- Org.nr.
- 971 487 763
- Telefon
- 70 06 88 40
- Adresse
- Skogvegen 18, 6150 Ørsta
Driftsresultat−431 871−3,0 % margin
EBITDA853 609før av- og nedskrivninger
Årsresultat−239 461−1,6 % margin
Egenkapital9 709 27752,9 % av eiendelene
Stiftelsen Farkvamen er en stiftelse innen førskoleundervisning og drift av barnehager, stiftet 1988.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 971 487 763
- Organisasjonsform
- Stiftelse
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 01.07.1988
- Registrert
- 20.02.1995
- Adresse
- Skogvegen 18, 6150 Ørsta
- Telefon
- 70 06 88 40
- Kommune
- Ørsta
- Aksjekapital
- 300 000
- Ansatte
- 26
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Farkvamen Barnehage973 471 716 · ØRSTA25 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Tidligere navn
- Farkvamen Barnehage20.02.1995 til 17.08.1999
- Stiftelsen Farkvamen Barnehage17.08.1999 til 23.09.2000
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Foreldrebetaling - annen inntekt | 1 295 302 | 1 798 754 | - | - | - |
| Offentlige tilskudd | 13 261 272 | 13 012 312 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 14 556 574 | 14 811 066 | 12 715 954 | 12 590 303 | 12 409 608 |
| Lønnskostnad | - | - | 10 824 343 | 10 018 904 | 9 817 343 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 1 129 723 | 1 021 470 | 1 032 087 |
| Mat barn m.m. | 278 428 | 246 061 | - | - | - |
| Lønns - og personalkostnader | 12 162 506 | 11 721 356 | - | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler | 1 285 480 | 1 347 050 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 262 031 | 1 562 009 | 1 303 900 | 1 292 384 | 1 411 806 |
| Sum driftskostnader | 14 988 445 | 14 876 476 | 13 257 967 | 12 332 758 | 12 261 236 |
| Driftsresultat | −431 871 | −65 411 | −542 013 | 257 545 | 148 373 |
| Anna renteinntekt | 172 297 | 102 793 | 52 094 | 59 468 | 60 266 |
| Annen finansinntekt | 122 887 | 251 627 | - | - | 2 118 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 198 615 | - | 242 839 | - | 25 055 |
| Sum finansinntekter | 493 799 | 354 420 | 294 933 | 59 468 | 87 440 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | 26 721 | - |
| Annan rentekostnad | 301 389 | 309 386 | 198 368 | 91 756 | 66 645 |
| Annen finanskostnad | - | - | 12 745 | - | - |
| Sum finanskostnader | 301 389 | 309 386 | 211 112 | 118 478 | 66 645 |
| Netto finans | 192 410 | 45 034 | 83 820 | −59 010 | 20 795 |
| Resultat før skatt | - | - | −458 192 | 198 536 | 169 168 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −458 192 | 198 536 | 169 168 |
| Resultat før skattekostnad | −239 461 | −20 377 | - | - | - |
| Årsresultat | −239 461 | −20 377 | −458 192 | 198 536 | 169 168 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −239 461 | −20 377 | −458 192 | 198 536 | 169 168 |
| Totalresultat | −239 461 | −20 377 | −458 192 | 198 536 | 169 168 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | −458 192 | 198 536 | 169 168 |
| Overført fra annen egenkapital | −239 461 | −20 377 | - | - | - |
| Sum overføringar og disponeringar | −239 461 | −20 377 | −458 192 | 198 536 | 169 168 |
| Salgsinntekt | - | - | 12 692 429 | 12 562 465 | 12 391 477 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 23 525 | 27 838 | 18 131 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 10 178 688 | 11 201 093 | 11 207 583 | 10 942 692 | 10 129 572 |
| Bygningsmessige anlegg | - | - | 2 155 000 | 1 726 900 | 1 410 500 |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | 4 500 | 8 600 |
| Minibuss | - | - | 6 400 | 11 520 | 27 080 |
| inventar | - | - | - | 4 000 | 85 650 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 557 765 | 820 840 | - | - | - |
| Sum varige driftsmiddel | 10 736 453 | 12 021 933 | 13 368 983 | 12 689 612 | 11 661 402 |
| Sum anleggsmiddel | 10 736 453 | 12 021 933 | 13 368 983 | 12 689 612 | 11 661 402 |
| Kundefordringer | - | 732 | 131 276 | 61 059 | 112 094 |
| Andre kortsiktige fordringer | 631 761 | 720 040 | 963 925 | 1 002 393 | 469 619 |
| Sum krav | 631 761 | 720 772 | 1 095 201 | 1 063 452 | 581 712 |
| Marknadsbaserte aksjar | - | - | 3 210 376 | 2 983 468 | 3 030 887 |
| Andre finansielle instrumenter | 3 790 847 | - | - | - | - |
| Sum investeringar | 3 790 847 | - | 3 210 376 | 2 983 468 | 3 030 887 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 189 069 | 5 923 074 | 1 118 316 | 3 017 813 | 4 189 933 |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | 3 189 069 | 5 923 074 | 1 118 316 | 3 017 813 | 4 189 933 |
| Sum omløpsmiddel | 7 611 676 | 6 643 845 | 5 423 894 | 7 064 733 | 7 802 533 |
| Sum eiendeler | 18 348 129 | 18 665 778 | 18 792 877 | 19 754 344 | 19 463 934 |
| Aksjekapital | 300 000 | 300 000 | - | - | - |
| Sum innskoten eigenkapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
| Annen egenkapital | 9 409 277 | 9 648 738 | 9 669 115 | 10 127 307 | 9 928 771 |
| Sum opptent eigenkapital | 9 409 277 | 9 648 738 | 9 669 115 | 10 127 307 | 9 928 771 |
| Sum egenkapital | 9 709 277 | 9 948 738 | 9 969 115 | 10 427 307 | 10 228 771 |
| Gjeld til kredittinstitusjonar | 6 580 650 | 6 740 521 | 6 894 952 | 7 063 752 | 7 296 516 |
| Sum anna langsiktig gjeld | 6 580 650 | 6 740 521 | 6 894 952 | 7 063 752 | 7 296 516 |
| Sum langsiktig gjeld | 6 580 650 | 6 740 521 | 6 894 952 | 7 063 752 | 7 296 516 |
| Leverandørgjeld | 145 518 | 201 157 | 91 385 | 451 629 | 142 444 |
| Skyldig offentlige avgifter | 732 541 | 673 040 | 640 731 | 651 094 | 647 882 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 180 143 | 1 102 323 | 1 196 693 | 1 160 562 | 1 148 320 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 058 202 | 1 976 520 | 1 928 810 | 2 263 285 | 1 938 647 |
| Sum gjeld | 8 638 852 | 8 717 041 | 8 823 762 | 9 327 037 | 9 235 163 |
| Sum eigenkapital og gjeld | 18 348 129 | 18 665 778 | 18 792 877 | 19 754 344 | 19 463 934 |
| Grunnkapital | - | - | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,70▲ | 3,36 | 2,81 | 3,12 | 4,02 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,89▲ | 0,88 | 0,89 | 0,89 | 0,90 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,3 %▼ | 1,5 % | −1,3 % | 1,6 % | 1,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −3,0 %▼ | −0,4 % | −4,3 % | 2,0 % | 1,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1,6 %▼ | −0,1 % | −3,6 % | 1,6 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 52,9 %▼ | 53,3 % | 53,0 % | 52,8 % | 52,6 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 559 868
- Resultat per ansatt, kroner
- −16 610
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Stiftelsen Farkvamen−3,0 %
14,6 mill. 26 ansatte 2025
−5 %051015
Stiftelsen Farkvamen−3,0 % 14,6 mill.26 ansatte 2025
Stiftelsen Kanvas1,0 % 1 049,0 mill.1 665 ansatte 2025
SFR Barnehager AS1,9 % 299,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Læringsverkstedet Gruppen AS12,1 % 207,1 mill.58 ansatte 2025
−5 %051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 85.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Gunnar Magne Knutsen | 1956 |
| Styrets leder | Gunnar Magne Knutsen | 1956 |
| Styremedlem | Jørn Odd Olsen Øie | 1956 |
| Styremedlem | Cathrin Lid Heilund | 1984 |
| Varamedlem | Egil Inge Skar | 1957 |
| Varamedlem | Ola Jon Mork | 1959 |
| Varamedlem | Kamilla Halvorsen Kløvning | 1991 |
| Revisor | HOVDEN & VATNE STATSAUTORISERTE REVISORAR AS987 832 916 | - |
| Regnskapsfører | PBL REGNSKAP AS988 954 691 | - |