- Org.nr.
- 988 048 348
- Adresse
- Kongegata 22A, 3256 Larvik
- Bransje
- Frisering og barbering
Driftsresultat245 66513,1 % margin
Årsresultat173 7199,3 % margin
Egenkapital−109 066−148,4 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
Stilmakeriet AS er et aksjeselskap innen frisering og barbering, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 988 048 348
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 17.03.2005
- Registrert
- 16.04.2005
- Adresse
- Kongegata 22A, 3256 Larvik
- Postadresse
- Øvre Bøkeligate 21
- Kommune
- Larvik
- Aksjekapital
- 100 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Stilmakeriet AS915 835 228 · LARVIK
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investeringer i eiendom, aksjer, samt konsulentdrift og drift og eierskap innen detaljhandel og serviceyrket.
Tidligere navn
- Sokratok AS16.04.2005 til 22.03.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 1 331 043 | 1 652 852 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 871 766 | 1 527 592 | 1 331 043 | 1 652 852 | 1 368 762 |
| Varekostnad | - | 481 008 | 250 867 | 383 202 | 263 811 |
| Lønnskostnad | - | 704 135 | 736 316 | 777 170 | 738 176 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 21 603 | 14 402 | 28 803 | 47 516 |
| Annen driftskostnad | - | 516 802 | 383 146 | 423 620 | 319 079 |
| Sum driftskostnader | 1 626 101 | 1 723 548 | 1 384 731 | 1 612 796 | 1 368 582 |
| Driftsresultat | 245 665 | −195 957 | −53 687 | 40 057 | 180 |
| Annen rentekostnad | - | - | 30 | 969 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | 564 | - | - |
| Sum finanskostnader | 71 946 | 40 852 | 594 | 969 | 3 395 |
| Netto finans | −71 946 | −38 397 | −594 | −969 | −3 395 |
| Resultat før skatt | 173 719 | −234 353 | −54 282 | 39 088 | −3 215 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 2 534 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −54 282 | 36 554 | - |
| Årsresultat | 173 719 | −234 353 | −54 282 | 36 554 | −3 215 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | −54 282 | 36 554 | - |
| Totalresultat | - | - | −54 282 | 36 554 | - |
| Udekket tap | - | - | −54 282 | 36 554 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −54 282 | 36 554 | - |
| Sum finansinntekter | - | 2 455 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 21 603 | 36 004 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 21 603 | 36 004 | - |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 21 603 | 36 004 | 64 808 |
| Sum varer | - | - | 25 814 | 69 398 | - |
| Kundefordringer | - | - | 1 900 | 1 190 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 28 005 | 49 061 | - |
| Sum fordringer | - | - | 29 905 | 50 251 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 114 314 | 151 236 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 114 314 | 151 236 | - |
| Sum omløpsmidler | 73 493 | 93 432 | 170 032 | 270 885 | 182 005 |
| Sum eiendeler | 73 493 | 93 432 | 191 635 | 306 890 | 246 813 |
| Aksjekapital | - | - | 100 000 | 100 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | 93 325 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 193 325 | 193 325 | 193 325 | 100 000 | 100 000 |
| Udekket tap | - | - | 241 757 | 187 475 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −302 391 | −476 110 | −241 757 | −187 475 | −224 029 |
| Sum egenkapital | −109 066 | −282 785 | −48 432 | −87 475 | −124 029 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | 93 325 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 93 325 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 159 009 | 0 | 93 325 | 173 325 |
| Leverandørgjeld | - | - | 16 358 | 38 272 | - |
| Betalbar skatt | - | - | - | 2 534 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 64 013 | 59 805 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 159 696 | 200 428 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 182 559 | 217 208 | 240 067 | 301 040 | 197 517 |
| Sum gjeld | 182 559 | 376 217 | 240 067 | 394 365 | 370 842 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 191 635 | 306 890 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,40▼ | 0,43 | 0,71 | 0,90 | 0,92 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,67▼ | −1,33 | −4,96 | −4,51 | −2,99 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 294,3 %▲ | −135,8 % | −21,5 % | 14,5 % | 0,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 13,1 %▲ | −12,8 % | −4,0 % | 2,4 % | 0,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 9,3 %▲ | −15,3 % | −4,1 % | 2,2 % | −0,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −148,4 %▲ | −302,7 % | −25,3 % | −28,5 % | −50,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Stilmakeriet AS13,1 %
1,9 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %51015
NIKITA GRUPPEN NORGE AS3,0 % 459,1 mill.654 ansatte 2025
Cutters AS5,2 % 342,3 mill.370 ansatte 2025
TANGO DRIFT AS9,2 % 177,3 mill.232 ansatte 2025
Stilmakeriet AS13,1 % 1,9 mill.1 til 4 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 96.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Elin Lindahl Roos | 1974 |
| Styrets leder | Elin Lindahl Roos | 1974 |
| Regnskapsfører | BOK AS932 082 837 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ELIN LINDAHL ROOS100,0 %f. 1974 · Larvik · 100 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.