- Org.nr.
- 925 814 857
- Adresse
- Brekkvegen 1125, 6690 Aure
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−133 125
Årsresultat−386 420
Egenkapital78 212 360100,0 % av eiendelene
Stemna AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 814 857
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 30.08.2026
- Stiftet
- 28.09.2020
- Registrert
- 26.10.2020
- Adresse
- Brekkvegen 1125, 6690 Aure
- Kommune
- Aure
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Aure (19)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Stemna AS936 830 293 · AURE
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i og drifte selskap og eiendom samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekt (finans) | −73 461 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | −73 461 | 142 334 | 0 | - | 0 |
| Annen driftskostnad | 59 664 | - | - | 35 988 | 32 132 |
| Sum driftskostnader | 59 664 | 60 839 | 61 913 | 35 988 | 32 132 |
| Driftsresultat | −133 125 | 81 495 | −61 913 | −35 988 | −32 132 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 303 795 | 3 400 000 |
| Annen renteinntekt | 6 626 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 6 626 | 2 534 510 | 2 300 135 | 303 795 | 3 400 000 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | 259 731 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 190 | - | - | 29 | - |
| Sum finanskostnader | 259 921 | 0 | 0 | 29 | - |
| Netto finans | −253 295 | 2 534 510 | 2 300 135 | 303 766 | 3 400 000 |
| Resultat før skatt | - | 2 616 005 | 2 238 222 | - | 3 367 868 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 12 557 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 3 355 311 |
| Resultat før skattekostnad | −386 420 | - | - | 267 778 | - |
| Skattekostnad | 0 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −386 420 | 2 606 791 | 2 238 222 | 267 778 | 3 355 311 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 3 355 311 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 2 000 000 | - |
| Tilleggsutbytte | 0 | - | - | 300 000 | 2 700 000 |
| Overføringer annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −2 700 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 3 355 311 |
| Annen egenkapital | −386 420 | - | - | −2 032 222 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 267 778 | 3 355 311 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 76 613 468 | - | - | 76 613 468 | 76 613 468 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 76 613 468 | - | - | 76 613 468 | 76 613 468 |
| Sum anleggsmidler | 76 613 468 | 76 613 468 | 76 613 468 | 76 613 468 | 76 613 468 |
| Andre kortsiktige fordringer | 3 795 | - | - | 3 795 | 2 200 000 |
| Sum fordringer | 3 795 | - | - | 3 795 | 2 200 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 486 487 |
| Markedsbaserte aksjer | 900 786 | - | - | - | - |
| Andre finansielle instrumenter | 553 673 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 1 454 460 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 143 842 | - | - | 236 505 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 143 842 | - | - | 236 505 | 486 487 |
| Sum omløpsmidler | 1 602 096 | 1 998 386 | 178 522 | 240 300 | 2 686 487 |
| Sum eiendeler | 78 215 564 | 78 611 854 | 76 791 990 | 76 853 768 | 79 299 955 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 73 202 273 | - | - | 73 202 273 | 73 202 273 |
| Sum innskutt egenkapital | 73 232 273 | 73 232 273 | 73 232 273 | 73 232 273 | 73 232 273 |
| Annen egenkapital | 4 980 087 | - | - | 1 321 495 | 3 353 717 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 980 087 | 5 366 507 | 2 759 717 | 1 321 495 | 3 353 717 |
| Sum egenkapital | 78 212 360 | 78 598 780 | 75 991 990 | 74 553 768 | 76 585 990 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 3 204 | - | - | - | 1 408 |
| Betalbar skatt | 0 | - | - | - | 12 557 |
| Utbytte | 0 | - | - | 2 300 000 | 2 700 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 204 | 13 073 | 800 000 | 2 300 000 | 2 713 965 |
| Sum gjeld | 3 204 | 13 073 | 800 000 | 2 300 000 | 2 713 965 |
| Sum egenkapital og gjeld | 78 215 564 | - | - | 76 853 768 | 79 299 955 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 500,03▲ | 152,86 | 0,22 | 0,10 | 0,99 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,01 | 0,03 | 0,04 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,2 %▼ | 3,4 % | 2,9 % | 0,3 % | 4,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 181,2 %▲ | 57,3 % | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 526,0 %▼ | 1 831,5 % | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 100,0 % | 100,0 % | 99,0 % | 97,0 % | 96,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Hans Stemshaug | 2000 |
| Styrets leder | Hans Stemshaug | 2000 |
| Styremedlem | Ivar Stemshaug | 1998 |
| Styremedlem | Siv Hege Helgheim Stemshaug | 1966 |
| Revisor | PKF REVISJON AS837 084 962 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HANS STEMSHAUG100,0 %f. 2000 · Trondheim · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Montan AS45,0 %925 814 970 · 1 413 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.