- Org.nr.
- 915 417 175
- Adresse
- Smålonane 17, 5353 Straume
- Hovedeier
- 7 STEEL NORDIC INVESTMENTS AS, 100 %
Driftsresultat4 689 73581,6 % margin
Årsresultat2 098 08036,5 % margin
Egenkapital10 211 30828,0 % av eiendelene
Straume Næring 4 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 915 417 175
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 18.02.2015
- Registrert
- 23.05.2015
- Adresse
- Smålonane 17, 5353 Straume
- Postadresse
- c/o Celsa Steelservice AS, Postboks 59 Grefsen
- Kommune
- Øygarden
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Øygarden (396)
- Aksjekapital
- 60 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Straume Næring 4 AS920 581 226 · ØYGARDEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekter | 5 744 800 | 5 618 976 | 5 100 000 | 5 074 958 | - |
| Sum driftsinntekter | 5 744 800 | 5 618 976 | 5 100 000 | 5 074 958 | 4 801 000 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 997 000 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | - | 210 000 |
| Ordinære avskrivninger | - | - | 998 500 | 996 700 | - |
| Andre driftskostnader | - | - | 167 004 | 186 317 | - |
| Ord Avskrivinger | 858 300 | 578 088 | - | - | - |
| Andre dr. kostnader | 196 765 | 123 474 | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 1 055 065 | 701 562 | - | - | 1 207 000 |
| Driftsresultat | 4 689 735 | 4 917 414 | 3 934 496 | 3 891 941 | 3 594 000 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 58 130 | 68 674 | 24 284 | - | - |
| Annen renteinntekt | 11 938 | 5 479 | 25 032 | 24 052 | 7 000 |
| Annen finansinntekt | 4 084 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 74 152 | 74 153 | 49 316 | 24 052 | 7 000 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 1 630 223 | 1 226 936 | 1 613 523 | - | - |
| Annen rentekostnad | 2 944 | 221 | 3 121 | 154 920 | 505 000 |
| Sum finanskostnader | 1 633 167 | 1 227 157 | 1 616 644 | 154 920 | 505 000 |
| Netto finans | −1 559 015 | −1 153 004 | −1 567 328 | −130 868 | −498 000 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 367 169 | 3 761 074 | 3 096 000 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 681 000 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 520 011 | 827 437 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 847 158 | 2 933 637 | 2 415 000 |
| Resultat før skattekostnad | 3 130 720 | 3 764 410 | - | - | - |
| Skattekostnad | 1 032 640 | 826 964 | - | - | - |
| Årsresultat | 2 098 080 | 2 937 446 | 1 847 158 | 2 933 637 | 2 415 000 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | 2 415 000 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 1 847 158 | 2 933 637 | - |
| Totalresultat | - | - | 1 847 158 | 2 933 637 | - |
| Avgitt konsernbidrag | 2 575 384 | 4 051 313 | 1 714 870 | 1 816 983 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 132 288 | 1 116 654 | - |
| Overført fra annen egenkapital | −477 304 | −1 113 867 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 098 080 | 2 937 446 | 1 847 158 | 2 933 637 | 2 415 000 |
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 4 801 000 |
| Tomter, bygg og annen fast eiendom | 32 427 090 | 32 976 490 | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | 567 592 | 876 492 | 1 185 392 | 1 494 292 | 1 803 000 |
| Sum varige driftsmidler | 32 994 682 | 33 852 982 | 34 431 070 | 35 429 570 | 36 426 000 |
| Lån til foretak i samme konsern | 1 201 088 | 992 958 | 724 284 | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 399 129 | 399 129 | 399 129 | 399 129 | 399 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 600 217 | 1 392 087 | 1 123 413 | 399 129 | 399 000 |
| Sum anleggsmidler | 34 594 899 | 35 245 069 | 35 554 483 | 35 828 699 | 36 825 000 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 9 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 412 221 | 370 003 | 472 000 |
| Andre kortisiktige fordringer | 797 900 | 435 780 | - | - | - |
| Sum fordringer | 797 900 | 435 780 | 412 221 | 370 003 | 481 000 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 3 011 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 739 110 | 3 433 178 | - |
| Bank, kontant ol. | 1 076 544 | 1 306 625 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 076 544 | 1 306 625 | 739 110 | 3 433 178 | 3 011 000 |
| Sum omløpsmidler | 1 874 444 | 1 742 405 | 1 151 331 | 3 803 181 | 3 492 000 |
| Sum eiendeler | 36 469 343 | 36 987 474 | 36 705 814 | 39 631 880 | 40 317 000 |
| Tomter og bygninger | - | - | 33 245 678 | 33 935 278 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 34 623 000 |
| Aksjekapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | - |
| Beholdning av egne aksjer | - | - | 1 269 914 | 1 269 914 | - |
| Overkurs | 1 345 386 | 1 345 386 | 1 345 386 | 1 345 386 | 1 345 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 1 269 914 | 1 269 914 | - | - | 1 270 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 675 300 | 2 675 300 | 2 675 300 | 2 675 300 | 2 675 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 9 127 179 | 8 994 891 | 7 878 000 |
| Annen EK | 7 536 008 | 8 013 312 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 7 536 008 | 8 013 312 | 9 127 179 | 8 994 891 | 7 878 000 |
| Sum egenkapital | 10 211 308 | 10 688 612 | 11 802 479 | 11 670 191 | 10 553 000 |
| Utsatt skatt | 1 270 035 | 1 111 465 | 1 134 643 | 1 099 727 | 1 042 000 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 270 035 | 1 111 465 | 1 134 643 | 1 099 727 | 1 042 000 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 28 000 000 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 21 538 547 | 18 087 391 | 21 568 727 | 24 225 738 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 21 538 547 | - | 21 568 727 | 24 225 738 | 28 000 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 22 808 582 | 19 198 856 | 22 703 370 | 25 325 465 | 29 042 000 |
| Leverandørgjeld | - | - | 6 | - | - |
| Betalbar skatt | 851 374 | 130 569 | 1 414 | 256 758 | 597 000 |
| Skyldig utbytte | - | - | 2 198 551 | 2 329 466 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 50 000 | 97 000 |
| Avsatt konsernbidrag | 2 598 079 | 6 969 437 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 449 453 | 7 100 006 | 2 199 965 | 2 636 224 | 722 000 |
| Sum gjeld | 26 258 035 | 26 298 862 | 24 903 335 | 27 961 689 | 29 764 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 36 469 343 | 36 987 474 | 36 705 814 | 39 631 880 | 40 317 000 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 60 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,54▲ | 0,25 | 0,52 | 1,44 | 4,84 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,57▲ | 2,46 | 2,11 | 2,40 | 2,82 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 13,0 %▼ | 13,5 % | 10,4 % | 9,8 % | 8,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 81,6 %▼ | 87,5 % | 77,1 % | 76,7 % | 74,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 36,5 %▼ | 52,3 % | 36,2 % | 57,8 % | 50,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 28,0 %▼ | 28,9 % | 32,2 % | 29,4 % | 26,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Straume Næring 4 AS81,6 %
5,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Straume Næring 4 AS81,6 % 5,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | David Mark Smith | 1970 |
| Styrets leder | David Mark Smith | 1970 |
| Styremedlem | Utku Öner | 1982 |
| Styremedlem | Espen Marthinsen | 1965 |
| Revisor | KPMG AS935 174 627 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Oslo · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- 7 STEEL NORDIC GROUP AS
- 7 STEEL NORDIC INVESTMENTS AS100,0 %
- 7 STEEL NORDIC INVESTMENT ÅLESUND AS100,0 %
- Straume Næring 4 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.