- Org.nr.
- 989 648 527
- Telefon
- 46 81 50 00
- Adresse
- Strandvegen 8, 2380 Brumunddal
Driftsresultat238 33039,8 % margin
EBITDA476 430før av- og nedskrivninger
Årsresultat126 51921,1 % margin
Egenkapital2 019 01846,9 % av eiendelene
Balansen går ikke opp i registeret: eiendelene avviker 56 828 kr fra egenkapital pluss gjeld. Egenkapitalandelen er usikker.
Stensli Eiendom AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 648 527
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 24.03.2006
- Registrert
- 06.05.2006
- Adresse
- Strandvegen 8, 2380 Brumunddal
- Telefon
- 46 81 50 00
- Postadresse
- Postboks 280
- Kommune
- Ringsaker
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Ringsaker (475)
- Aksjekapital
- 900 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Stensli Eiendom AS989 794 299 · RINGSAKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av fast eiendom og hva dermed står i forbindelse. Selskapet kan likeledes ved aksjetegning eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekter | 598 800 | - | 538 000 | 403 221 | - |
| Sum driftsinntekter | 598 800 | 614 800 | 538 000 | 403 221 | 560 832 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 173 600 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | - | 291 089 |
| Ordinære avskrivninger | 238 100 | - | 248 782 | 245 800 | - |
| Andre driftskostnader | 122 370 | - | 486 172 | 279 306 | - |
| Sum driftskostnader | 360 470 | 418 223 | 734 954 | 525 106 | 464 689 |
| Driftsresultat | 238 330 | 196 577 | −196 954 | −121 885 | 96 143 |
| Annen renteinntekt | 74 801 | - | 893 | 1 045 | 554 |
| Sum finansinntekter | 74 801 | 780 | 893 | 1 045 | 554 |
| Annen rentekostnad | 150 928 | - | 129 236 | 62 624 | 72 430 |
| Sum finanskostnader | 150 928 | 156 201 | 129 236 | 62 624 | 72 430 |
| Netto finans | −76 127 | −155 421 | −128 344 | −61 579 | −71 876 |
| Resultat før skatt | - | 41 156 | −325 297 | −183 464 | 24 267 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 5 338 |
| Resultat før skattekostnad | 162 203 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 35 684 | - | −71 603 | −40 394 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −253 694 | −143 070 | 18 929 |
| Årsresultat | 126 519 | 32 101 | −253 694 | −143 070 | 18 929 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | 18 929 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 126 519 | - | −253 694 | −143 070 | - |
| Totalresultat | 126 519 | - | −253 694 | −143 070 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −253 694 | −143 070 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 126 519 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 126 519 | - | −253 694 | −143 070 | 18 929 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 560 832 |
| Tomter og bygninger | 4 085 675 | - | 4 572 526 | 4 821 308 | - |
| Sum varige driftsmidler | 4 085 675 | - | 4 572 526 | 4 821 308 | 5 067 108 |
| Sum anleggsmidler | 4 085 675 | 4 323 775 | 4 572 526 | 4 821 308 | 5 067 108 |
| Kundefordringer | 19 458 | - | 19 458 | 102 105 | 19 458 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 7 883 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 555 | 29 869 | - |
| Sum fordringer | 19 458 | - | 20 013 | 131 974 | 27 341 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 692 602 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 196 693 | - | 601 404 | 656 509 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 196 693 | - | 601 404 | 656 509 | 692 602 |
| Sum omløpsmidler | 216 151 | 842 620 | 621 417 | 788 482 | 719 943 |
| Sum eiendeler | 4 301 826 | 5 166 396 | 5 193 943 | 5 609 790 | 5 787 051 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 5 067 108 |
| å kr 1 000) | 900 000 | - | 900 000 | 900 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 900 000 | 900 000 | 900 000 | 900 000 | 2 257 600 |
| Annen egenkapital | 1 119 018 | - | 960 398 | 1 214 531 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 119 018 | 992 499 | 960 398 | 1 214 531 | - |
| Sum egenkapital | 2 019 018 | 1 892 499 | 1 860 398 | 2 114 531 | 2 257 600 |
| Utsatt skatt | 56 827 | - | 33 178 | 104 781 | 145 175 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 56 827 | - | 33 178 | 104 781 | 145 175 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 2 150 512 | - | 3 216 959 | 3 271 627 | 3 309 478 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 150 512 | - | 3 216 959 | 3 271 627 | 3 309 478 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 207 339 | 3 155 672 | 3 250 137 | 3 376 408 | 3 454 653 |
| Leverandørgjeld | 10 397 | - | 19 111 | 52 576 | 65 653 |
| Betalbar skatt | 21 090 | - | - | - | 10 460 |
| Skyldige offentlige avgifter | 33 003 | - | −655 | 7 253 | 559 |
| Annen kortsiktig gjeld | 10 980 | - | 64 952 | 59 023 | −1 874 |
| Sum kortsiktig gjeld | 75 470 | 118 225 | 83 408 | 118 852 | 74 798 |
| Sum gjeld | 2 339 636 | 3 316 130 | 3 333 545 | 3 495 260 | 3 529 451 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 301 827 | - | 5 193 943 | 5 609 790 | 5 787 051 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 900 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | 1 357 600 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,86▼ | 7,13 | 7,45 | 6,63 | 9,63 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,16▼ | 1,75 | 1,79 | 1,65 | 1,56 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,6 %▲ | 3,8 % | −3,6 % | −2,1 % | 1,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 39,8 %▲ | 32,0 % | −36,6 % | −30,2 % | 17,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 21,1 %▲ | 5,2 % | −47,2 % | −35,5 % | 3,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 46,9 %▲ | 36,6 % | 35,8 % | 37,7 % | 39,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Stensli Eiendom AS39,8 %
0,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Stensli Eiendom AS39,8 % 0,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Vegard Stensli | 1972 |
| Styremedlem | Morten Stensli | 1985 |
| Styremedlem | Anders Stensli | 1977 |
| Styremedlem | Bjarne Stensli | 1980 |
| Styremedlem | Lars Stensli | 1990 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FLATT JERN AS33,3 %Brumunddal · 300 ordinære aksjer
- LARS STENSLI16,7 %f. 1990 · Brumunddal · 150 ordinære aksjer
- Morten Stensli16,7 %f. 1985 · Brumunddal · 150 ordinære aksjer
- Anders Stensli16,7 %f. 1977 · Stavanger · 150 ordinære aksjer
- Bjarne Stensli16,7 %f. 1980 · Lørenskog · 150 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.