- Org.nr.
- 989 093 657
- Telefon
- 51 77 06 77
- Adresse
- Hauglandsvegen 204, 4346 Bryne
- Hovedeier
- STEINSLAND & CO HOLDING AS, 100 %
- Bransje
- Annet fjørfehold
Driftsresultat1 914 9192,1 % margin
EBITDA3 130 415før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 185 4971,3 % margin
Egenkapital19 097 53643,3 % av eiendelene
STEINSLAND & CO AS er et aksjeselskap innen annet fjørfehold, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 093 657
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 12.12.2005
- Registrert
- 13.12.2005
- Adresse
- Hauglandsvegen 204, 4346 Bryne
- Telefon
- 51 77 06 77
- Kommune
- Time
- Næring
- 01.479 Annet fjørfehold
- Aksjekapital
- 200 000
- Ansatte
- 24
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- STEINSLAND & CO971 835 788 · TIME22 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selskapets formål er å drive produksjon og salg av egg og fjørfe, og det som naturlig står i denne forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 89 140 764 | 103 481 627 | 64 871 384 | 52 145 103 | - |
| Annen driftsinntekt | 345 999 | 142 162 | 244 563 | 2 868 349 | - |
| Sum driftsinntekter | 89 486 763 | 103 623 789 | 65 115 946 | 55 013 452 | 53 500 696 |
| Varekostnad | 54 429 227 | 60 871 939 | 33 322 608 | 29 640 176 | - |
| Lønnskostnad | 14 047 222 | 15 119 909 | 12 491 612 | 10 855 479 | - |
| Avskrivninger | 1 215 496 | 995 684 | 1 600 734 | 1 746 806 | - |
| Annen driftskostnad | 17 879 899 | 23 842 887 | 17 183 457 | 12 895 983 | - |
| Sum driftskostnader | 87 571 844 | 100 830 418 | 64 598 412 | 55 138 445 | 53 013 021 |
| Driftsresultat | 1 914 919 | 2 793 371 | 517 535 | −124 993 | 487 675 |
| Annen renteinntekt | 168 690 | 179 208 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 78 693 | 1 428 | 216 009 | 160 108 | - |
| Sum finansinntekter | 247 383 | 180 636 | 216 009 | 160 108 | 126 668 |
| Annen rentekostnad | 636 549 | 937 229 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 1 453 | - | 245 958 | 272 197 | - |
| Sum finanskostnader | 638 001 | 937 229 | 245 958 | 272 197 | 496 296 |
| Netto finans | −390 618 | −756 593 | −29 949 | −112 089 | −369 628 |
| Resultat før skatt | 1 524 300 | 2 036 778 | 487 586 | −237 082 | 118 047 |
| Skattekostnad | 338 803 | 453 742 | 118 939 | −38 179 | - |
| Årsresultat | 1 185 497 | 1 583 036 | 368 647 | −198 903 | 58 965 |
| Annen egenkapital | 1 185 497 | 1 583 036 | 368 647 | −198 902 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 368 647 | −198 902 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Maskiner og anlegg | 2 642 461 | 0 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 3 251 797 | 4 362 446 | 5 158 130 | 5 162 000 | - |
| Sum varige driftsmidler | 5 894 259 | 4 362 446 | 5 158 130 | 5 162 000 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 200 000 | 0 | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 692 000 | 1 297 200 | 10 000 | 10 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 892 000 | 1 297 200 | 10 000 | 10 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 7 786 259 | 5 659 646 | 5 168 130 | 5 172 000 | 21 536 162 |
| Varer | 14 541 476 | 15 005 912 | 21 922 023 | 8 786 516 | - |
| Sum varer | - | - | 21 922 023 | 8 786 516 | - |
| Kundefordringer | - | - | 20 224 248 | 8 503 279 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 736 931 | 429 922 | 536 945 | 493 933 | - |
| Sum fordringer | 18 220 217 | 16 252 993 | 20 761 193 | 8 997 212 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 605 807 | 5 545 076 | 1 464 930 | 1 519 598 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 605 807 | 5 545 076 | 1 464 930 | 1 519 598 | - |
| Sum omløpsmidler | 36 367 500 | 36 803 982 | 44 148 146 | 19 303 326 | 14 824 920 |
| Sum eiendeler | 44 153 758 | 42 463 627 | 49 316 276 | 24 475 326 | 36 361 082 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 0 | 0 | - |
| Aksjekapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | - |
| Overkurs | 3 261 008 | 3 261 008 | 3 261 008 | 3 261 008 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 3 461 008 | 3 461 008 | 3 461 008 | 3 461 008 | 3 461 008 |
| Annen egenkapital | 15 636 528 | 14 451 031 | 12 867 995 | 12 499 348 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 15 636 528 | - | 12 867 995 | 12 499 348 | 12 698 250 |
| Sum egenkapital | 19 097 536 | 17 912 039 | 16 329 003 | 15 960 356 | 16 159 258 |
| Utsatt skatt | 1 951 173 | 1 679 258 | 1 225 516 | 1 106 577 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 951 173 | 1 679 258 | 1 225 516 | 1 106 577 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 511 427 | 0 | 10 098 667 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 511 427 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 1 225 516 | - | 12 131 962 |
| Leverandørgjeld | 5 379 168 | - | 14 267 870 | 2 887 648 | - |
| Betalbar skatt | 66 888 | 0 | 0 | 0 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 5 608 204 | 7 159 133 | 808 569 | 3 096 851 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 306 409 | - | 6 586 651 | 1 423 894 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 20 593 622 | - | 31 761 757 | 7 408 393 | 8 069 861 |
| Sum gjeld | 25 056 222 | 24 551 588 | 32 987 273 | 8 514 970 | 20 201 824 |
| Sum egenkapital og gjeld | 44 153 758 | 42 463 627 | 49 316 276 | 24 475 326 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,77▲ | 1,61 | 1,39 | 2,61 | 1,84 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,31▼ | 1,37 | 2,02 | 0,53 | 1,25 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,0 %▼ | 6,5 % | 2,0 % | 0,1 % | 1,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,1 %▼ | 2,7 % | 0,8 % | −0,2 % | 0,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,3 %▼ | 1,5 % | 0,6 % | −0,4 % | 0,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 43,3 %▲ | 42,2 % | 33,1 % | 65,2 % | 44,4 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 3 728 615
- Resultat per ansatt, kroner
- 79 788
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
STEINSLAND & CO AS2,1 %
89,5 mill. 24 ansatte 2025
−5 %05101520
HOLTE GÅRD DRANGEDAL AS−1,9 % 67,6 mill.57 ansatte 2025
STEINSLAND & CO AS2,1 % 89,5 mill.24 ansatte 2025
KULLERUD GÅRD AS3,0 % 60,7 mill.12 ansatte 2025
Undheim Hønseri AS15,2 % 33,3 mill.12 ansatte 2025
−5 %05101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 01.479.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tone Steinsland | 1978 |
| Styrets leder | Ottar Torvund | 1985 |
| Styremedlem | Nils Steinsland | 1958 |
| Styremedlem | Bjørn Tore Hansen | 1968 |
| Styremedlem | Pernille Høsteland Solbu | 1975 |
| Styremedlem | Marlene Furnes Bagley | 1972 |
| Revisor | DELOITTE AS980 211 282 | - |
| Regnskapsfører | JÆREN REGNSKAP AS975 966 992 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STEINSLAND & CO HOLDING AS100,0 %Oslo · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Nortura SA
- STEINSLAND & CO HOLDING AS67,0 %
- STEINSLAND & CO AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Beitstad Hønseri AS25,0 %932 984 695 · 1 492 ordinære aksjer
- 991 478 272 · 45 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.