- Org.nr.
- 989 170 309
- Telefon
- 97978000
- Adresse
- c/o Storefjell Høyfjellshotell, 3550 Gol
- Bransje
- Drift av idrettsanlegg
Driftsresultat−30 021ikke oppgitt
Årsresultat268 923ikke oppgitt
Egenkapital11 096 15898,6 % av eiendelene
Storefjell Skiarena AS er et aksjeselskap innen drift av idrettsanlegg, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
Vedtektsfestet formål
Investeringer i andre selskaper, deltakelse i eiendomsutvikling samt dertil hørende aktiviteter. Videre drift av skiheiser og uteaktiviteter.
Tidligere navn
- Veslefjell AS01.02.2006 til 20.11.2007
- Golsfjellet Skisenter AS20.11.2007 til 10.11.2017
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Annen driftskostnad | 30 021 | - | - | 16 753 | 14 944 |
| Sum driftskostnader | 30 021 | 19 450 | 17 143 | 16 753 | 14 944 |
| Driftsresultat | −30 021 | −19 450 | −17 143 | −16 753 | −14 944 |
| Annen renteinntekt | 384 827 | - | - | 293 140 | - |
| Sum finansinntekter | 384 827 | 405 552 | 370 191 | 293 140 | 250 727 |
| Annen rentekostnad | 10 001 | - | - | 882 | - |
| Sum finanskostnader | 10 001 | 8 333 | 106 | 882 | 669 |
| Netto finans | 374 826 | 397 219 | 370 085 | 292 258 | 250 058 |
| Resultat før skatt | 344 805 | 377 769 | 352 942 | 275 505 | 235 114 |
| Skattekostnad | 75 882 | - | - | 60 622 | 51 725 |
| Årsresultat | 268 923 | 294 572 | 275 271 | 214 883 | 183 389 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | 500 000 | - |
| Annen egenkapital | 268 923 | - | - | −285 117 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 214 883 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 2 385 423 | - | - | 2 385 423 | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 8 861 686 | - | - | 9 696 116 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 11 247 109 | - | - | 12 081 539 | - |
| Sum anleggsmidler | 11 247 109 | 11 577 282 | 11 876 730 | 12 081 539 | 6 385 423 |
| Sum fordringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 2 561 | - |
| Bankinnskudd | 7 794 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 7 794 | - | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 7 794 | 8 833 | 734 | - | 5 926 384 |
| Sum eiendeler | 11 254 903 | 11 586 115 | 11 877 464 | 12 084 100 | 12 311 807 |
| Aksjekapital | 972 600 | - | - | 972 600 | - |
| Overkurs | 4 097 611 | - | - | 4 097 611 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 5 070 211 | 5 070 211 | 5 070 211 | 5 070 211 | 5 070 211 |
| Annen egenkapital | 6 025 947 | - | - | 6 887 180 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 6 025 947 | 6 357 023 | 6 662 451 | 6 887 180 | 7 172 297 |
| Sum egenkapital | 11 096 158 | 11 427 234 | 11 732 662 | 11 957 391 | 12 242 508 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Betalbar skatt | 75 882 | - | - | 60 622 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 82 863 | - | - | 66 087 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 158 745 | 158 881 | 144 802 | 126 709 | 69 299 |
| Sum gjeld | 158 745 | 158 881 | 144 802 | 126 709 | 69 299 |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 254 903 | - | - | 12 084 100 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,05▼ | 0,06 | 0,01 | - | 85,52 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,1 %▼ | 3,3 % | 2,9 % | 2,3 % | 1,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,6 % | 98,6 % | 98,8 % | 99,0 % | 99,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Arne Nibstad | 1959 |
| Styremedlem | Lars Nibstad | 1968 |
| Styremedlem | Hans Nibstad | 1957 |
| Styremedlem | Knut Nibstad | 1954 |
| Revisor | SLM REVISJON AS972 412 112 | - |
| Regnskapsfører | REGNSKAPSTEAM HALLINGDAL AS980 738 787 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ARNE NIBSTAD100,0 %f. 1959 · Gol · 4 863 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 916 300 751 · 4 400 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.