- Org.nr.
- 921 557 531
- Adresse
- Stormåsan 12, 1540 Vestby
- Hovedeier
- Dentsolution AS, 75 %
Driftsresultat1 005 27444,0 % margin
EBITDA1 460 064før av- og nedskrivninger
Årsresultat33 0671,4 % margin
Egenkapital87 7190,4 % av eiendelene
Stormåsan 12 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 557 531
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.10.2018
- Registrert
- 16.10.2018
- Adresse
- Stormåsan 12, 1540 Vestby
- Kommune
- Vestby
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Vestby (263)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Stormåsan 12 AS921 586 604 · VESTBY
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling og forvaltning av fast eiendom og alt som står naturlig i forbindelse med dette, herunder direkte og indirekte investering i foretak som driver slik virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 145 001 | 0 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 2 138 810 | 2 429 622 | 2 416 758 | 2 430 003 | 2 251 082 |
| Sum driftsinntekter | 2 283 810 | 2 429 622 | 2 416 758 | 2 430 003 | 2 251 082 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 521 500 |
| Lønnskostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 454 790 | 470 764 | 487 438 | 526 228 | - |
| Annen driftskostnad | 823 746 | 474 723 | 611 594 | 694 686 | 890 988 |
| Sum driftskostnader | 1 278 536 | 945 487 | 1 099 032 | 1 220 914 | 1 412 488 |
| Driftsresultat | 1 005 274 | 1 484 135 | 1 317 726 | 1 209 089 | 838 594 |
| Annen renteinntekt | 125 605 | 105 957 | 65 599 | 8 167 | - |
| Sum finansinntekter | 125 605 | 105 957 | 65 599 | 8 167 | - |
| Annen rentekostnad | 1 088 486 | 1 337 489 | 1 294 496 | 1 058 415 | 773 442 |
| Annen finanskostnad (0) | - | - | - | 153 | - |
| Sum finanskostnader | 1 088 486 | 1 337 489 | 1 294 496 | 1 058 569 | 773 442 |
| Netto finans | −962 881 | −1 231 532 | −1 228 897 | −1 050 402 | −773 442 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 65 151 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 117 391 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −52 240 |
| Resultat før skattekostnad | 42 393 | 252 604 | 88 830 | 158 687 | - |
| Skattekostnad | 9 326 | 55 573 | 19 542 | −68 089 | - |
| Årsresultat | 33 067 | 197 031 | 69 288 | 226 776 | −52 240 |
| Udekket tap | 0 | 172 378 | 69 288 | 226 776 | −52 240 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 33 067 | 24 653 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 33 067 | 197 031 | 69 288 | 226 776 | −52 240 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 20 339 948 | 20 790 526 | 21 256 610 | 21 808 848 | 22 515 326 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | - | - | 58 500 |
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 37 908 | 42 120 | 46 800 | 52 000 | - |
| Sum varige driftsmidler | 20 377 856 | 20 832 646 | 21 303 410 | 21 860 848 | 22 573 826 |
| Sum anleggsmidler | 20 377 856 | 20 832 646 | 21 351 957 | 21 928 937 | 22 573 826 |
| Kundefordringer | 325 000 | 90 323 | 202 971 | 324 630 | 388 608 |
| Sum fordringer | 325 000 | 90 323 | 202 971 | 324 630 | 388 608 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 282 117 | 2 621 572 | 2 696 770 | 2 508 089 | 2 615 265 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 282 117 | 2 621 572 | 2 696 770 | 2 508 089 | 2 615 265 |
| Sum omløpsmidler | 2 607 117 | 2 711 894 | 2 899 741 | 2 832 719 | 3 003 873 |
| Sum eiendeler | 22 984 973 | 23 544 540 | 24 251 697 | 24 761 655 | 25 577 698 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 48 547 | 68 089 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 48 547 | 68 089 | - |
| Selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | - | - | 172 378 | 241 666 | 468 442 |
| Annen egenkapital | 57 719 | 24 653 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 57 719 | 24 653 | −172 378 | −241 666 | −468 442 |
| Sum egenkapital | 87 719 | 54 653 | −142 378 | −211 666 | −438 442 |
| Utsatt skatt | 16 352 | 7 026 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 16 352 | 7 026 | - | - | - |
| Konvertible lån | 17 037 | 0 | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 17 083 632 | 17 756 640 | 18 485 732 | 19 122 019 | 19 775 664 |
| Ansvarlig lånekapital | 5 333 049 | 5 333 049 | 5 333 049 | 5 333 049 | 5 333 049 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 22 433 718 | 23 089 689 | 23 818 781 | 24 455 068 | 25 108 713 |
| Sum langsiktig gjeld | 22 450 070 | 23 096 715 | 23 818 781 | 24 455 068 | 25 108 713 |
| Leverandørgjeld | 395 279 | 366 698 | 352 769 | 403 962 | 336 789 |
| Skyldige offentlige avgifter | 51 904 | 26 474 | 95 546 | 107 930 | 505 695 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 126 980 | 6 361 | 64 944 |
| Sum kortsiktig gjeld | 447 183 | 393 172 | 575 295 | 518 253 | 907 428 |
| Sum gjeld | 22 897 253 | 23 489 887 | 24 394 076 | 24 973 321 | 26 016 141 |
| Sum egenkapital og gjeld | 22 984 973 | 23 544 540 | 24 251 697 | 24 761 655 | 25 577 698 |
| å kr 300,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,83▼ | 6,90 | 5,04 | 5,47 | 3,31 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 261,03▼ | 429,80 | −171,33 | −117,98 | −59,34 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,9 %▼ | 6,7 % | 5,6 % | 4,8 % | 3,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 44,0 %▼ | 61,1 % | 54,5 % | 49,8 % | 37,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,4 %▼ | 8,1 % | 2,9 % | 9,3 % | −2,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 0,4 %▲ | 0,2 % | −0,6 % | −0,9 % | −1,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Stormåsan 12 AS44,0 %
2,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Stormåsan 12 AS44,0 % 2,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jack Andre Reisæther Arntzen | 1977 |
| Styrets leder | Jack Andre Reisæther Arntzen | 1977 |
| Styremedlem | Jack-Erling Reisæther | 1952 |
| Styremedlem | Dag Kenneth Arntzen | 1973 |
| Styremedlem | Anne Reisæther | 1958 |
| Revisor | MOLTZAU REVISJON AS984 445 180 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Dentsolution AS75,0 %Vestby · 75 ordinære aksjer
- DAG KENNETH ARNTZEN25,0 %f. 1973 · Oslo · 25 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Dentsolution AS
- Stormåsan 12 AS75,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.