- Org.nr.
- 924 914 823
- Adresse
- Hovdevegen 91, 2387 Brumunddal
- Hovedeier
- PM Innlandet Eiendom AS, 100 %
Driftsresultat164 28327,8 % margin
EBITDA166 783før av- og nedskrivninger
Årsresultat128 16521,7 % margin
Egenkapital708 52175,3 % av eiendelene
Stopdigging Innlandet AS er et aksjeselskap innen annen spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med oppføring av bygninger, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 914 823
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.08.2026
- Stiftet
- 31.03.2020
- Registrert
- 14.04.2020
- Adresse
- Hovdevegen 91, 2387 Brumunddal
- Kommune
- Ringsaker
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Stopdigging Innlandet AS924 932 597 · RINGSAKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Montering av jordskruer og annet som naturlig faller sammen med dette.
Tidligere navn
- STOPDIGGING HAMAR AS14.04.2020 til 19.05.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 590 307 | - | - | - | 1 303 678 |
| Sum driftsinntekter | 590 307 | 538 128 | 380 410 | 659 681 | 660 916 |
| Varekostnad | 208 209 | - | - | 329 827 | 214 867 |
| Lønnskostnad | 2 | - | - | - | −452 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 2 500 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 215 316 | - | - | 209 575 | 105 431 |
| Sum driftskostnader | 426 025 | 341 291 | 222 738 | 539 401 | 319 846 |
| Driftsresultat | 164 283 | 196 837 | 157 672 | 120 280 | 341 070 |
| Annen renteinntekt | 110 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 827 | - | - | - | 434 |
| Sum finansinntekter | 937 | 524 | 645 | 234 | 434 |
| Annen rentekostnad | 760 | - | - | - | 611 |
| Sum finanskostnader | 760 | 2 532 | 1 751 | 553 | 611 |
| Netto finans | 177 | −2 008 | −1 106 | −319 | −177 |
| Resultat før skatt | - | 194 829 | 156 565 | 119 961 | 340 894 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 33 275 | 74 997 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 265 897 |
| Resultat før skattekostnad | 164 460 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 36 295 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 128 165 | 151 896 | 129 064 | 86 686 | 265 897 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 128 165 | - | - | - | 265 897 |
| Totalresultat | 128 165 | - | - | - | 265 897 |
| Avsatt til annen egenkapital | 128 165 | - | - | - | 265 897 |
| Sum overføringer og disponeringer | 128 165 | - | - | - | 265 897 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 106 329 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 106 329 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 106 329 | 32 100 | 0 | 0 | 250 000 |
| Sum varer | 83 592 | - | - | - | 164 063 |
| Kundefordringer | −20 000 | - | - | - | 54 000 |
| Konsernfordringer | 385 030 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 365 030 | - | - | - | 54 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 385 881 | - | - | - | 151 374 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 385 881 | - | - | - | 151 374 |
| Sum omløpsmidler | 834 503 | 786 532 | 736 293 | 762 523 | 369 437 |
| Sum eiendeler | 940 832 | 818 632 | 736 293 | 762 523 | 619 437 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | - | 250 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 250 000 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | - | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 678 521 | - | - | - | 322 307 |
| Sum opptjent egenkapital | 678 521 | 550 357 | 398 460 | 304 667 | 322 307 |
| Sum egenkapital | 708 521 | 580 357 | 428 460 | 334 667 | 352 307 |
| Utsatt skatt | 4 960 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 4 960 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 4 960 | 150 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | −3 078 | - | - | - | 117 918 |
| Betalbar skatt | 31 485 | - | - | - | 74 997 |
| Skyldig offentlige avgifter | 39 948 | - | - | - | 18 280 |
| Annen kortsiktig gjeld | 158 995 | - | - | - | 55 935 |
| Sum kortsiktig gjeld | 227 350 | 238 125 | 307 833 | 427 856 | 267 130 |
| Sum gjeld | 232 310 | 238 275 | 307 833 | 427 856 | 267 130 |
| Sum egenkapital og gjeld | 940 832 | - | - | - | 619 437 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,67▲ | 3,30 | 2,39 | 1,78 | 1,38 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,33▼ | 0,41 | 0,72 | 1,28 | 0,76 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 18,8 %▼ | 25,4 % | 21,1 % | 17,4 % | 55,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 27,8 %▼ | 36,6 % | 41,4 % | 18,2 % | 51,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 21,7 %▼ | 28,2 % | 33,9 % | 13,1 % | 40,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 75,3 %▲ | 70,9 % | 58,2 % | 43,9 % | 56,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Stopdigging Innlandet AS27,8 %
0,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %0102030
Seabrokers Fundamentering AS−7,2 % 301,6 mill.45 ansatte 2025
GEO FUNDAMENTERING & BERGBORING AS−1,4 % 576,9 mill.127 ansatte 2025
Byggimpuls AS0,6 % 319,2 mill.248 ansatte 2025
Stopdigging Innlandet AS27,8 % 0,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %0102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.420.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Florin Padurariu | 1979 |
| Styrets leder | Florin Padurariu | 1979 |
| Regnskapsfører | ØKONOMIPARTNER HAMAR AS989 103 032 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PM Innlandet Eiendom AS100,0 %Brumunddal · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- PM Innlandet Eiendom AS
- Stopdigging Innlandet AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.