- Org.nr.
- 980 626 180
- Telefon
- 56 35 44 55
- Adresse
- Blombakken 1, 5911 Alversund
- Hovedeier
- Stendal Holding AS, 60 %
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat5 141 49920,7 % margin
Årsresultat4 211 45717,0 % margin
Egenkapital5 030 68634,1 % av eiendelene
Ansatte11i Aa‑registeret
Stendal VVS AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 1999.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 980 626 180
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.09.2026
- Stiftet
- 01.03.1999
- Registrert
- 29.03.1999
- Adresse
- Blombakken 1, 5911 Alversund
- Telefon
- 56 35 44 55
- Kommune
- Alver
- Aksjekapital
- 100 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Stendal VVS AS879 562 872 · ALVER11 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rørleggervirksomhet og kjøp og salg av varer i naturlig forbindelse med dette. Det er anledning for selskapet å delta i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | 28 530 357 | 25 777 689 | 25 362 186 | 23 028 767 |
| Annen driftsinntekt | - | 344 541 | 8 315 | 10 091 | 6 350 |
| Sum driftsinntekter | 24 794 848 | 28 874 898 | 25 786 004 | 25 372 277 | 23 035 117 |
| Varekostnad | - | 11 814 360 | 9 266 164 | 9 995 364 | 8 407 872 |
| Lønnskostnad | - | 8 129 224 | 7 071 509 | 5 981 735 | 6 905 935 |
| Avskrivning av driftsmidler | - | 254 461 | 168 282 | 165 992 | 383 000 |
| Annen driftskostnad | - | 2 650 522 | 2 414 761 | 2 397 407 | 2 113 524 |
| Sum driftskostnader | 19 653 349 | 22 848 566 | 18 920 715 | 18 540 498 | 17 810 330 |
| Driftsresultat | 5 141 499 | 6 026 332 | 6 865 289 | 6 831 780 | 5 224 787 |
| Anna renteinntekt | - | 161 020 | 106 982 | 33 679 | 10 800 |
| Sum finansinntekter | 153 318 | 161 020 | 106 982 | 33 679 | 10 800 |
| Annan rentekostnad | - | 5 495 | 4 711 | 969 | 486 |
| Annen finanskostnad | - | 95 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 3 410 | 5 590 | 4 711 | 969 | 486 |
| Netto finans | 149 908 | 155 430 | 102 271 | 32 711 | 10 314 |
| Resultat før skatt | 5 291 407 | - | - | 6 864 490 | 5 235 101 |
| Resultat før skattekostnad | - | 6 181 762 | 6 967 560 | - | - |
| Skattekostnad på resultat | - | 1 374 448 | 1 586 606 | 1 538 481 | 1 193 274 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 5 326 009 | 4 041 827 |
| Årsresultat | 4 211 457 | 4 807 314 | 5 380 954 | 5 326 009 | 4 041 827 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | 4 807 314 | 5 380 954 | 5 326 009 | 4 041 827 |
| Totalresultat | - | 4 807 314 | 5 380 954 | 5 326 009 | 4 041 827 |
| Ordinært utbytte | - | 4 807 000 | 5 380 000 | 5 326 000 | 4 041 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 314 | 954 | 9 | 827 |
| Sum overføringar og disponeringar | - | 4 807 314 | 5 380 954 | 5 326 009 | 4 041 827 |
| Maskiner og anlegg | - | 20 000 | 64 000 | 108 000 | 152 000 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | 819 000 | 246 000 | 324 000 | 314 000 |
| Sum varige driftsmiddel | - | 839 000 | 313 000 | 457 000 | 520 000 |
| Investeringar i tilknytt selskap | - | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 |
| Lån til tilknytt selskap og felles kontrollert verksemd | - | 1 079 363 | 1 079 363 | 1 079 363 | 1 079 363 |
| Sum finansielle anleggsmiddel | - | 1 094 363 | 1 094 363 | 1 094 363 | 1 094 363 |
| Sum anleggsmiddel | 3 040 363 | 1 933 363 | 1 407 363 | 1 551 363 | 1 614 363 |
| Sum varer | - | 3 541 648 | 3 315 000 | 2 866 671 | 2 531 471 |
| Kundefordringer | - | 6 771 315 | 5 831 744 | 5 991 543 | 4 001 882 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 2 017 818 | 1 482 335 | 1 950 123 | 1 631 808 |
| Sum krav | - | 8 789 133 | 7 314 079 | 7 941 666 | 5 633 690 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | 2 976 901 | 4 426 280 | 3 075 376 | 4 686 597 |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | - | 2 976 901 | 4 426 280 | 3 075 376 | 4 686 597 |
| Sum omløpsmiddel | 11 701 351 | 15 307 682 | 15 055 359 | 13 883 713 | 12 851 758 |
| Sum eiendeler | 14 741 714 | 17 241 045 | 16 462 722 | 15 435 076 | 14 466 121 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | 3 000 | 25 000 | 54 000 |
| Aksjekapital | - | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskoten eigenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | - | 4 930 229 | 4 929 916 | 4 928 962 | 4 928 952 |
| Sum opptent eigenkapital | 4 930 686 | 4 930 229 | 4 929 916 | 4 928 962 | 4 928 952 |
| Sum egenkapital | 5 030 686 | 5 030 229 | 5 029 916 | 5 028 962 | 5 028 952 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | 2 840 738 | 1 061 992 | 1 029 684 | 1 679 244 |
| Betalbar skatt | - | 1 374 448 | 1 586 606 | 1 538 481 | 1 193 274 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | 1 555 412 | 2 017 731 | 1 694 158 | 1 555 379 |
| Utbytte | - | 4 807 000 | 5 380 000 | 5 326 000 | 4 041 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 1 633 218 | 1 386 477 | 817 791 | 968 272 |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 711 028 | 12 210 816 | 11 432 806 | 10 406 114 | 9 437 169 |
| Sum gjeld | 9 711 028 | 12 210 816 | 11 432 806 | 10 406 114 | 9 437 169 |
| Sum eigenkapital og gjeld | - | 17 241 045 | 16 462 722 | 15 435 076 | 14 466 121 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,20▼ | 1,25 | 1,32 | 1,33 | 1,36 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,93▼ | 2,43 | 2,27 | 2,07 | 1,88 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 33,1 %▼ | 36,7 % | 43,7 % | 45,9 % | 36,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 20,7 %▼ | 20,9 % | 26,6 % | 26,9 % | 22,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 17,0 %▲ | 16,6 % | 20,9 % | 21,0 % | 17,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 34,1 %▲ | 29,2 % | 30,6 % | 32,6 % | 34,8 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 254 077
- Resultat per ansatt, kroner
- 467 409
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Stendal VVS AS20,7 %
24,8 mill. 11 ansatte 2025
−10 %0102030
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
Stendal VVS AS20,7 % 24,8 mill.11 ansatte 2025
−10 %0102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Thorleif Stendal | 1960 |
| Varamedlem | Jan Atle Stendal | 1958 |
| Revisor | BJØRGVIN REVISJON AS888 976 272 | - |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Stendal Holding AS60,0 %Alversund · 60 ordinære aksjer
- OTTAR BJØRGE20,0 %f. 1965 · Eikangervåg · 20 ordinære aksjer
- GLENN STENDAL10,0 %f. 1988 · Alversund · 10 ordinære aksjer
- Jannike Stendal Dyrdal10,0 %f. 1985 · Alversund · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Stendal Holding AS
- Stendal VVS AS60,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Hundvin Eiendom AS50,0 %916 946 244 · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.