- Org.nr.
- 997 886 739
- Telefon
- 76 15 72 11
- Adresse
- Chr. Frederiksens gate 2, 8445 Melbu
- Hovedeier
- Søndre 2 AS, 100 %
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat−21 565 804
EBITDA−21 275 606før av- og nedskrivninger
Årsresultat−27 938 547
Egenkapital−35 632 989−66,7 % av eiendelene
STEINSVIK HUS & ENTREPRENØR AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 997 886 739
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 23.01.2012
- Registrert
- 26.01.2012
- Adresse
- Chr. Frederiksens gate 2, 8445 Melbu
- Telefon
- 76 15 72 11
- Postadresse
- Postboks 13
- Kommune
- Hadsel
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 25
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- STEINSVIK HUS & ENTREPRENØR AS997 974 654 · HADSEL24 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Oppføring av bygninger, bygningsarbeider, eiendomsutvikling.
Tidligere navn
- Alfanor 12108 AS26.01.2012 til 07.02.2012
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 18 692 476 | 31 867 721 | - | 53 276 891 | - |
| Annen driftsinntekt | 106 771 | 29 964 226 | - | 12 697 162 | - |
| Sum driftsinntekter | 18 799 247 | 61 831 947 | 40 439 417 | 65 974 053 | 46 436 757 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | 500 000 | - | - | - | - |
| Varekostnad | 11 816 547 | 13 726 807 | - | 26 685 962 | 11 977 476 |
| Lønnskostnad | 12 467 913 | 19 040 403 | - | 22 915 785 | 21 011 151 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 290 198 | 374 654 | - | 1 405 000 | 1 400 850 |
| Annen driftskostnad | 15 290 394 | 21 478 345 | - | 5 406 241 | 23 059 151 |
| Sum driftskostnader | 40 365 051 | 54 620 209 | 55 653 145 | 56 412 988 | 57 448 628 |
| Driftsresultat | −21 565 804 | 7 211 738 | −15 213 728 | 9 561 065 | −11 011 871 |
| Annen renteinntekt | 122 372 | 11 581 | - | 3 415 | - |
| Annen finansinntekt | - | −357 | - | 15 577 | - |
| Sum finansinntekter | 122 372 | 11 224 | 1 156 | 18 992 | 1 765 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | 322 787 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 6 089 102 | 4 377 430 | - | 2 115 153 | - |
| Annen finanskostnad | 83 226 | 2 | - | 168 490 | - |
| Sum finanskostnader | 6 495 115 | 4 377 433 | 4 087 029 | 2 283 643 | 1 781 414 |
| Netto finans | −6 372 743 | −4 366 209 | −4 085 873 | −2 264 651 | −1 779 649 |
| Resultat før skatt | - | - | −19 299 601 | 7 296 414 | −12 791 521 |
| Resultat før skattekostnad | −27 938 547 | 2 845 529 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | - | −1 134 781 | - | 780 672 | 1 036 086 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 6 515 742 | - |
| Årsresultat | −27 938 547 | 3 980 310 | −20 081 222 | 6 515 742 | −13 827 607 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −27 938 547 | 3 980 310 | - | 6 515 742 | - |
| Totalresultat | −27 938 547 | 3 980 310 | - | 6 515 742 | - |
| Udekket tap | −27 938 547 | 3 980 310 | - | 6 515 742 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −27 938 547 | 3 980 310 | - | 6 515 742 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 8 671 528 | 8 861 828 | - | 12 841 844 | - |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | 202 654 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | 113 798 | - | 153 998 | - |
| Sum varige driftsmidler | 8 671 528 | 8 975 626 | - | 13 198 496 | - |
| Investering i datterselskap | - | - | - | 1 053 880 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 10 100 | 10 100 | - | 112 100 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 100 | 10 100 | - | 1 165 980 | - |
| Sum anleggsmidler | 8 681 628 | 8 985 726 | 13 791 831 | 14 364 476 | 22 059 664 |
| Sum varer | 3 200 000 | 3 700 000 | - | 3 450 000 | - |
| Kundefordringer | 28 661 591 | 29 199 672 | - | 52 295 308 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 12 724 561 | 20 370 119 | - | 3 952 821 | - |
| Sum fordringer | 41 386 151 | 49 569 790 | - | 56 248 128 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 148 139 | 650 725 | - | 1 089 137 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 148 139 | 650 725 | - | 1 089 137 | - |
| Sum omløpsmidler | 44 734 290 | 53 920 516 | 42 220 942 | 60 787 265 | 41 151 629 |
| Sum eiendeler | 53 415 918 | 62 906 241 | 56 012 772 | 75 151 741 | 63 211 292 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | 35 662 989 | 22 986 218 | - | 6 885 306 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −35 662 989 | −22 986 218 | −26 966 528 | −6 885 306 | −13 401 047 |
| Sum egenkapital | −35 632 989 | −22 956 218 | −26 936 528 | −6 855 306 | −13 371 047 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 353 160 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 353 160 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 34 561 242 | 36 410 247 | - | 34 309 322 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 2 676 000 | 2 676 000 | - | 2 800 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 37 237 242 | 39 086 247 | - | 37 109 322 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 37 237 242 | 39 086 247 | 20 212 130 | 37 462 482 | 32 514 016 |
| Leverandørgjeld | 5 573 110 | 6 428 463 | - | 8 085 287 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 855 566 | 1 123 062 | - | 2 367 487 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 37 656 323 | 33 437 234 | - | 32 784 595 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 51 811 664 | 46 776 212 | 62 737 170 | 44 544 564 | 44 068 323 |
| Sum gjeld | 89 048 907 | 85 862 459 | 82 949 300 | 82 007 046 | 76 582 339 |
| Sum egenkapital og gjeld | 53 415 918 | 62 906 241 | - | 75 151 740 | - |
Nøkkeltall 2020 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,86▼ | 1,15 | 0,67 | 1,36 | 0,93 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −2,50▲ | −3,74 | −3,08 | −11,96 | −5,73 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −36,9 %▼ | 12,1 % | −23,2 % | 13,8 % | −17,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −114,7 %▼ | 11,7 % | −37,6 % | 14,5 % | −23,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −148,6 %▼ | 6,4 % | −49,7 % | 9,9 % | −29,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −66,7 %▼ | −36,5 % | −48,1 % | −9,1 % | −21,2 % |
Per ansatt 2024
- Omsetning per ansatt, kroner
- 751 970
- Resultat per ansatt, kroner
- −862 632
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ulv-Eirik Steinsvik | 1944 |
| Styrets leder | John Gustav Steinsvik | 1959 |
| Styremedlem | Ulv-Eirik Steinsvik | 1944 |
| Styremedlem | Arnulv Steinsvik | 1977 |
| Revisor | REVICOM AS931 282 506 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Søndre 2 AS100,0 %Melbu · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Søndre 2 AS
- VESTERÅLEN BOLIG AS100,0 %
- STEINSVIK HUS & ENTREPRENØR AS100,0 %
- Sjøparken Boliger AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Sjøparken Boliger AS100,0 %996 645 746 · 1 000 ordinære aksjer
- Furoria AS2,00 %960 334 930 · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.