- Org.nr.
- 918 150 145
- Adresse
- Lågendalsveien 2633, 3277 Steinsholt
- Hovedeier
- STENI HOLDING AS, 100 %
STENI AS er et aksjeselskap innen produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet, stiftet 1965.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 150 145
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.01.1965
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Lågendalsveien 2633, 3277 Steinsholt
- Kommune
- Larvik
- Aksjekapital
- 2 274 000
- Ansatte
- 82
- Hjemmeside
- www.steni.com
Underenheter
2
- STENI AS AVD PRODUKSJON973 251 732 · LARVIK49 ansatte
- STENI AS AVD ENGROSHANDEL972 819 190 · LARVIK · Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr33 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Enten i regi eller gjennom deltagelse i datter- og tilknyttede selskaper, å drive industrivirksomhet, kjøp og salg av teknologi, lisensiering, handel, skipsfart, import og eksport, konsulentvirksomhet, forvaltning av fast eiendom, og enhver annen virksomhet som beslektet med de virksomheter som her er nevnt.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt l, | 280 919 558 | 228 979 065 | 247 460 305 | 251 095 239 | - |
| Annen driftsinntekt | - | 130 000 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 280 919 558 | 229 109 065 | 247 460 305 | 251 095 239 | 269 333 476 |
| Varekostnad | 129 627 745 | 111 775 597 | 121 156 599 | 130 246 238 | 120 278 088 |
| Lønnskostnad | 80 613 201 | 70 656 080 | 71 262 237 | 71 863 517 | 76 794 287 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 4 719 765 | 3 557 300 | 4 856 664 | 7 395 536 | 9 031 747 |
| Annen driftskostnad | 47 645 752 | 43 612 187 | 46 335 329 | 40 789 079 | 40 489 954 |
| Sum driftskostnader | 262 606 463 | 229 601 165 | 243 610 829 | 250 294 370 | 246 594 075 |
| Driftsresultat | 18 313 095 | −492 100 | 3 849 476 | 800 868 | 22 739 401 |
| Annen finansinntekt | 1 621 588 | 2 843 727 | 7 920 858 | 4 183 428 | 6 569 618 |
| Sum finansinntekter | 1 621 587 | 2 843 727 | 7 920 858 | 4 183 428 | 6 569 618 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 140 633 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 1 566 655 | 1 217 509 | 1 088 068 | 563 200 | 225 250 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 5 529 | - |
| Annen finanskostnad | 5 569 810 | 5 715 926 | 8 357 122 | 6 461 847 | 7 379 365 |
| Sum finanskostnader | 7 136 465 | 6 933 435 | 9 445 190 | 7 030 576 | 7 745 248 |
| Netto finans | −5 514 878 | −4 089 708 | −1 524 332 | −2 847 149 | −1 175 630 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 325 144 | −2 046 280 | 21 563 771 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 4 810 954 |
| Resultat før skattekostnad | 12 798 217 | −4 581 808 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 2 699 140 | −1 331 338 | 530 014 | −414 586 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 795 130 | −1 631 694 | 16 752 817 |
| Årsresultat | 10 099 077 | −3 250 470 | 1 795 130 | −1 631 694 | 16 752 817 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 10 099 077 | −3 250 470 | 1 795 130 | −1 631 694 | 16 752 817 |
| Totalresultat | 10 099 077 | −3 250 470 | 1 795 130 | −1 631 694 | 16 752 817 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 12 744 773 |
| Avsatt fra/til annen egenkapital | 10 099 077 | −3 250 470 | 1 795 130 | −1 631 694 | 4 008 044 |
| Sum overføringer og disponeringer | 10 099 077 | −3 250 470 | 1 795 130 | −1 631 694 | 16 752 817 |
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 269 333 476 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 208 048 | - | - | - | 17 030 935 |
| Anlegg under utførelse | 19 903 243 | 13 967 008 | 9 846 436 | 4 176 532 | 3 357 152 |
| Sum varige driftsmidler | 48 111 302 | 36 793 266 | 30 303 819 | 22 541 338 | 43 045 055 |
| Investering i datterselskap | 952 285 | 952 285 | 952 285 | 952 285 | 952 285 |
| Lån til foretak i samme konsern | 68 798 224 | 66 568 468 | 6 022 554 | 6 414 257 | 4 245 240 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 69 750 509 | 67 520 753 | 6 974 839 | 7 366 542 | 5 197 525 |
| Sum anleggsmidler | 117 861 811 | 106 019 862 | 38 213 441 | 31 407 668 | 50 301 906 |
| Sum varer | 27 615 141 | 33 309 889 | 38 726 431 | 35 455 418 | 33 503 969 |
| Kundefordringer | 35 544 245 | 30 155 832 | 24 044 035 | 22 479 637 | 33 147 422 |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 637 240 | 3 167 255 | 1 616 005 | 1 820 738 | 1 613 878 |
| Sum fordringer | 38 181 484 | 33 323 087 | 25 660 040 | 24 300 375 | 34 761 299 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 4 558 824 | 4 584 733 | 30 012 876 | 15 271 677 | 68 683 861 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 558 824 | 4 584 733 | 30 012 876 | 15 271 677 | 68 683 861 |
| Sum omløpsmidler | 70 355 449 | 71 217 710 | 94 399 347 | 75 027 470 | 136 949 129 |
| Sum eiendeler | 188 217 260 | 177 237 572 | 132 612 788 | 106 435 138 | 187 251 035 |
| Utsatt skattefordel | - | 1 705 843 | 934 782 | 1 499 787 | 2 059 325 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 1 705 843 | 934 782 | 1 499 787 | 2 059 325 |
| Maskiner, biler, utstyr og produksjonsanlegg | - | - | 20 457 383 | 18 364 806 | 22 656 969 |
| Maskiner, biler, utstyr og produksjonsanlegg 28 000 O11 | - | 22 826 258 | - | - | - |
| Aksjekapital | 2 274 000 | 2 274 000 | 2 274 000 | 2 274 000 | 3 000 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 4 155 682 | 4 155 682 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 6 429 682 | 6 429 682 | 2 274 000 | 2 274 000 | 3 000 000 |
| Annen egenkapital | 57 957 504 | 47 858 427 | 53 278 140 | 51 483 011 | 64 220 412 |
| Sum opptjent egenkapital | 57 957 504 | 47 858 427 | 53 278 140 | 51 483 011 | 64 220 412 |
| Sum egenkapital | 64 387 186 | 54 288 109 | 55 552 140 | 53 757 011 | 67 220 412 |
| Utsatt skatt | 993 297 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 993 297 | - | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 36 409 566 | 25 983 405 | 27 674 690 | 13 860 255 | 30 218 096 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 36 409 566 | 25 983 405 | 27 674 690 | 13 860 255 | 30 218 096 |
| Sum langsiktig gjeld | 37 402 863 | 25 983 405 | 27 674 690 | 13 860 255 | 30 218 096 |
| Sertifikatlån | - | - | - | - | 16 339 452 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 10 161 805 | 12 435 241 | 10 776 856 | - | 35 450 945 |
| Leverandørgjeld | 20 313 733 | 30 464 809 | 19 587 389 | 19 462 767 | 16 407 732 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 2 362 980 |
| Skyldig offentlige avgifter | 6 123 782 | 6 934 394 | 5 533 830 | 5 990 793 | 4 414 595 |
| Annen kortsiktig gjeld | 49 827 892 | 47 131 614 | 13 487 882 | 13 364 313 | 14 836 824 |
| Sum kortsiktig gjeld | 86 427 212 | 96 966 058 | 49 385 957 | 38 817 872 | 89 812 527 |
| Sum gjeld | 123 830 075 | 122 949 463 | 77 060 647 | 52 678 127 | 120 030 623 |
| Sum egenkapital og gjeld | 188 217 260 | - | 132 612 788 | 106 435 138 | 187 251 035 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,81▲ | 0,73 | 1,91 | 1,93 | 1,52 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,92▼ | 2,26 | 1,39 | 0,98 | 1,79 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,9 %▲ | 1,5 % | 9,8 % | 3,4 % | 15,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,5 %▲ | −0,2 % | 1,6 % | 0,3 % | 8,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,6 %▲ | −1,4 % | 0,7 % | −0,6 % | 6,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 34,2 %▲ | 30,6 % | 41,9 % | 50,5 % | 35,9 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 3 425 848
- Resultat per ansatt, kroner
- 223 330
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 23.610.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Geir Olav Brunvoll Farstad | 1964 |
| Styrets leder | Geir Olav Brunvoll Farstad | 1964 |
| Styremedlem | Martin Tveten Evensen | 1983 |
| Styremedlem | Gunhild Kristin Hellenes Dalen | 1983 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STENI HOLDING AS100,0 %Steinsholt · 2 274 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- STENI GROUP AS
- STENI HOLDING AS100,0 %
- Lågendalsveien 2633 AS100,0 %
- STENI AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.