- Org.nr.
- 921 186 738
- Adresse
- Ulsbergleitet 27, 4034 Stavanger
- Hovedeier
- Peacock & Stargazer AS, 53,4 %
- Bransje
- Dataprogrammeringstjenester
Driftsresultat402 3115,4 % margin
EBITDA1 079 587før av- og nedskrivninger
Årsresultat11 3820,2 % margin
Egenkapital4 373 59740,1 % av eiendelene
STRATEGY TOOLS AS er et aksjeselskap innen dataprogrammeringstjenester, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 186 738
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 25.05.2018
- Registrert
- 23.07.2018
- Adresse
- Ulsbergleitet 27, 4034 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 149 121
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- STRATEGY TOOLS AS921 260 318 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikle programvare for bedriftsutvikling, strategi og virksomhetsstyring, samt tjenester som naturlig faller under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 7 393 522 | 7 112 594 | 6 196 292 | 5 154 703 | 2 715 537 |
| Sum driftsinntekter | 7 393 522 | 7 112 594 | 6 196 292 | 5 154 703 | 2 715 537 |
| Varekostnad | 3 287 714 | 1 610 879 | 2 245 203 | 1 360 591 | 1 106 044 |
| Lønnskostnad | 864 898 | 1 938 108 | 1 174 181 | 729 598 | 536 403 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 273 170 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 677 276 | 632 276 | 527 776 | 409 976 | - |
| Annen driftskostnad | 2 161 324 | 2 269 495 | 2 207 861 | 2 155 281 | 746 960 |
| Sum driftskostnader | 6 991 211 | 6 450 757 | 6 155 020 | 4 655 446 | 2 662 576 |
| Driftsresultat | 402 311 | 661 837 | 41 272 | 499 257 | 52 961 |
| Annen renteinntekt | 89 | 848 | 595 | - | - |
| Annen finansinntekt | 49 513 | 95 875 | 121 149 | 27 704 | 11 136 |
| Sum finansinntekter | 49 602 | 96 723 | 121 744 | 27 704 | 11 136 |
| Annen rentekostnad | 321 312 | 457 648 | 181 182 | 32 941 | 989 |
| Annen finanskostnad | 117 471 | 90 504 | 57 422 | 70 741 | 29 603 |
| Sum finanskostnader | 438 783 | 548 152 | 238 603 | 103 683 | 30 592 |
| Netto finans | −389 181 | −451 429 | −116 859 | −75 979 | −19 457 |
| Resultat før skatt | - | - | −75 588 | 423 278 | 33 504 |
| Resultat før skattekostnad | 13 131 | 210 408 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 1 749 | 86 614 | 1 687 | 38 976 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −77 275 | 384 302 | 33 504 |
| Årsresultat | 11 382 | 123 794 | −77 275 | 384 302 | 33 504 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 11 382 | 123 794 | −77 275 | 384 302 | - |
| Totalresultat | 11 382 | 123 794 | −77 275 | 384 302 | - |
| Udekket tap | - | - | - | 129 334 | 33 504 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −77 275 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 11 382 | 123 794 | - | 254 968 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 11 382 | 123 794 | −77 275 | 384 302 | 33 504 |
| Utvikling | 4 137 214 | 4 814 490 | 4 996 766 | 4 478 877 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 4 137 214 | 4 814 490 | 4 996 766 | 4 478 877 | 3 710 758 |
| Sum anleggsmidler | 4 137 214 | 4 814 490 | 4 996 766 | 4 478 877 | 3 710 758 |
| Varer | - | - | - | - | 22 000 |
| Sum varer | - | - | - | 12 000 | 22 000 |
| Kundefordringer | 1 088 873 | 1 394 381 | 1 682 671 | 1 204 248 | 1 135 157 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 1 367 331 |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 040 543 | 3 001 827 | 1 773 014 | 201 647 | - |
| Konsernfordringer | 3 609 300 | 1 412 804 | 889 344 | 729 800 | - |
| Sum fordringer | 6 738 717 | 5 809 012 | 4 345 028 | 2 135 695 | 2 502 488 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 213 643 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 18 781 | 38 722 | 44 187 | 58 264 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 18 781 | 38 722 | 44 187 | 58 264 | 213 643 |
| Sum omløpsmidler | 6 757 498 | 5 847 733 | 4 389 215 | 2 205 959 | 2 738 131 |
| Sum eiendeler | 10 894 711 | 10 662 223 | 9 385 980 | 6 684 836 | 6 448 889 |
| Forskning og utvikling | - | - | - | - | 3 710 758 |
| Aksjekapital | 32 012 | 32 012 | 32 012 | 30 000 | - |
| Overkurs | 3 911 608 | 3 911 608 | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | 117 109 | - | 3 911 608 | 3 913 620 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 4 060 729 | 3 943 620 | 3 943 620 | 3 943 620 | 24 430 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 129 334 |
| Annen egenkapital | 312 868 | 301 487 | 177 693 | 254 968 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 312 868 | 301 487 | 177 693 | 254 968 | −129 334 |
| Sum egenkapital | 4 373 597 | 4 245 107 | 4 121 313 | 4 198 588 | −104 904 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 5 689 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 669 684 | 2 915 448 | 906 543 | 200 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 669 684 | 2 915 448 | 906 543 | 200 000 | 5 689 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 669 684 | 2 915 448 | 906 543 | 200 000 | 5 689 |
| Konvertible lån | - | - | - | - | 3 936 781 |
| Leverandørgjeld | 1 632 411 | 1 255 433 | 1 045 945 | 29 311 | 1 077 198 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 53 131 |
| Betalbar skatt | 1 749 | 86 614 | 1 687 | 38 976 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | 105 372 | 61 992 | 42 158 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 217 270 | 2 054 249 | 3 248 500 | 2 175 803 | 1 480 995 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 851 431 | 3 501 668 | 4 358 124 | 2 286 249 | 6 548 104 |
| Sum gjeld | 6 521 114 | 6 417 116 | 5 264 667 | 2 486 249 | 6 553 793 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 894 711 | 10 662 223 | 9 385 980 | 6 684 836 | 6 448 889 |
| aksjer å kr 0,005) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,75▲ | 1,67 | 1,01 | 0,96 | 0,42 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,49▼ | 1,51 | 1,28 | 0,59 | −62,47 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,2 %▼ | 7,6 % | 2,0 % | 8,0 % | 1,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,4 %▼ | 9,3 % | 0,7 % | 9,7 % | 2,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,2 %▼ | 1,7 % | −1,2 % | 7,5 % | 1,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 40,1 %▲ | 39,8 % | 43,9 % | 62,8 % | −1,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
STRATEGY TOOLS AS5,4 %
7,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %5101520
STRATEGY TOOLS AS5,4 % 7,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Navtor AS5,9 % 1 585,3 mill.126 ansatte 2025
BOUVET NORGE AS12,4 % 3 837,2 mill.2 270 ansatte 2025
STØ AS15,6 % 1 636,1 mill.276 ansatte 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 62.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Christian Rangen | 1974 |
| Styrets leder | Christian Rangen | 1974 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Peacock & Stargazer AS53,4 %Stavanger · 3 420 000 ordinære aksjer
- Socarrat AS14,1 %Kleppe · 900 000 ordinære aksjer
- Rotix.io Limited9,45 %604 794 ordinære aksjer
- Ionela-Adelina Manolache4,69 %f. 1990 · Stavanger · 300 000 ordinære aksjer
- LINK ONE GP AS3,12 %Stavanger · 200 000 ordinære aksjer
- IAN , PALLISTER1,87 %120 000 ordinære aksjer
- Skulin Holding AS1,87 %Stavanger · 120 000 ordinære aksjer
- HOLGER NILS, POHL1,87 %120 000 ordinære aksjer
- SURINDERPAL SINGH, BRAR,1,87 %120 000 ordinære aksjer
- MCGRATH, RITA D. GUNTHER1,87 %120 000 ordinære aksjer
- + 15 andre5,90 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Peacock & Stargazer AS
- LINK CAPITAL AS100,0 %
- LINK VENTURE CAPITAL AS100,0 %
- Bestyrerboligen Stavanger AS100,0 %
- Siriskjær Næring 2 AS100,0 %
- Engage Innovate AS100,0 %
- X2 INCOR AS96,1 %
- LINK ONE GP AS93,8 %
- LINK III GP AS83,7 %
- LINK TWO GP AS66,7 %
- STRATEGY TOOLS AS53,4 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.