- Org.nr.
- 897 491 052
- Adresse
- Risøyveien 124, 3290 Stavern
Driftsresultat−18 904ikke oppgitt
Årsresultat16 374ikke oppgitt
Egenkapital609 93097,6 % av eiendelene
Stellamare AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2011.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 897 491 052
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.09.2026
- Stiftet
- 14.10.2011
- Registrert
- 20.10.2011
- Adresse
- Risøyveien 124, 3290 Stavern
- Kommune
- Larvik
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Larvik (787)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg og drift av fast eiendom herunder investering i aksjer og andeler.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 18 904 | - | - | 8 700 | 7 065 |
| Sum driftskostnader | 18 904 | 8 966 | 9 956 | 8 700 | 7 065 |
| Driftsresultat | −18 904 | −8 966 | −9 956 | −8 700 | −7 065 |
| Annen renteinntekt | 50 | - | - | 3 480 | 14 094 |
| Annen finansinntekt | 65 892 | - | - | 63 843 | - |
| Sum finansinntekter | 65 942 | 242 610 | 85 958 | 67 324 | 14 094 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | - | - | - | 49 002 | - |
| Annen rentekostnad | −6 720 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 37 384 | - | - | 299 | - |
| Sum finanskostnader | 30 664 | 14 | 63 | 49 301 | - |
| Netto finans | 35 278 | 242 596 | 85 895 | 18 023 | 14 094 |
| Resultat før skatt | - | 233 631 | 75 939 | 9 323 | 7 029 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 1 546 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 5 344 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 3 979 | 5 483 |
| Resultat før skattekostnad | 16 374 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 16 374 | 210 992 | 69 999 | 3 979 | 5 483 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 16 374 | - | - | 3 979 | 5 483 |
| Totalresultat | 16 374 | - | - | 3 979 | 5 483 |
| Avsatt til annen egenkapital | 16 374 | - | - | 3 979 | 5 483 |
| Sum overføringer og disponeringer | 16 374 | - | - | 3 979 | 5 483 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 39 590 | - | - | 39 590 | 39 590 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 208 909 | - | - | 188 424 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 248 499 | - | - | 228 014 | 39 590 |
| Sum anleggsmidler | 248 499 | 241 434 | 234 609 | 228 014 | 39 590 |
| Markedsbaserte aksjer | 343 036 | - | - | 1 699 732 | 1 885 548 |
| Sum investeringer | 343 036 | - | - | 1 699 732 | 1 885 548 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 33 477 | - | - | 205 726 | 200 557 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 33 477 | - | - | 205 726 | 200 557 |
| Sum omløpsmidler | 376 514 | 1 040 934 | 1 969 458 | 1 905 458 | 2 086 105 |
| Sum eiendeler | 625 012 | 1 282 368 | 2 204 067 | 2 133 472 | 2 125 695 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 509 930 | - | - | 2 012 566 | 2 008 587 |
| Sum opptjent egenkapital | 509 930 | 1 143 556 | 2 082 565 | 2 012 566 | 2 008 587 |
| Sum egenkapital | 609 930 | 1 243 556 | 2 182 565 | 2 112 566 | 2 108 587 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 5 344 | 1 546 |
| Annen kortsiktig gjeld | 15 082 | - | - | 15 562 | 15 562 |
| Sum kortsiktig gjeld | 15 082 | 38 812 | 21 502 | 20 906 | 17 108 |
| Sum gjeld | 15 082 | 38 812 | 21 502 | 20 906 | 17 108 |
| Sum egenkapital og gjeld | 625 012 | - | - | 2 133 472 | 2 125 695 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 24,96▼ | 26,82 | 91,59 | 91,14 | 121,94 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,02▼ | 0,03 | 0,01 | 0,01 | 0,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,9 %▼ | 13,4 % | 3,5 % | 2,8 % | 0,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 97,6 %▲ | 97,0 % | 99,0 % | 99,0 % | 99,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Tua Rye Sundsten | 1950 |
| Varamedlem | Morten Rye Pedersen | 1978 |
| Regnskapsfører | ECHAS REVISJON AS980 906 965 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TUA RYE SUNDSTEN100,0 %f. 1950 · Stavern · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- RYE & TORSVIK AS37,0 %997 588 398 · 37 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.