- Org.nr.
- 827 243 752
- Adresse
- Geiteramsen 1, 2743 Harestua
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−21 764ikke oppgitt
Årsresultat985 387ikke oppgitt
Egenkapital1 187 14254,2 % av eiendelene
Strawu AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 827 243 752
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 26.02.2021
- Registrert
- 12.06.2021
- Adresse
- Geiteramsen 1, 2743 Harestua
- Kommune
- Lunner
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Lunner (65)
- Aksjekapital
- 631 890
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer og andeler.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 21 764 | - | - | 31 222 | 19 411 |
| Sum driftskostnader | 21 764 | 20 919 | 25 801 | 31 222 | 19 411 |
| Driftsresultat | −21 764 | −20 919 | −25 801 | −31 222 | −19 411 |
| Inntekt på inv. i datterselskap og tilknyttet selskap | 1 000 000 | - | - | 600 000 | - |
| Annen finansinntekt | 11 581 | - | - | 5 120 | - |
| Sum finansinntekter | - | 1 011 951 | 951 971 | 605 120 | 1 706 653 |
| Annen finanskostnad | 70 | - | - | 2 094 | - |
| Sum finanskostnader | - | - | - | 2 094 | 14 |
| Netto finans | 1 011 511 | 1 011 951 | 951 971 | 603 026 | 1 706 639 |
| Resultat før skatt | - | 991 032 | 926 170 | 571 804 | 1 687 228 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 571 804 | - |
| Årsresultat | 985 387 | 987 640 | 926 170 | 571 804 | 1 679 011 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 1 585 000 | - |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | −660 000 | - |
| Utbytte | 1 000 000 | - | - | - | - |
| Overføringer annen egenkapital | −14 613 | - | - | −353 196 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 985 387 | - | - | 571 804 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Skattekostnad | - | - | - | - | 8 217 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 2 123 061 | - | - | 2 123 061 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 123 061 | - | - | 2 123 061 | - |
| Sum anleggsmidler | 2 123 061 | 2 123 061 | 2 123 061 | 2 123 061 | 2 123 061 |
| Andre fordringer | - | - | - | 33 842 | - |
| Sum fordringer | - | - | - | 33 842 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 68 441 | - | - | 46 042 | - |
| Sum omløpsmidler | 68 441 | 285 027 | 71 054 | 79 884 | 166 297 |
| Sum eiendeler | 2 191 502 | 2 408 088 | 2 194 115 | 2 202 945 | 2 289 358 |
| Aksjekapital | 631 890 | - | - | 631 890 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 631 890 | 631 890 | 631 890 | 631 890 | 631 890 |
| Annen egenkapital | 555 252 | - | - | 636 055 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 555 252 | 569 865 | 1 562 225 | 636 055 | 1 649 251 |
| Sum egenkapital | 1 187 142 | 1 201 755 | 2 194 115 | 1 267 945 | 2 281 141 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 4 360 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 000 000 | - | - | 925 000 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 004 360 | 1 206 333 | - | 935 000 | 8 217 |
| Sum gjeld | 1 004 360 | 1 206 333 | 0 | 935 000 | 8 217 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 191 502 | - | - | 2 202 945 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,07▼ | 0,24 | - | 0,09 | 20,24 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,85▼ | 1,00 | 0,00 | 0,74 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,9 %▼ | 43,1 % | 42,1 % | 25,6 % | 73,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 54,2 %▲ | 49,9 % | 100,0 % | 57,6 % | 99,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Synne Strand | 1968 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 ØKONOMIHUSET AS979 287 356 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SYNNE STRAND100,0 %f. 1968 · Harestua · 1 003 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Acanthus Utvikling AS24,7 %981 097 084 · 3 777 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.