- Org.nr.
- 920 066 224
- Adresse
- c/o Storefjell Høyfjellshotell, 3550 Gol
- Bransje
- Drift av hoteller
Driftsresultat−34 565ikke oppgitt
Årsresultat2 326 412ikke oppgitt
Egenkapital5 051 11229,6 % av eiendelene
Storefjell Utvikling AS er et aksjeselskap innen drift av hoteller, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 066 224
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 16.09.2026
- Stiftet
- 19.10.2017
- Registrert
- 13.12.2017
- Adresse
- c/o Storefjell Høyfjellshotell, 3550 Gol
- Kommune
- Gol
- Næring
- 55.100 Drift av hoteller
- Aksjekapital
- 140 400
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringer i andre selskaper, deltakelse i eiendomsutvikling samt dertil hørende aktiviteter.
Tidligere navn
- Storefjell Utvikling 1 AS13.12.2017 til 04.06.2019
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Annen driftskostnad | 34 565 | - | - | 15 327 | 13 933 |
| Sum driftskostnader | 34 565 | 18 333 | 15 382 | 15 327 | 13 933 |
| Driftsresultat | −34 565 | −18 333 | −15 382 | −15 327 | −13 933 |
| Annen renteinntekt | 20 715 | - | - | 21 006 | 20 685 |
| Annen finansinntekt | 2 772 000 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 792 715 | 21 319 | 21 006 | 21 006 | 20 685 |
| Annen rentekostnad | 431 738 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 431 738 | 0 | 0 | 0 | - |
| Netto finans | 2 360 977 | 21 319 | 21 006 | 21 006 | 20 685 |
| Resultat før skatt | - | 2 986 | 5 624 | - | 6 752 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 6 752 |
| Resultat før skattekostnad | 2 326 412 | - | - | 5 679 | - |
| Årsresultat | 2 326 412 | 2 986 | 5 624 | 5 679 | 6 752 |
| Annen egenkapital | 2 326 412 | - | - | 5 679 | 6 752 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 5 679 | 6 752 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 13 725 696 | - | - | 2 161 296 | 2 161 296 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | - | - | - | - | 531 480 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet Il, | 510 721 | - | - | 536 748 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 14 236 417 | - | - | 2 698 044 | 2 692 776 |
| Sum anleggsmidler | 14 236 417 | 2 707 019 | 2 702 862 | 2 698 044 | 2 692 776 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 20 190 |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 792 190 | - | - | 20 190 | - |
| Sum fordringer | 2 792 190 | - | - | 20 190 | 20 190 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 18 643 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 18 643 | - | - | 0 | - |
| Sum omløpsmidler | 2 810 833 | 20 190 | 20 190 | 20 190 | 20 190 |
| Sum eiendeler | 17 047 250 | 2 727 209 | 2 723 052 | 2 718 234 | 2 712 966 |
| Aksjekapital | 140 400 | - | - | 140 400 | - |
| Overkurs | 328 217 | - | - | 328 217 | 328 217 |
| Annen innskutt egenkapital | 1 615 402 | - | - | 1 615 402 | 1 615 402 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 084 019 | 2 084 019 | 2 084 019 | 2 084 019 | 2 084 019 |
| Annen egenkapital | 2 967 093 | - | - | 632 071 | 626 392 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 967 093 | 640 681 | 637 695 | 632 071 | 626 392 |
| Sum egenkapital | 5 051 112 | 2 724 700 | 2 721 714 | 2 716 090 | 2 710 411 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 11 564 400 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 11 564 400 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 0 | - | - | 2 144 | 1 875 |
| Annen kortsiktig gjeld | 431 738 | - | - | - | 680 |
| Sum kortsiktig gjeld | 431 738 | 2 509 | 1 338 | 2 144 | 2 555 |
| Sum gjeld | 11 996 138 | 2 509 | 1 338 | 2 144 | 2 555 |
| Sum egenkapital og gjeld | 17 047 250 | - | - | 2 718 234 | 2 712 966 |
| å kr 200,00) | - | - | - | - | 140 400 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 6,51▼ | 8,05 | 15,09 | 9,42 | 7,90 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,37▲ | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 27,9 %▲ | 0,1 % | 0,2 % | 0,2 % | 0,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 29,6 %▼ | 99,9 % | 100,0 % | 99,9 % | 99,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Andreas Støbakk Nibstad | 1991 |
| Styrets leder | Ove Jokerud | 1954 |
| Styremedlem | Simen Støbakk Nibstad | 1994 |
| Styremedlem | Fredrik Støbakk Nibstad | 1997 |
| Styremedlem | Andreas Støbakk Nibstad | 1991 |
| Revisor | SLM REVISJON AS972 412 112 | - |
| Regnskapsfører | REGNSKAPSTEAM HALLINGDAL AS980 738 787 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Andreas Støbakk Nibstad33,3 %f. 1991 · Gol · 234 ordinære aksjer
- SIMEN STØBAKK NIBSTAD33,3 %f. 1994 · Gol · 234 ordinære aksjer
- Fredrik Støbakk Nibstad33,3 %f. 1997 · Gol · 234 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 916 300 751 · 11 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.