- Org.nr.
- 922 112 665
- Adresse
- c/o Thomas Hamre, Nystrandvegen 162, 3944 Porsgrunn
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat−41 203ikke oppgitt
EBITDA−18 643før av- og nedskrivninger
Årsresultat42 541ikke oppgitt
Egenkapital2 658 521101,6 % av eiendelene
Storm-Invest AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 112 665
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 25.09.2026
- Stiftet
- 14.12.2018
- Registrert
- 24.01.2019
- Adresse
- c/o Thomas Hamre, Nystrandvegen 162, 3944 Porsgrunn
- Kommune
- Porsgrunn
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i aksje og fond
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 47 774 | 0 | - | - |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 22 560 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 18 643 | - | - | 12 460 | 8 712 |
| Sum driftskostnader | 41 203 | 65 334 | 19 472 | 12 460 | 8 712 |
| Driftsresultat | −41 203 | −17 560 | −19 472 | −12 460 | −8 712 |
| Annen renteinntekt | 96 281 | - | - | 13 750 | 10 410 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 3 272 000 | - |
| Sum finansinntekter | 96 281 | - | 653 728 | 3 285 750 | 10 410 |
| Annen rentekostnad | 7 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 530 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 537 | - | 561 299 | - | - |
| Netto finans | 95 744 | 0 | 92 429 | 3 285 750 | 10 410 |
| Resultat før skatt | - | −17 560 | 72 957 | 3 273 290 | 1 698 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 18 488 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 3 254 802 | 1 698 |
| Resultat før skattekostnad | 54 541 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | 12 000 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 42 541 | −13 697 | 72 957 | 3 254 802 | 1 698 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | 3 254 802 | 1 698 |
| Totalresultat | - | - | - | 3 254 802 | 1 698 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 3 254 802 | 1 698 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 42 541 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 42 541 | - | - | 3 254 802 | 1 698 |
| Utsatt skattefordel | 0 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 71 440 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 71 440 | - | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 30 000 | - | - | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 8 214 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 449 679 | - | - | - | 2 863 000 |
| Andre fordringer | 12 623 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 500 516 | - | - | 3 399 603 | 3 300 088 |
| Sum anleggsmidler | 2 571 956 | 2 598 379 | 2 618 516 | 3 399 603 | 3 300 088 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 300 000 | - |
| Sum fordringer | 0 | - | - | 300 000 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 132 063 | 35 914 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 44 554 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 44 554 | - | - | 132 063 | 35 914 |
| Sum omløpsmidler | 44 554 | 726 693 | 746 356 | 432 063 | 35 914 |
| Sum eiendeler | 2 616 509 | 3 325 072 | 3 364 872 | 3 831 666 | 3 336 002 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | 20 000 | 20 000 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | - | - | - | 4 000 | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | 11 908 | 417 088 |
| Selskapskapital | 30 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 21 430 | 21 430 |
| Annen egenkapital | 2 628 521 | - | - | 3 257 778 | 2 976 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 628 521 | 3 308 468 | 3 322 165 | 3 257 778 | 2 976 |
| Sum egenkapital | 2 658 521 | 3 338 468 | 3 352 165 | 3 279 208 | 24 406 |
| Utsatt skatt | 722 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 722 | - | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 0 | - | - | 533 970 | 3 310 802 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 533 970 | 3 310 802 |
| Sum langsiktig gjeld | 722 | 24 862 | 10 797 | 533 970 | 3 310 802 |
| Leverandørgjeld | −50 149 | - | - | - | 794 |
| Betalbar skatt | 7 415 | - | - | 18 488 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 0 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | −42 734 | −38 258 | 1 910 | 18 488 | 794 |
| Sum gjeld | −42 012 | −13 396 | 12 707 | 552 458 | 3 311 596 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 616 509 | - | - | 3 831 666 | 3 336 002 |
| Aksjekapital | - | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | −8 570 | −8 570 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | −1,04▲ | −18,99 | 390,76 | 23,37 | 45,23 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −0,02▼ | −0,00 | 0,00 | 0,17 | 135,69 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,9 %▲ | −0,5 % | 17,6 % | 91,3 % | 0,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | −36,8 % | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | −28,7 % | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 101,6 %▲ | 100,4 % | 99,6 % | 85,6 % | 0,7 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Thomas Hamre | 1986 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- THOMAS HAMRE100,0 %f. 1986 · Porsgrunn · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Storm-Bygg AS100,0 %919 754 745 · 2 000 ordinære aksjer
- Entreprenørfinans AS2,72 %927 515 806 · 9 670 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.