- Org.nr.
- 916 044 135
- Adresse
- O. Skasliens veg 48, 7340 Oppdal
Driftsresultat2 069 27686,2 % margin
EBITDA2 200 820før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 647 85668,7 % margin
Egenkapital4 346 88565,7 % av eiendelene
Stenløkk Eiendom AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 044 135
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 07.09.2015
- Registrert
- 08.10.2015
- Adresse
- O. Skasliens veg 48, 7340 Oppdal
- Kommune
- Oppdal
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oppdal (145)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Stenløkk Eiendom AS916 047 533 · OPPDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie og utleie av eiendom og deltakelse i andre virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 2 400 000 | 2 400 000 | 2 400 000 | 2 400 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 2 400 000 | 2 400 000 | 2 400 000 | 2 400 000 | 2 400 000 |
| Lønnskostnad | 10 640 | 0 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 131 544 | 131 544 | 131 544 | 131 544 | 199 479 |
| Annen driftskostnad | 188 540 | 133 628 | 129 364 | 102 379 | 111 484 |
| Sum driftskostnader | 330 724 | 265 172 | 260 908 | 233 923 | 310 963 |
| Driftsresultat | 2 069 276 | 2 134 828 | 2 139 092 | 2 166 077 | 2 089 037 |
| Annen renteinntekt (0) | - | - | - | 70 574 | - |
| Annen finansinntekt | 46 963 | 63 185 | 1 464 | 1 435 | - |
| Sum finansinntekter | 46 963 | 63 185 | 1 464 | 72 009 | 8 806 |
| Annen rentekostnad | 3 056 | 1 542 | 81 761 | 251 651 | - |
| Annen finanskostnad | 68 | - | 30 481 | - | - |
| Sum finanskostnader | 3 124 | 1 542 | −112 242 | −251 651 | 243 187 |
| Netto finans | 43 839 | 61 643 | −110 778 | −179 642 | −234 381 |
| Resultat før skatt | 2 113 115 | 2 196 471 | 2 028 314 | 1 986 434 | 1 854 656 |
| Skattekostnad | 465 259 | 429 327 | 441 954 | 430 088 | 413 144 |
| Årsresultat | 1 647 856 | 1 767 144 | 1 586 360 | 1 556 346 | 1 441 512 |
| Ordinært utbytte | 1 700 000 | 1 700 000 | 1 500 000 | 0 | - |
| Annen egenkapital | −52 144 | 67 144 | 86 360 | 1 556 346 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 1 586 360 | 1 556 346 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 3 964 869 | 4 096 413 | 4 227 957 | 4 359 501 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 3 964 869 | 4 096 413 | 4 227 957 | 4 359 501 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 3 964 869 | 4 096 413 | 4 227 957 | 4 359 501 | 4 491 044 |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 6 242 | 5 663 | 5 399 | 4 973 | - |
| Sum fordringer | 6 242 | 5 663 | 5 399 | 4 973 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 641 695 | 2 536 094 | 2 642 443 | 5 377 750 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 641 695 | 2 536 094 | 2 642 443 | 5 377 750 | - |
| Sum omløpsmidler | 2 647 937 | 2 541 758 | 2 647 842 | 5 382 724 | 3 661 132 |
| Sum eiendeler | 6 612 806 | 6 638 170 | 6 875 799 | 9 742 224 | 8 152 176 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −12 000 | −12 000 | −12 000 | −12 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 18 000 | 18 000 | 18 000 | 18 000 | 18 000 |
| Annen egenkapital | 4 328 885 | 4 381 029 | 4 313 885 | 4 227 525 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 4 328 885 | 4 381 029 | 4 313 885 | 4 227 525 | 2 671 178 |
| Sum egenkapital | 4 346 885 | 4 399 029 | 4 331 885 | 4 245 525 | 2 689 178 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 0 | 4 500 000 | - |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 0 | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 497 576 | 467 095 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 497 576 | 4 967 095 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 497 576 | 4 967 095 | 4 947 966 |
| Leverandørgjeld | 1 029 | 0 | 5 484 | 0 | - |
| Betalbar skatt | 465 259 | 429 327 | 441 954 | 430 088 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 99 633 | 100 000 | 98 900 | 99 516 | - |
| Utbytte | 1 700 000 | 1 700 000 | 1 500 000 | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 265 921 | 2 239 141 | 2 046 338 | 529 604 | 515 032 |
| Sum gjeld | 2 265 921 | 2 239 141 | 2 543 914 | 5 496 699 | 5 462 998 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 612 806 | 6 638 170 | 6 875 799 | 9 742 224 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,17▲ | 1,14 | 1,29 | 10,16 | 7,11 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,52▲ | 0,51 | 0,59 | 1,29 | 2,03 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 31,9 %▼ | 32,5 % | 25,8 % | 25,0 % | 25,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 86,2 %▼ | 89,0 % | 89,1 % | 90,3 % | 87,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 68,7 %▼ | 73,6 % | 66,1 % | 64,8 % | 60,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 65,7 %▼ | 66,3 % | 63,0 % | 43,6 % | 33,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Stenløkk Eiendom AS86,2 %
2,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Stenløkk Eiendom AS86,2 % 2,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Terje Stenløkk | 1959 |
| Styrets leder | Norvald Veland | 1952 |
| Styremedlem | Stig Erik Stenløkk | 1958 |
| Styremedlem | Terje Stenløkk | 1959 |
| Regnskapsfører | ADMENTO AS989 176 013 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STIG STENLØKK HOLDING AS50,0 %Oppdal · 50 ordinære aksjer
- Oppdal · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.