- Org.nr.
- 989 119 958
- Telefon
- 74 15 52 51
- Adresse
- Ystadvegen 41, 7670 Inderøy
Driftsresultat−46 127ikke oppgitt
Årsresultat−37 063ikke oppgitt
Egenkapital539 48015,7 % av eiendelene
Steinstad AS er et aksjeselskap innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 119 958
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.09.2026
- Stiftet
- 01.12.2005
- Registrert
- 19.12.2005
- Adresse
- Ystadvegen 41, 7670 Inderøy
- Telefon
- 74 15 52 51
- Kommune
- Inderøy
- Aksjekapital
- 176 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie og forvalte eiendom samt delta med eierskap i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen driftskostnad | 46 127 | - | - | - | 25 279 |
| Sum driftskostnader | 46 127 | 79 594 | 84 336 | 25 605 | 25 279 |
| Driftsresultat | −46 127 | −79 594 | −84 336 | −25 605 | −25 279 |
| Annen renteinntekt | 520 | - | - | - | 747 |
| Sum finansinntekter | 520 | 162 | 1 751 | 863 | 747 |
| Annen rentekostnad | 1 910 | - | - | - | 973 |
| Sum finanskostnader | 1 910 | 3 997 | 37 763 | 0 | 973 |
| Netto finans | −1 390 | −3 835 | −36 012 | 863 | −226 |
| Resultat før skatt | - | −83 429 | −120 348 | −24 742 | −25 505 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −16 834 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −8 671 |
| Resultat før skattekostnad | −47 517 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | −10 454 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −37 063 | −65 075 | −93 871 | −19 298 | −8 671 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −8 671 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −8 671 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | −8 671 |
| Annen egenkapital | −37 063 | - | - | - | - |
| Utsatt skattefordel | 77 563 | - | - | - | 16 834 |
| Sum immaterielle eiendeler | 77 563 | - | - | - | 16 834 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 3 199 000 | - | - | - | 684 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 199 000 | - | - | - | 684 000 |
| Sum anleggsmidler | 3 276 563 | 3 266 109 | 3 247 755 | 706 278 | 700 834 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 | - | - | - | 1 397 |
| Konsernfordringer | 148 651 | - | - | - | 3 450 |
| Sum fordringer | 148 652 | - | - | - | 4 847 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 66 357 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 461 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 461 | - | - | - | 66 357 |
| Sum omløpsmidler | 153 113 | 233 496 | 165 305 | 778 601 | 71 204 |
| Sum eiendeler | 3 429 676 | 3 499 605 | 3 413 060 | 1 484 879 | 772 038 |
| Aksjekapital | 176 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 176 000 | 176 000 | 176 000 | 176 000 | 176 000 |
| Annen egenkapital | 363 480 | - | - | - | 578 788 |
| Sum opptjent egenkapital | 363 480 | 400 543 | 465 618 | 559 490 | 578 788 |
| Sum egenkapital | 539 480 | 576 543 | 641 618 | 735 490 | 754 788 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 7 500 | - | - | - | 17 250 |
| Skyldige offentlige avgifter | 0 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 2 882 696 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 890 196 | 2 923 062 | 2 771 441 | 749 389 | 17 250 |
| Sum gjeld | 2 890 196 | 2 923 062 | 2 771 441 | 749 389 | 17 250 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 429 676 | - | - | - | 772 038 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 176 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,05▼ | 0,08 | 0,06 | 1,04 | 4,13 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,36▲ | 5,07 | 4,32 | 1,02 | 0,02 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,3 %▲ | −2,3 % | −3,4 % | −2,2 % | −3,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 15,7 %▼ | 16,5 % | 18,8 % | 49,5 % | 97,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Arve Stenstad | 1961 |
| Styrets leder | Arve Stenstad | 1961 |
| Varamedlem | Jørn Indgul | 1963 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | KLEPP REGNSKAP AS980 397 599 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ARVE STENSTAD78,0 %f. 1961 · Inderøy · 1 373 ordinære aksjer
- JØRN INDGUL22,0 %f. 1963 · Inderøy · 387 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Norlog AS100,0 %980 853 667 · 1 000 ordinære aksjer
- Steinstad Eiendom AS100,0 %927 857 677 · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.