- Org.nr.
- 990 565 341
- Telefon
- 51 63 60 60
- Adresse
- Stokkamyrveien 22, 4313 Sandnes
- Hovedeier
- Håkull Eiendom AS, 100 %
Driftsresultat2 344 28277,7 % margin
EBITDA2 776 882før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 906 73163,2 % margin
Egenkapital4 008 67658,9 % av eiendelene
Stokkamyrveien 18 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 990 565 341
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 30.08.2006
- Registrert
- 30.11.2006
- Adresse
- Stokkamyrveien 22, 4313 Sandnes
- Telefon
- 51 63 60 60
- Kommune
- Sandnes
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Sandnes (988)
- Aksjekapital
- 1 426 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Stokkamyrveien 18 AS990 594 546 · SANDNES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selskapets formål er leie og handel med eiendom og eiendomsutvikling og hva herved står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Avskrivning | 432 600 | 432 600 | - | 432 600 | 432 600 |
| Annen driftskostnad | 240 496 | 455 952 | - | 331 043 | 515 679 |
| Sum driftskostnader | 673 096 | 888 552 | 640 109 | 1 024 779 | 948 279 |
| Driftsresultat | 2 344 282 | 2 061 996 | 2 177 854 | 1 635 021 | 1 622 085 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 338 |
| Sum finansinntekter | - | - | 67 137 | 21 263 | 338 |
| Inntekt på inv. i datterselskap og tilknyttet selskap | −62 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 100 307 | 98 800 | - | - | - |
| Netto finans | 100 245 | 98 800 | 67 137 | 21 263 | 338 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 244 991 | 1 656 284 | 1 622 423 |
| Resultat før skattekostnad | 2 444 527 | 2 160 796 | - | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | 537 796 | 475 375 | - | - | 356 933 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 265 490 |
| Årsresultat | 1 906 731 | 1 685 421 | 1 751 093 | 1 291 902 | 1 265 490 |
| Avgitt konsernbidrag | 1 950 000 | 2 473 391 | - | - | −1 601 714 |
| Overføring til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | 336 224 |
| Overføringer annen egenkapital | −43 269 | −787 970 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 906 731 | 1 685 421 | - | - | −1 265 490 |
| Salgsinntekt 3 O17 | - | 2 950 548 | - | - | - |
| Sum inntekter 3 O17 | - | 2 950 548 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 2 570 364 |
| Sum driftsinntekter | - | - | 2 817 963 | 2 659 800 | 2 570 364 |
| Varekostnad | - | - | - | 261 136 | - |
| Utsatt skattefordel | 123 613 | 69 589 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 123 613 | 69 589 | - | - | 0 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 4 157 908 | 4 590 508 | - | - | 5 888 308 |
| Sum varige driftsmidler | 4 157 908 | 4 590 508 | - | - | 5 888 308 |
| Sum anleggsmidler | 4 281 521 | 4 660 097 | 5 023 108 | 5 455 708 | 5 888 308 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 1 809 751 |
| Kundefordringer | 68 045 | 79 354 | - | - | - |
| Sum fordringer | 68 045 | 79 354 | - | - | 1 809 751 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 456 578 | 2 640 386 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 2 524 623 | 2 719 740 | 2 728 074 | 2 376 340 | 1 809 751 |
| Sum eiendeler | 6 806 144 | 7 379 837 | 7 751 182 | 7 832 048 | 7 698 059 |
| Aksjekapital | 1 426 000 | 1 426 000 | - | - | 1 426 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 426 000 | 1 426 000 | 1 426 000 | 1 426 000 | 1 426 000 |
| Annen egenkapital | 2 582 676 | 2 625 945 | - | - | 3 919 510 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 582 676 | 2 625 945 | 3 413 915 | 3 620 716 | 3 919 510 |
| Sum egenkapital | 4 008 676 | 4 051 945 | 4 839 915 | 5 046 716 | 5 345 510 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 74 774 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 74 774 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | −18 355 | 29 853 | 74 774 |
| Leverandørgjeld | 36 526 | 115 037 | - | - | 148 433 |
| Betalbar skatt | 41 820 | - | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 119 122 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 600 000 | - | - | - | 2 129 342 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 797 468 | - | 2 929 622 | - | 2 277 775 |
| Sum gjeld | 2 797 468 | 3 327 892 | 2 911 267 | 2 785 332 | 2 352 549 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 806 144 | 7 379 837 | - | - | 7 698 059 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,90▲ | 0,82 | 0,93 | - | 0,79 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,70▼ | 0,80 | 0,60 | 0,55 | 0,44 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 33,2 %▲ | 28,7 % | 28,8 % | 21,3 % | 21,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 77,7 %▲ | 69,9 % | 77,3 % | 61,5 % | 63,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 63,2 %▲ | 57,1 % | 62,1 % | 48,6 % | 49,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 58,9 %▲ | 55,4 % | 62,4 % | 64,4 % | 69,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Stokkamyrveien 18 AS77,7 %
3,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Stokkamyrveien 18 AS77,7 % 3,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tallak Hovstad | 1965 |
| Styrets leder | Gudmund Håkull | 1948 |
| Styremedlem | Kjartan Håkull | 1971 |
| Styremedlem | Lena Flørli Håkull | 1974 |
| Revisor | DELOITTE AS980 211 282 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Håkull Eiendom AS100,0 %Sandnes · 3 142 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Håkull Eiendom AS
- FORUS ENERGY ARENA AS100,0 %
- Stokkamyrveien 22 AS100,0 %
- Myklabergveien 4 AS100,0 %
- Rigedalen 37 AS100,0 %
- BRYNE RETAIL ARENA AS100,0 %
- FORUS SAFETY ARENA AS100,0 %
- Møllevegen 5 AS100,0 %
- Stavanger Fraktterminal AS100,0 %
- LURAMYRVEIEN 67A AS100,0 %
- FABRIKKVEIEN 100 TOMT 2 AS100,0 %
- Stokkamyrveien 18 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.