- Org.nr.
- 925 892 068
- Adresse
- Rudsvegen 9, 2360 Rudshøgda
- Hovedeier
- Duenger Eiendom AS, 100 %
Driftsresultat1 892 29449,4 % margin
EBITDA2 929 494før av- og nedskrivninger
Årsresultat721 31818,8 % margin
Egenkapital3 667 06015,5 % av eiendelene
Stolvstadlia 16 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 892 068
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 12.10.2020
- Registrert
- 03.11.2020
- Adresse
- Rudsvegen 9, 2360 Rudshøgda
- Kommune
- Ringsaker
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Ringsaker (475)
- Aksjekapital
- 1 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Stolvstadlia 16 AS926 124 862 · RINGSAKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, utvikling og salg av eiendom. Utleie av eiendom og lokaler. Kunne ha eierinteresser i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 210 556 | 343 090 | 141 122 | 1 154 749 | 26 502 |
| Annen driftsinntekt | 3 618 309 | 3 516 732 | 4 147 600 | 2 451 259 | 3 750 618 |
| Sum driftsinntekter | 3 828 865 | 3 859 822 | 4 288 722 | 3 606 008 | 3 777 120 |
| Lønnskostnad | 191 868 | 216 835 | 80 876 | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 1 037 200 | 1 037 613 | 971 323 | 961 388 | 820 044 |
| Annen driftskostnad | 707 502 | 635 822 | 616 755 | 584 201 | 1 131 916 |
| Sum driftskostnader | 1 936 571 | 1 890 270 | 1 668 954 | 1 545 589 | 1 951 960 |
| Driftsresultat | 1 892 294 | 1 969 552 | 2 619 768 | 2 060 419 | 1 825 160 |
| Annen renteinntekt | 742 | 117 | 139 | 4 | - |
| Annen finansinntekt | 574 | 578 | 890 | 1 568 | 401 |
| Sum finansinntekter | 1 316 | 695 | 1 029 | 1 572 | 401 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 967 380 | 760 000 | 1 170 000 | 1 152 258 | 1 098 162 |
| Annen rentekostnad | 1 556 | 41 | 2 087 | 1 047 | 461 |
| Annen finanskostnad | 95 | 2 861 | 3 306 | 3 432 | - |
| Sum finanskostnader | 969 031 | 762 902 | 1 175 393 | 1 156 737 | 1 098 623 |
| Netto finans | −967 715 | −762 207 | −1 174 364 | −1 155 165 | −1 098 222 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 445 404 | 905 254 | 726 939 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 159 926 |
| Resultat før skattekostnad | 924 579 | 1 207 346 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 203 261 | 265 616 | 318 390 | 199 155 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 127 014 | 706 099 | 567 013 |
| Årsresultat | 721 318 | 941 730 | 1 127 014 | 706 099 | 567 013 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 721 318 | 941 730 | 1 127 014 | 706 099 | 567 013 |
| Totalresultat | 721 318 | 941 730 | 1 127 014 | 706 099 | 567 013 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 272 878 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 941 730 | 1 127 014 | 706 099 | 294 135 |
| Avgitt konsernbidrag | 1 117 665 | - | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −396 347 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 721 318 | 941 730 | 1 127 014 | 706 099 | 567 013 |
| Utsatt skattefordel | 509 597 | 397 619 | 276 663 | 172 794 | 69 500 |
| Sum immaterielle eiendeler | 509 597 | 397 619 | 276 663 | 172 794 | 69 500 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 22 339 018 | 23 364 112 | 24 389 619 | 24 403 838 | 25 353 120 |
| Maskiner og anlegg | 12 106 | 24 211 | 36 317 | 48 422 | 60 528 |
| Sum varige driftsmidler | 22 351 124 | 23 388 323 | 24 425 936 | 24 452 260 | 25 413 648 |
| Sum anleggsmidler | 22 860 721 | 23 785 942 | 24 702 599 | 24 625 054 | 25 483 148 |
| Kundefordringer | 130 117 | 471 950 | 386 660 | −24 266 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 38 976 | 27 074 | 27 883 | 12 910 | 9 870 |
| Konsernfordringer | - | - | - | - | 544 846 |
| Sum fordringer | 169 093 | 499 024 | 414 543 | −11 357 | 554 716 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 629 063 | 57 906 | 28 396 | 75 466 | 452 570 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 629 063 | 57 906 | 28 396 | 75 466 | 452 570 |
| Sum omløpsmidler | 798 156 | 556 930 | 442 939 | 64 109 | 1 007 286 |
| Sum eiendeler | 23 658 877 | 24 342 872 | 25 145 538 | 24 689 163 | 26 490 434 |
| Aksjekapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 994 430 | 994 430 | 994 430 | 994 430 | 994 430 |
| Annen egenkapital | 2 672 630 | 3 068 977 | 2 127 247 | 1 000 233 | 294 135 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 672 630 | 3 068 977 | 2 127 247 | 1 000 233 | 294 135 |
| Sum egenkapital | 3 667 060 | 4 063 407 | 3 121 677 | 1 994 663 | 1 288 565 |
| Langsiktig konserngjeld | 18 153 163 | 19 303 163 | 20 153 163 | 20 823 609 | 22 764 609 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 18 153 163 | 19 303 163 | 20 153 163 | 20 823 609 | 22 764 609 |
| Sum langsiktig gjeld | 18 153 163 | 19 303 163 | 20 153 163 | 20 823 609 | 22 764 609 |
| Leverandørgjeld | 246 229 | 45 796 | 132 495 | 160 577 | 239 322 |
| Betalbar skatt | - | 386 572 | 422 259 | 302 449 | 150 890 |
| Skyldig offentlige avgifter | 159 521 | 143 934 | 131 237 | 23 161 | 118 372 |
| Kortsiktig konserngjeld | 1 432 904 | 400 000 | 1 184 707 | 1 384 704 | 1 876 292 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 52 384 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 838 654 | 976 302 | 1 870 698 | 1 870 891 | 2 437 260 |
| Sum gjeld | 19 991 817 | 20 279 465 | 22 023 861 | 22 694 500 | 25 201 869 |
| Sum egenkapital og gjeld | 23 658 877 | 24 342 872 | 25 145 538 | 24 689 163 | 26 490 434 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,43▼ | 0,57 | 0,24 | 0,03 | 0,41 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,45▲ | 4,99 | 7,06 | 11,38 | 19,56 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,9 %▼ | 8,0 % | 10,5 % | 8,1 % | 6,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 49,4 %▼ | 51,0 % | 61,1 % | 57,1 % | 48,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 18,8 %▼ | 24,4 % | 26,3 % | 19,6 % | 15,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 15,5 %▼ | 16,7 % | 12,4 % | 8,1 % | 4,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Stolvstadlia 16 AS49,4 %
3,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Stolvstadlia 16 AS49,4 % 3,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Nils Duenger | 1949 |
| Styrets leder | Nils Duenger | 1949 |
| Styremedlem | Sigurd Duenger | 1980 |
| Styremedlem | Fredrik Duenger | 1991 |
| Regnskapsfører | FRISIKT ØST AS984 734 387 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Duenger Eiendom AS100,0 %Rudshøgda · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Duenger Gruppen AS
- Duenger Eiendom AS100,0 %
- Rudsvegen 15 AS100,0 %
- STOLVSTADLIA 7A AS100,0 %
- STOLVSTADLIA 7B AS100,0 %
- Stolvstadlia AS100,0 %
- Stolvstadlia 16 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.