- Org.nr.
- 898 503 992
- Telefon
- 21 08 28 00
- Adresse
- Lørenveien 44, 0585 Oslo
- Hovedeier
- STERK GROUP AS, 100 %
STERK HELSE OG TRENING LØREN AS er et aksjeselskap innen fysioterapi- og ergoterapitjenester, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 898 503 992
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 01.06.2012
- Registrert
- 16.06.2012
- Adresse
- Lørenveien 44, 0585 Oslo
- Telefon
- 21 08 28 00
- Postadresse
- postboks 644, Løren
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 66 750
- Ansatte
- 24
- Hjemmeside
- www.lorenklinikken.no
Underenheter
1
- STERK HELSE OG TRENING LØREN AS995 016 141 · OSLO24 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kiropraktikk, fysioterapi, trening og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Tidligere navn
- Lørenklinikken AS16.06.2012 til 16.12.2015
- STERK HELSE AS16.12.2015 til 31.08.2020
- STERK TRENING AS31.08.2020 til 22.02.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 15 537 689 | - | 14 129 373 | 11 608 535 | 9 535 350 |
| Annen driftsinntekt | 2 800 | - | - | 4 157 | 1 675 777 |
| Sum driftsinntekter | 15 540 489 | 15 352 360 | 14 129 373 | 11 612 691 | 11 211 127 |
| Varekostnad | 234 443 | - | 134 169 | 138 320 | 597 899 |
| Lønnskostnad | 5 684 536 | - | 5 172 919 | 4 526 117 | 4 696 735 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 277 755 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 106 359 | - | 246 442 | 251 947 | - |
| Annen driftskostnad | 6 553 045 | - | 6 985 231 | 6 888 661 | 6 632 518 |
| Sum driftskostnader | 12 578 383 | 12 342 050 | 12 538 761 | 11 805 046 | 12 204 907 |
| Driftsresultat | 2 962 106 | 3 010 310 | 1 590 612 | −192 354 | −993 780 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 470 676 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 11 610 | - | 267 465 | −1 994 | 534 |
| Annen finansinntekt | 16 | - | 13 | 5 735 | - |
| Sum finansinntekter | 482 302 | 232 646 | 267 478 | 3 741 | 534 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 217 087 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 58 286 | - | 102 717 | 59 328 | 15 610 |
| Annen finanskostnad | 9 190 | - | 12 439 | 23 238 | 392 |
| Sum finanskostnader | 284 563 | 139 490 | 115 155 | 82 566 | 16 002 |
| Netto finans | 197 739 | 93 156 | 152 323 | −78 824 | −15 468 |
| Resultat før skatt | - | 3 103 466 | 1 742 935 | −271 179 | −1 009 248 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −214 309 |
| Resultat før skattekostnad | 3 159 845 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 695 616 | - | 384 657 | −58 229 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 358 278 | −212 950 | −794 939 |
| Årsresultat | 2 464 229 | 2 418 589 | 1 358 278 | −212 950 | −794 939 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 464 229 | - | 1 358 278 | −212 950 | −794 939 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −794 939 |
| Totalresultat | 2 464 229 | - | 1 358 278 | −212 950 | - |
| Avgitt konsernbidrag | 2 414 802 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 49 427 | - | 1 358 278 | −212 950 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 464 229 | - | 1 358 278 | −212 950 | −794 939 |
| Utsatt skattefordel | 12 865 | - | 28 552 | 348 876 | 290 647 |
| Sum immaterielle eiendeler | 12 865 | - | 28 552 | 348 876 | 290 647 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 748 784 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 326 683 | - | 647 335 | 764 006 | - |
| Sum varige driftsmidler | 326 683 | - | 647 335 | 764 006 | 748 784 |
| Lån til foretak i samme konsern | 8 078 659 | - | 4 839 610 | 2 772 837 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 1 358 398 | - | 1 319 970 | 1 319 970 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 9 437 057 | - | 6 159 580 | 4 092 807 | - |
| Sum anleggsmidler | 9 776 605 | 9 468 899 | 6 835 467 | 5 205 690 | 1 039 431 |
| Kundefordringer | 268 339 | - | 423 733 | 584 345 | 206 468 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 102 221 | - | 1 132 774 | 1 346 260 | 2 158 919 |
| Konsernfordringer | 1 317 934 | - | 48 000 | 52 000 | 480 000 |
| Sum fordringer | 2 688 494 | - | 1 604 508 | 1 982 606 | 2 845 387 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 067 223 | - | 454 084 | 235 452 | 969 026 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 067 223 | - | 454 084 | 235 452 | 969 026 |
| Sum omløpsmidler | 3 755 717 | 2 534 990 | 2 058 592 | 2 218 058 | 3 814 414 |
| Sum eiendeler | 13 532 322 | 12 003 888 | 8 894 059 | 7 423 747 | 4 853 844 |
| Aksjekapital | 66 750 | - | 66 750 | 66 750 | - |
| Overkurs | 141 803 | - | 141 803 | 141 803 | 141 803 |
| Sum innskutt egenkapital | 208 553 | 208 553 | 208 553 | 208 553 | 208 553 |
| Annen egenkapital | 1 676 593 | - | 1 632 633 | 274 355 | 487 305 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 676 593 | 1 627 166 | 1 632 633 | 274 355 | 487 305 |
| Sum egenkapital | 1 885 146 | 1 835 720 | 1 841 186 | 482 908 | 695 858 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 625 000 | - | 1 225 000 | 1 500 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 625 000 | - | 1 225 000 | 1 500 000 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 625 000 | 925 000 | 1 225 000 | 1 500 000 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 450 462 | - | 1 342 781 | 1 175 501 | 1 095 401 |
| Betalbar skatt | - | - | 64 333 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 397 751 | - | 348 580 | 310 925 | 414 041 |
| Kortsiktig konserngjeld | 6 133 398 | - | 1 278 196 | 1 298 872 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 3 040 564 | - | 2 793 982 | 2 655 542 | 2 648 544 |
| Sum kortsiktig gjeld | 11 022 175 | 9 243 169 | 5 827 873 | 5 440 839 | 4 157 986 |
| Sum gjeld | 11 647 175 | 10 168 169 | 7 052 873 | 6 940 839 | 4 157 986 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 532 322 | - | 8 894 059 | 7 423 747 | 4 853 844 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 66 750 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,34▲ | 0,27 | 0,35 | 0,41 | 0,92 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 6,18▲ | 5,54 | 3,83 | 14,37 | 5,98 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 27,0 %▼ | 31,0 % | 22,8 % | −3,1 % | −20,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 19,1 %▼ | 19,6 % | 11,3 % | −1,7 % | −8,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 15,9 %▲ | 15,8 % | 9,6 % | −1,8 % | −7,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 13,9 %▼ | 15,3 % | 20,7 % | 6,5 % | 14,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 647 520
- Resultat per ansatt, kroner
- 123 421
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.950.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kjetil Larsen | 1980 |
| Styrets leder | Daniel Fernandez Strengelsrud | 1979 |
| Styremedlem | Kjetil Larsen | 1980 |
| Revisor | CROWE PARTNER REVISJON AS922 829 845 | - |
| Regnskapsfører | FGH ASSISTANSE AS927 283 220 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STERK GROUP AS100,0 %Oslo · 6 675 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- STERK GROUP AS
- STERK HELSE OG TRENING HASLE AS100,0 %
- STERK HELSE OG TRENING NYDALEN AS100,0 %
- STERK MEDISINSK AS100,0 %
- STERK HELSE AS100,0 %
- STERK HELSE OG TRENING LØREN AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.