- Org.nr.
- 827 535 672
- Adresse
- Finnesveien 37, 9552 Øksfjorden
- Bransje
- Grunnarbeid
Driftsresultat−495 318−5,1 % margin
EBITDA−351 241før av- og nedskrivninger
Årsresultat−582 962−6,0 % margin
Egenkapital1 851 25946,9 % av eiendelene
Stensen Service AS er et aksjeselskap innen grunnarbeid, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 827 535 672
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 26.07.2021
- Registrert
- 16.08.2021
- Adresse
- Finnesveien 37, 9552 Øksfjorden
- Kommune
- Loppa
- Næring
- 43.120 Grunnarbeid
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 15
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Stensen Service AS827 561 932 · LOPPA15 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Graving og drenering, snørydding, transport, byggetjenester og renholdstjenester.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 9 791 823 | 8 880 346 | 6 689 356 | 4 233 698 | 449 020 |
| Sum driftsinntekter | 9 791 823 | 8 880 346 | 6 689 356 | 4 233 698 | 449 020 |
| Varekostnad | 1 244 498 | 816 883 | 1 046 886 | 270 587 | 11 009 |
| Lønnskostnad | 3 674 597 | 2 597 979 | 1 623 442 | 1 032 801 | 77 731 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 1 666 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 144 077 | 132 814 | 98 922 | 40 638 | - |
| Annen driftskostnad | 5 223 970 | 4 047 891 | 3 008 617 | 1 976 051 | 150 519 |
| Sum driftskostnader | 10 287 142 | 7 595 567 | 5 777 867 | 3 320 077 | 240 925 |
| Driftsresultat | −495 318 | 1 284 779 | 911 489 | 913 621 | 208 095 |
| Annen renteinntekt | 18 055 | 163 | 391 | - | - |
| Annen finansinntekt | - | - | 5 777 | 376 | - |
| Annen finansinntekt (0) | - | 12 592 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 18 055 | 12 755 | 6 168 | 376 | - |
| Annen rentekostnad | 115 115 | 102 634 | 95 796 | 48 719 | 240 |
| Annen finanskostnad | - | - | 3 | - | - |
| Sum finanskostnader | 115 115 | 102 634 | −95 799 | −48 719 | 240 |
| Netto finans | −97 060 | −89 879 | −89 631 | −48 343 | −240 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 207 855 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 45 727 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 162 128 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 162 128 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 11 140 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 150 988 |
| Resultat før skattekostnad | −592 378 | 1 194 900 | 821 858 | 865 278 | - |
| Skattekostnad | −9 416 | 262 843 | 181 171 | 190 361 | - |
| Årsresultat | −582 962 | 932 058 | 640 688 | 674 917 | - |
| Annen egenkapital | −582 962 | 932 058 | 640 688 | 674 917 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 640 688 | 674 917 | 162 128 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 638 921 | 417 295 | 350 000 | 350 000 | - |
| Maskiner og anlegg | 286 721 | 303 562 | 278 214 | 51 884 | 19 134 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 105 487 | 169 359 | 233 231 | 198 970 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 031 129 | 890 216 | 861 445 | - | 19 134 |
| Andre langsiktige fordringer | 611 910 | 630 533 | 786 555 | 567 401 | 135 773 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 611 910 | 630 533 | 786 555 | 567 401 | 135 773 |
| Sum anleggsmidler | 1 643 039 | 1 520 749 | 1 648 000 | 1 168 255 | 154 907 |
| Varer | - | - | 3 066 | 0 | - |
| Sum varer | - | - | 3 066 | 0 | - |
| Kundefordringer | 1 321 585 | 1 334 238 | 981 581 | 745 083 | 41 375 |
| Andre kortsiktige fordringer | 313 222 | 231 434 | 12 241 | - | 48 714 |
| Sum fordringer | 1 634 807 | 1 565 672 | 993 823 | 830 569 | 90 089 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 168 825 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 671 357 | 1 369 551 | 208 251 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 671 357 | 1 369 551 | 208 251 | 555 766 | 168 825 |
| Sum omløpsmidler | 2 306 164 | 2 935 223 | 1 205 139 | 1 386 335 | 258 914 |
| Sum eiendeler | 3 949 203 | 4 455 972 | 2 853 139 | 2 554 590 | 413 821 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −11 140 | −11 140 | −11 140 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 18 860 | 18 860 | 18 860 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 1 826 829 | 2 409 791 | 1 477 733 | 837 045 | 150 988 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 826 829 | 2 409 791 | 1 477 733 | 837 045 | 150 988 |
| Sum egenkapital | 1 851 259 | 2 428 651 | 1 496 593 | 855 905 | 180 988 |
| Utsatt skatt | 0 | 9 416 | 16 496 | - | 730 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 9 416 | 16 496 | 9 406 | 730 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 490 054 | 536 000 | 369 075 | 484 505 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 0 | 0 | 24 198 | 150 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 490 054 | 536 000 | 393 273 | 634 505 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 409 769 | 643 911 | 730 |
| Leverandørgjeld | 321 710 | 636 877 | 356 406 | 507 542 | - |
| Betalbar skatt | 0 | 269 922 | 174 081 | 181 685 | 44 997 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 22 230 |
| Skyldige offentlige avgifter | 532 253 | 211 911 | 155 518 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 653 928 | 263 196 | 160 773 | 102 468 | 159 646 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 607 890 | 1 481 906 | 946 778 | 1 054 774 | 232 103 |
| Sum gjeld | 2 097 944 | 2 027 322 | 1 356 547 | 1 698 685 | 232 833 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 949 203 | 4 455 972 | 2 853 139 | 2 554 590 | 413 821 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,43▼ | 1,98 | 1,27 | 1,31 | 1,12 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,13▲ | 0,83 | 0,91 | 1,98 | 1,29 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −11,4 %▼ | 35,5 % | 33,9 % | 61,6 % | 50,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −5,1 %▼ | 14,5 % | 13,6 % | 21,6 % | 46,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −6,0 %▼ | 10,5 % | 9,6 % | 15,9 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 46,9 %▼ | 54,5 % | 52,5 % | 33,5 % | 43,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 652 788
- Resultat per ansatt, kroner
- −33 021
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Stensen Service AS−5,1 %
9,8 mill. 15 ansatte 2025
−10 %−50510
Stensen Service AS−5,1 % 9,8 mill.15 ansatte 2025
AF HÆHRE & CONTUR ANS2,9 % 2 347,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
VASSBAKK & STOL AS6,4 % 3 162,2 mill.812 ansatte 2025
ANLEGG ØST ENTREPRENØR AS7,7 % 2 004,4 mill.391 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tor Erling Stensen | 1977 |
| Styrets leder | Tor Erling Stensen | 1977 |
| Styremedlem | Lena Engvoll Stensen | 1979 |
| Styremedlem | Andrea Stensen Engvoll | 2002 |
| Varamedlem | Gro Kiil | 1956 |
| Revisor | ENTER REVISJON FINNMARK AS997 397 649 | - |
| Regnskapsfører | REGNSKAP OG RÅDGIVNING ALTA AS911 711 818 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TOR ERLING STENSEN100,0 %f. 1977 · Øksfjord · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.