- Org.nr.
- 962 990 746
- Telefon
- 66 84 88 40
- Adresse
- Fekjan 15A, 1394 Nesbru
- Bransje
- Revisjon
Driftsresultat8 662 67018,3 % margin
Årsresultat7 152 80315,1 % margin
Egenkapital9 326 68139,2 % av eiendelene
Ansatte21i Aa‑registeret
STIANSEN & CO AS er et aksjeselskap innen revisjon, stiftet 1991.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 962 990 746
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 16.11.1991
- Registrert
- 20.02.1995
- Adresse
- Fekjan 15A, 1394 Nesbru
- Telefon
- 66 84 88 40
- Postadresse
- Postboks 174
- Kommune
- Asker
- Næring
- 69.201 RevisjonRevisjon i Asker (22)
- Aksjekapital
- 120 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
2
- STIANSEN & CO AS973 715 100 · ASKER20 ansatte
- EN REVISJON991 418 474 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Revisjonsvirksomhet og nærliggende konsulent- virksomhet, herunder deltagelse i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 46 189 528 | 42 476 873 | 39 547 465 | 38 400 318 | - |
| Annen driftsinntekt | 1 204 119 | 75 176 | 41 915 | 269 703 | - |
| Sum driftsinntekter | 47 393 647 | 42 552 049 | 39 589 380 | 38 670 020 | 35 948 970 |
| Bortsatt arbeid/utlegg | 2 090 849 | 873 910 | 2 615 487 | 1 672 548 | - |
| Lønnskostnad | 27 937 136 | 28 097 542 | 25 591 204 | 23 747 178 | - |
| Avskrivning av driftsmidler | 293 773 | 231 780 | 259 790 | 267 896 | - |
| Annen driftskostnad | 8 409 220 | 7 066 296 | 6 752 056 | 5 333 637 | - |
| Sum driftskostnader | 38 730 977 | 36 269 528 | 35 218 538 | 31 021 259 | 27 653 325 |
| Driftsresultat | 8 662 670 | 6 282 521 | 4 370 842 | 7 648 762 | 8 295 644 |
| Inntekt på investering i annet foretak i samme konsern | 600 000 | 550 000 | 550 000 | 210 000 | - |
| Annen renteinntekt | 144 396 | 172 550 | 91 167 | 85 269 | - |
| Annen finansinntekt | - | 537 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 744 396 | 723 087 | 641 167 | 295 269 | 813 110 |
| Annen rentekostnad | 149 484 | 52 031 | 48 371 | 37 119 | - |
| Annen finanskostnad | 300 | 1 711 | 649 | - | - |
| Sum finanskostnader | 149 785 | 53 742 | 49 020 | 37 119 | 62 204 |
| Netto finans | 594 611 | 669 345 | 592 148 | 258 150 | 750 906 |
| Resultat før skatt | - | - | 4 962 989 | 7 906 912 | 9 046 550 |
| Resultat før skattekostnad | 9 257 281 | 6 951 866 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 2 104 478 | 1 412 010 | 972 682 | 1 696 752 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 3 990 307 | 6 210 159 | - |
| Årsresultat | 7 152 803 | 5 539 856 | 3 990 307 | 6 210 159 | 7 230 957 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 7 152 803 | 5 539 856 | 3 990 307 | 6 210 159 | - |
| Totalresultat | 7 152 803 | 5 539 856 | 3 990 307 | 6 210 159 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 7 152 803 | 5 539 856 | 3 990 307 | 6 210 159 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 7 152 803 | 5 539 856 | 3 990 307 | 6 210 159 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 499 829 | - | 731 609 | 991 402 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 974 113 | 499 829 | 731 609 | - | - |
| Investering i datterselskap | 328 800 | 328 800 | 328 800 | 328 800 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 328 800 | 328 800 | 328 800 | 328 800 | - |
| Sum anleggsmidler | 2 302 913 | 828 629 | 1 110 520 | 1 320 202 | 2 200 963 |
| Kundefordringer | 3 542 203 | 4 768 408 | 6 805 872 | 4 292 450 | - |
| Opptjente ikke fakturerte inntekter | 7 353 000 | 5 198 500 | 6 563 300 | 5 379 215 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 4 022 938 | 3 721 779 | 1 668 874 | 1 438 316 | - |
| Sum fordringer | 14 918 141 | 13 688 686 | 15 038 045 | 11 109 982 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 6 561 424 | 5 068 965 | 1 888 781 | 4 568 290 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 6 561 424 | 5 068 965 | 1 888 781 | 4 568 290 | - |
| Sum omløpsmidler | 21 479 564 | 18 757 651 | 16 926 826 | 15 678 272 | 17 623 811 |
| Sum eiendeler | 23 782 477 | 19 586 280 | 18 037 346 | 16 998 474 | 19 824 773 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 50 111 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 50 111 | - | - |
| Aksjekapital | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 |
| Annen egenkapital | 9 206 681 | 7 053 878 | 5 514 021 | 6 523 714 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 9 206 681 | - | 5 514 021 | 6 523 714 | 8 576 840 |
| Sum egenkapital | 9 326 681 | 7 173 878 | 5 634 021 | 6 643 714 | 8 696 840 |
| Utsatt skatt | - | 48 913 | - | 30 819 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 48 913 | - | 30 819 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 733 361 | 419 472 | 592 325 | 766 745 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 733 361 | - | 592 325 | 766 745 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 1 733 361 | 468 385 | 592 325 | 797 564 | 607 546 |
| Leverandørgjeld | 531 743 | 349 307 | 521 150 | 629 685 | - |
| Betalbar skatt | 2 153 391 | 1 312 986 | 1 053 612 | 1 518 340 | - |
| Skattetrekk og andre trekk | 4 244 028 | - | 3 913 229 | 3 269 631 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 5 793 273 | 6 336 053 | 6 323 009 | 4 139 539 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 722 435 | 11 944 017 | 11 811 000 | 9 557 196 | 10 520 387 |
| Sum gjeld | 14 455 796 | 12 412 403 | 12 403 325 | 10 354 760 | 11 127 933 |
| Sum egenkapital og gjeld | 23 782 477 | - | 18 037 346 | 16 998 474 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,69▲ | 1,57 | 1,43 | 1,64 | 1,68 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,55▼ | 1,73 | 2,20 | 1,56 | 1,28 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 43,4 %▲ | 37,2 % | 28,6 % | 43,1 % | 45,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 18,3 %▲ | 14,8 % | 11,0 % | 19,8 % | 23,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 15,1 %▲ | 13,0 % | 10,1 % | 16,1 % | 20,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 39,2 %▲ | 36,6 % | 31,2 % | 39,1 % | 43,9 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 256 840
- Resultat per ansatt, kroner
- 412 508
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
STIANSEN & CO AS18,3 %
47,4 mill. 21 ansatte 2025
0 %204060
ERNST & YOUNG AS2,3 % 4 139,1 mill.1 422 ansatte 2025
STIANSEN & CO AS18,3 % 47,4 mill.21 ansatte 2025
Pricewaterhousecoopers AS24,3 % 4 235,7 mill.1 917 ansatte 2025
BDO AS43,2 % 5 157,6 mill.1 300 ansatte 2025
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 69.201.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Pål Stiansen | 1967 |
| Styrets leder | Hanne With Bjørnstad | 1962 |
| Styremedlem | Odd Bohlin Borgersen | 1980 |
| Styremedlem | Grethe Juvkam Hasle | 1974 |
| Styremedlem | Anne Christine Woldseth Maurnes | 1965 |
| Revisor | AKERSHUS REVISJON AS967 604 364 | - |
| Regnskapsfører | STICO CONSULT AS945 429 348 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- H WITH INVEST AS25,0 %Langhus · 1 500 ordinære aksjer
- Aquarion AS25,0 %Vettre · 1 500 ordinære aksjer
- Parkveien 8 Invest AS25,0 %Lier · 1 500 ordinære aksjer
- Elotboa Invest AS20,0 %Oslo · 1 200 ordinære aksjer
- ANNE CHRISTINE WOLDSETH MAURNES5,00 %f. 1965 · Kolsås · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- STICO CONSULT AS100,0 %945 429 348 · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.