10 461 923 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 160 243 |
| Sum driftsinntekter | 9 489 051 | 12 742 685 | 10 061 389 | 11 276 023 | 10 622 165 |
| Varekostnad | - | 7 323 493 | 5 278 378 | 6 549 793 | 5 463 370 |
| Lønnskostnad | - | - | 1 529 398 | 1 376 976 | 1 756 729 |
| Ordinære avskrivninger | - | 14 428 | 14 479 | 11 200 | 10 600 |
| Annen driftskostnad | - | 1 182 987 | 1 081 453 | 1 183 607 | 1 162 331 |
| Sum driftskostnader | 7 535 337 | 10 100 799 | 7 903 708 | 9 121 577 | 8 393 029 |
| Driftsresultat | 1 953 714 | 2 641 886 | 2 157 681 | 2 154 446 | 2 229 136 |
| Annen renteinntekt | - | - | 80 495 | 28 601 | 6 698 |
| Annen finansinntekt | - | - | 59 325 | - | - |
| Sum finansinntekter | 99 492 | 105 397 | 139 820 | 28 601 | 6 698 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 2 |
| Sum finanskostnader | 2 234 | 418 | 0 | 0 | 2 |
| Netto finans | 97 258 | 104 979 | 139 820 | 28 601 | 6 697 |
| Resultat før skatt | 2 050 971 | 2 746 866 | - | - | 2 235 832 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 489 435 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 746 397 |
| Resultat før skattekostnad | - | - | 2 297 501 | 2 183 047 | - |
| Skattekostnad | - | - | 491 995 | 478 373 | - |
| Årsresultat | 1 602 411 | 2 146 795 | 1 805 506 | 1 704 674 | 1 746 397 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | 1 746 397 |
| Tilleggsutbytte | - | - | 1 700 000 | 1 700 000 | - |
| Annen egenkapital | - | - | 105 506 | 4 674 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 1 805 506 | 1 704 674 | 1 746 397 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | 0 | - |
| Lagerhall, varebil og utstyr | - | - | 29 721 | 44 200 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 29 721 | 44 200 | 36 200 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | 0 | 25 000 | 25 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 | 25 000 | 25 000 |
| Sum anleggsmidler | 7 041 | 15 293 | 29 721 | 69 200 | 61 200 |
| Varer | - | - | 829 956 | 1 010 835 | 890 645 |
| Sum varer | - | - | 829 956 | 1 010 835 | 890 645 |
| Kundefordringer | - | - | 37 250 | 47 835 | 73 389 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 173 282 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 96 258 | 7 573 | - |
| Sum fordringer | - | - | 133 508 | 55 408 | 246 671 |
| Bankinnskudd, kontanter | - | - | - | - | 2 398 941 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd og kontanter | - | - | 2 980 126 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 2 980 126 | - | 2 398 941 |
| Sum omløpsmidler | 3 412 026 | 4 579 321 | 3 943 590 | 3 822 910 | 3 536 257 |
| Sum eiendeler | 3 419 067 | 4 594 614 | 3 973 311 | 3 892 110 | 3 597 457 |
| Lagerhall, varebil, utstyr | - | - | - | - | 36 200 |
| å kr. 1 000,00) | - | - | 600 000 | 600 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 1 878 402 | 1 772 896 | 1 768 222 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 827 608 | 2 225 196 | 1 878 402 | 1 772 896 | 1 768 222 |
| Sum egenkapital | 2 427 608 | 2 825 196 | 2 478 402 | 2 372 896 | 2 368 222 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 542 569 | 582 836 | 298 964 |
| Betalbar skatt | - | - | 491 995 | 478 373 | 489 435 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 247 760 | 258 749 | 189 648 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 212 585 | 199 256 | 251 190 |
| Sum kortsiktig gjeld | 989 910 | 1 769 417 | 1 494 909 | 1 519 215 | 1 229 237 |
| Sum gjeld | 991 459 | 1 769 417 | 1 494 909 | 1 519 215 | 1 229 237 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 3 973 311 | - | 3 597 458 |
| å kr 1 000,00) | - | - | - | - | 600 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,45▲ | 2,59 | 2,64 | 2,52 | 2,88 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,41▼ | 0,63 | 0,60 | 0,64 | 0,52 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 51,2 %▼ | 64,1 % | 58,4 % | 58,3 % | 62,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 20,6 %▼ | 20,7 % | 21,4 % | 19,1 % | 21,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 16,9 % | 16,8 % | 17,9 % | 15,1 % | 16,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 71,0 %▲ | 61,5 % | 62,4 % | 61,0 % | 65,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
STEINSENTERET SKI AS20,6 %
9,5 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−10 %0102030
Byggmakker Handel AS−0,4 % 6 243,2 mill.1 369 ansatte 2025
Optimera AS−0,4 % 11 234,1 mill.2 613 ansatte 2025
Mestergruppen Byggevare AS4,8 % 8 762,3 mill.649 ansatte 2025
STEINSENTERET SKI AS20,6 % 9,5 mill.1 til 4 ansatte 2025
−10 %0102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.830.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Olav Andreas Langseter | 1980 |
| Styrets leder | Nina Amlien | 1965 |
| Styremedlem | Robert Svendsen | 1976 |
| Styremedlem | Olav Andreas Langseter | 1980 |
| Styremedlem | Carl Fredrik Langseter | 1976 |
| Revisor | ØST-REVISJON BFT AS918 493 794 | - |
| Regnskapsfører | AZETS INSIGHT AS983 338 917 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Robert Svendsen25,0 %f. 1976 · Kråkstad · 150 ordinære aksjer
- Langseter Consult AS25,0 %Ski · 150 ordinære aksjer
- NINA AMLIEN25,0 %f. 1965 · Ski · 150 ordinære aksjer
- OAL INVEST AS25,0 %Ski · 150 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.