- Org.nr.
- 919 527 099
- Adresse
- Doneheia 76, 4516 Mandal
- Bransje
- Maler- og glassarbeid
Driftsresultat−334 365−19,4 % margin
EBITDA−260 365før av- og nedskrivninger
Årsresultat−351 184−20,4 % margin
Egenkapital−751 546−38,3 % av eiendelene
STØLE GLASSERVICE AS er et aksjeselskap innen maler- og glassarbeid, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 527 099
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 08.08.2017
- Registrert
- 06.09.2017
- Adresse
- Doneheia 76, 4516 Mandal
- Kommune
- Lindesnes
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- STØLE GLASSERVICE AS971 969 881 · LINDESNES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selskapets virksomhet er handel og håndverks virksomhet innen glassbransjen og alt hva herved står i forbindelse. Selskapet skal også kunne delta i andre virksomheter samt investere i eiendom og andre formuesobjekter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 719 030 | 2 545 234 | 2 265 208 | 2 009 932 | 1 731 591 |
| Annen driftsinntekt | 4 994 | - | 189 | - | 105 |
| Sum driftsinntekter | 1 724 024 | 2 545 234 | 2 265 397 | 2 010 022 | 1 731 696 |
| Varekostnad | 723 254 | 1 336 264 | 1 032 179 | 926 515 | 759 336 |
| Lønnskostnad l, 2, 3, | - | - | - | - | 368 096 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 85 763 |
| Lønnskostnad | 786 275 | 1 130 003 | 676 582 | 430 540 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 74 000 | 89 870 | 100 530 | 94 347 | - |
| Annen driftskostnad | 474 858 | 487 914 | 420 168 | 526 323 | 408 606 |
| Sum driftskostnader | 2 058 388 | 3 044 050 | 2 229 459 | 1 977 725 | 1 621 801 |
| Driftsresultat | −334 365 | −498 816 | 35 938 | 32 298 | 109 896 |
| Annen renteinntekt | - | - | 201 | 56 | - |
| Annen finansinntekt | 288 | 281 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 288 | 281 | 201 | 56 | - |
| Annen rentekostnad | 17 107 | 24 544 | 30 989 | 29 996 | 25 619 |
| Sum finanskostnader | 17 107 | 24 544 | 30 989 | 29 996 | 25 619 |
| Netto finans | −16 819 | −24 263 | −30 788 | −29 940 | −25 619 |
| Resultat før skatt | - | - | 5 150 | 2 357 | 84 276 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 5 150 | 2 357 | 84 276 |
| Resultat før skattekostnad | −351 184 | −523 078 | - | - | - |
| Årsresultat | −351 184 | −523 078 | 5 150 | 2 357 | 84 276 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 84 276 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −351 184 | −523 078 | 5 150 | 2 357 | - |
| Totalresultat | −351 184 | −523 078 | 5 150 | 2 357 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 5 150 | 2 357 | - |
| Udekket tap | −351 184 | −419 862 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −103 216 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −351 184 | −523 078 | 5 150 | 2 357 | 84 276 |
| Maskiner og anlegg | 29 200 | 94 400 | 154 800 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 19 347 | 28 147 | 57 617 | 268 500 | - |
| Sum varige driftsmidler | 48 547 | 122 547 | 212 417 | 268 500 | 310 847 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 200 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | 200 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 200 | 200 |
| Sum anleggsmidler | 48 547 | 122 547 | 212 417 | 268 700 | 311 047 |
| Varer | - | - | - | - | 241 000 |
| Sum varer | 455 715 | 339 506 | 306 152 | 266 620 | 241 000 |
| Kundefordringer | 1 105 924 | 1 692 418 | 1 221 183 | 863 894 | 710 833 |
| Andre kortsiktige fordringer | 5 280 | 12 432 | 26 939 | 25 969 | - |
| Sum fordringer | 1 111 204 | 1 704 850 | 1 248 122 | 889 863 | 751 414 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 159 543 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 346 554 | 269 494 | 103 105 | 74 462 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 346 554 | 269 494 | 103 105 | 74 462 | 159 543 |
| Sum omløpsmidler | 1 913 473 | 2 313 850 | 1 657 379 | 1 230 945 | 1 151 957 |
| Sum eiendeler | 1 962 020 | 2 436 396 | 1 869 796 | 1 499 645 | 1 463 004 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | - | - | 310 847 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −10 500 | −10 500 | −10 500 | −10 500 | −10 500 |
| Sum innskutt egenkapital | 19 500 | 19 500 | 19 500 | 19 500 | 19 500 |
| Annen egenkapital | - | - | 103 216 | 98 066 | 95 709 |
| Udekket tap | 771 046 | 419 862 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −771 046 | −419 862 | 103 216 | 98 066 | 95 709 |
| Sum egenkapital | −751 546 | −400 362 | 122 716 | 117 566 | 115 209 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 95 651 | 168 436 | 244 579 | 329 559 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | 95 651 | 168 436 | 244 579 | 329 559 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 95 651 | 168 436 | 244 579 | 329 559 |
| Leverandørgjeld | 571 805 | 628 284 | 408 515 | 546 936 | 318 057 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 136 773 |
| Skyldig offentlige avgifter | 398 551 | 370 129 | 139 113 | 138 488 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 743 210 | 1 742 695 | 1 031 016 | 452 076 | 563 407 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 713 566 | 2 741 108 | 1 578 644 | 1 137 500 | 1 018 236 |
| Sum gjeld | 2 713 566 | 2 836 759 | 1 747 080 | 1 382 078 | 1 347 795 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 962 020 | 2 436 396 | 1 869 796 | 1 499 645 | 1 463 004 |
| kr 1 000,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,71▼ | 0,84 | 1,05 | 1,08 | 1,13 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −3,61▲ | −7,09 | 14,24 | 11,76 | 11,70 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −15,2 %▲ | −23,2 % | 2,1 % | 2,2 % | 7,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −19,4 %▲ | −19,6 % | 1,6 % | 1,6 % | 6,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −20,4 %▲ | −20,6 % | 0,2 % | 0,1 % | 4,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −38,3 %▼ | −16,4 % | 6,6 % | 7,8 % | 7,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
STØLE GLASSERVICE AS−19,4 %
1,7 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−20 %−10010
STØLE GLASSERVICE AS−19,4 % 1,7 mill.1 til 4 ansatte 2025
MALERCOMPAGNIET OSLO AS2,9 % 166,7 mill.65 ansatte 2025
Malerfirma Monsen AS8,7 % 162,1 mill.83 ansatte 2025
MALERMESTER BUER DRAMMEN AS9,9 % 168,7 mill.73 ansatte 2025
−20 %−10010
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Atle Støle | 1968 |
| Styrets leder | Rune Støle | 1964 |
| Styremedlem | Bjørnar Støle | 1997 |
| Regnskapsfører | VIEW GROUP AS987 260 335 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BJØRNAR STØLE40,0 %f. 1997 · Mandal · 12 ordinære aksjer
- ATLE STØLE30,0 %f. 1968 · Mandal · 9 ordinære aksjer
- RUNE STØLE30,0 %f. 1964 · Mandal · 9 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.