- Org.nr.
- 989 244 914
- Telefon
- 62 50 94 94
- Adresse
- Furubergvegen 158, 2316 Hamar
Driftsresultat−140 028ikke oppgitt
Årsresultat9 519 637ikke oppgitt
Egenkapital61 734 57797,7 % av eiendelene
Stenberg Invest AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 244 914
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 01.10.2026
- Stiftet
- 20.12.2005
- Registrert
- 15.02.2006
- Adresse
- Furubergvegen 158, 2316 Hamar
- Telefon
- 62 50 94 94
- Kommune
- Hamar
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Hamar (479)
- Aksjekapital
- 360 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i andre selskaper, samt hva derved står i sammenheng. Selskapet skal også kunne forestå administrative tjenester for andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | - | 0 | - | - |
| Annen driftskostnad | 140 028 | 78 092 | 66 025 | 78 195 | 72 246 |
| Sum driftskostnader | 140 028 | 78 092 | 66 025 | 78 195 | 72 246 |
| Driftsresultat | −140 028 | −78 092 | −66 025 | −78 195 | −72 246 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 5 727 414 | 14 600 000 | 2 000 000 | 0 | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 769 200 | 609 285 | 133 958 | 254 290 | - |
| Annen renteinntekt | 684 829 | 405 408 | 348 290 | 90 159 | 319 860 |
| Annen finansinntekt | 609 544 | 1 071 341 | 763 512 | 2 405 847 | 2 329 916 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | - | 1 209 931 |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 3 430 158 | 2 107 738 | 623 145 | 222 437 | - |
| Sum finansinntekter | 11 221 145 | 18 793 772 | 3 868 905 | 2 972 733 | 3 859 707 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | - | 455 287 |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 403 928 | 449 160 | 0 | 2 297 705 | - |
| Annen rentekostnad | 62 968 | 811 | 176 | 1 103 | 2 524 |
| Annen finanskostnad | 653 770 | 57 038 | 142 082 | - | 247 809 |
| Sum finanskostnader | 1 120 666 | 507 009 | 142 258 | 2 298 808 | 705 620 |
| Netto finans | 10 100 479 | 18 286 763 | 3 726 647 | 673 925 | 3 154 087 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 3 081 841 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 62 192 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 3 019 649 |
| Resultat før skattekostnad | 9 960 451 | 18 208 671 | 3 660 622 | 595 730 | - |
| Skattekostnad | 440 814 | 229 866 | 108 538 | 73 960 | - |
| Årsresultat | 9 519 637 | 17 978 805 | 3 552 084 | 521 770 | 3 019 649 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 3 019 649 |
| Totalresultat | - | - | - | - | 3 019 649 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 3 019 649 |
| Annen egenkapital | 9 519 637 | 17 978 805 | 3 552 084 | 521 769 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 3 552 084 | 521 769 | 3 019 649 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | 11 535 108 | 11 535 108 | 5 000 000 |
| Investering i datterselskap | 9 860 108 | 9 860 108 | - | - | 6 535 108 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 12 036 100 | 12 051 100 | 2 968 248 | 1 349 290 | 9 348 740 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | - | 60 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 21 896 208 | 21 911 208 | 14 503 356 | 12 884 398 | 20 943 848 |
| Sum anleggsmidler | 21 896 208 | 21 911 208 | 14 503 356 | 12 884 398 | 20 943 848 |
| Andre kortsiktige fordringer | 769 200 | 536 242 | 2 000 000 | 0 | - |
| Sum fordringer | 769 200 | 536 242 | 2 000 000 | 0 | - |
| Markedsbaserte aksjer | 28 942 754 | 19 644 901 | 6 454 094 | 6 718 282 | 6 911 692 |
| Andre markedsbaserte finansielle instrumenter | - | - | - | - | 1 275 519 |
| Sum investeringer | 28 942 754 | 19 644 901 | 6 454 094 | 6 718 282 | 8 187 211 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 2 035 207 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 11 573 671 | 11 297 134 | 12 331 902 | 12 105 554 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 11 573 671 | 11 297 134 | 12 331 902 | 12 105 554 | 2 035 207 |
| Sum omløpsmidler | 41 285 625 | 31 478 277 | 20 785 996 | 18 823 836 | 10 222 418 |
| Sum eiendeler | 63 181 833 | 53 389 485 | 35 289 352 | 31 708 234 | 31 166 266 |
| Aksjekapital | 360 000 | 360 000 | 360 000 | 360 000 | 360 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 360 000 | 360 000 | 360 000 | 360 000 | 360 000 |
| Annen egenkapital | 61 374 577 | 51 854 940 | 33 876 135 | 30 324 050 | 29 802 281 |
| Sum opptjent egenkapital | 61 374 577 | 51 854 940 | 33 876 135 | 30 324 050 | 29 802 281 |
| Sum egenkapital | 61 734 577 | 52 214 940 | 34 236 135 | 30 684 050 | 30 162 281 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 0 | 625 838 | 625 838 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 625 838 | 625 838 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 625 838 | 625 838 |
| Leverandørgjeld | 1 303 | 0 | 0 | 1 | - |
| Betalbar skatt | 440 814 | 229 866 | 108 538 | 73 960 | 59 306 |
| Annen kortsiktig gjeld konsern | - | - | - | - | 318 841 |
| Kortsiktig konserngjeld | 339 247 | 318 841 | 318 841 | 318 841 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 665 892 | 625 838 | 625 838 | 5 544 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 447 256 | 1 174 545 | 1 053 217 | 398 346 | 378 147 |
| Sum gjeld | 1 447 256 | 1 174 545 | 1 053 217 | 1 024 184 | 1 003 985 |
| Sum egenkapital og gjeld | 63 181 833 | 53 389 485 | 35 289 352 | 31 708 235 | 31 166 266 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 28,53▲ | 26,80 | 19,74 | 47,25 | 27,03 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,02 | 0,02 | 0,03 | 0,03 | 0,03 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 19,0 %▼ | 42,2 % | 11,4 % | 9,2 % | 12,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 97,7 %▼ | 97,8 % | 97,0 % | 96,8 % | 96,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Pål Stenberg | 1974 |
| Varamedlem | Anne Cathrine Stenberg Nylende | 1964 |
| Revisor | FLYT REVISJON AS951 697 826 | - |
| Regnskapsfører | ØKORÅD RINGSAKER SA953 009 617 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PÅL STENBERG100,0 %f. 1974 · Furnes · 360 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Furuberglåven AS100,0 %990 011 923 · 100 ordinære aksjer
- Hedmarken Invest AS50,0 %920 291 023 · 50 ordinære aksjer
- XO FINANCE AS5,00 %932 753 391 · 5 ordinære aksjer
- ININ POWER AS0,94 %832 338 842 · 30 182 ordinære aksjer
- SPAREBANKEN ØST0,12 %937 888 937 · 24 000 ordinære aksjer
- MORROW BANK ASA0,03 %998 997 801 · 58 000 ordinære aksjer
- 920 901 336 · 29 000 ordinære aksjer
- ENDÚR ASA0,01 %991 279 539 · 4 140 ordinære aksjer
- ANDFJORD SALMON GROUP AS0,01 %913 379 403 · 6 000 ordinære aksjer
- Salmon Evolution ASA0,01 %925 344 877 · 24 000 ordinære aksjer
Vis alle 21 · 11 til
- NORSKE SKOG ASA0,00 %914 483 549 · 4 000 ordinære aksjer
- Sparebank 1 Østlandet0,00 %920 426 530 · 5 000 ordinære aksjer
- 989 750 186 · 3 590 ordinære aksjer
- AKER BIOMARINE ASA0,00 %913 915 062 · 2 000 ordinære aksjer
- AKER HORIZONS ASA0,00 %925 978 558 · 12 381 ordinære aksjer
- Sparebank 1 SMN0,00 %937 901 003 · 2 550 ordinære aksjer
- VÅR ENERGI ASA0,00 %919 160 675 · 20 000 ordinære aksjer
- MOWI ASA0,00 %964 118 191 · 2 000 ordinære aksjer
- LERØY SEAFOOD GROUP ASA0,00 %975 350 940 · 2 000 ordinære aksjer
- AKER BP ASA0,00 %989 795 848 · 2 000 ordinære aksjer
- AKER ASA0,00 %886 581 432 · 23 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.